Aafrika sai endale uue tšempioni: ajaloo kuues finaal tõi ihaldatud tiitli lõpuks lõuna-aafriklastele (0)

Aafrika Rahvaste Karikas sai endale uue võitja, kui esmakordselt tõstis ihaldatud karika pea kohale Lõuna-Aafrika naiskond, kes sai suures finaalmatšis 2:1 jagu Marokost.

Viigilise avapoolaja järel sai oma Aafrika Rahvuste Karika kuuendat finaalmatši mänginud Lõuna-Aafrika esimesena hoo sisse. 63. minutil vedas Jermaine Seoposenwe omad vasturünnakule, leidis värava alt Hildah Magaia ning Lõuna-Korea kõrgliigas palliv ründaja kõksas palli võrku. Loetud minutid hiljem lõi puurilukuga silmitsi pääsenud Magaia teisegi.

Poolfinaalis rekordiliselt 11 korral võidutsenud Nigeeria kukutanud Maroko harutas lõuna-aafriklaste kaitseliini lahti 80. minutil ning palli saatis võrku igapäevaselt Tottenhamis toimetav Rosella Ayane. Siiski jäi see tabamus vaid auväravaks ning Lõuna-Aafrika võttis 2:1 võidu.

Pronksmedalid said kaela Zambia naised, kes said otsustavas kohtumises 1:0 võidu Nigeeria üle. Sealjuures sündis tabamus jabural moel: Evarine Katongo kõmmutas kauglöögi posti ning sealt põrkas see puuriluku Chiamaka Nnadozie abiga võrku.

14. korda toimunud turniiri parimaks mängijaks valiti Maroko ründaja Ghizlane Chebbak ning parima väravavahi tiitel läks võidutsenud Andile Dlaminile, kes hoidis puuri puhtana kokku kolmes kohtumises. Enim tabamusi (3) said kirja Ghizlane Chebbak (Maroko), Rasheedat Ajibade (Nigeeria) ja Hildah Magaia (Lõuna-Aafrika).

Peale Nigeeria ja nüüd ka Lõuna-Aafrika on tiitli võitnud ka Ekvatoriaal-Guinea (aastatel 2008 ja 2012). Ükski teine naiskond Aafrika meistriks seni tulnud pole.

Maroko - Lõuna-Aafrika 1:2 (0:0)