Arsenalil oli küll rekordarvuline trump, ent sellest ei piisanud: Wolfsburg sammub finaali! (0)

Pauline Bremer lõi 119. minutil võiduvärava ning tassis Wolfsburgi Meistrite liiga finaali. Foto: Scanpix / Matthew Childs / Action Images via Reuters

Wolfsburg alistas naiste Meistrite liiga poolfinaali korduskohtumises 3:2 Arsenali ning pääses finaali. Võiduvärav sündis lisaaja eelviimasel minutil.

Pärast 2:2 lõppenud avamängu Saksamaal olid oletuslikud trumbid Arsenali käes. Lisaks koduväljakule toetas neid 60 063 pealtvaatajat, mis on Arsenali naiskonna publikurekord.

Esimese dominantse kaardi lõid nad lauale 11. minutil. Punasärgid võitsid keskväljal palli, poolkaitsja Lia Wälti otsis läbisööduga Stina Blacksteniust. Teda valvanud Wolfsburgi kaitsja Kathrin Hendrich jõudis pallini esimesena, ent lahkheli väravavahiga lasi Blacksteniuse vabadusse. Rootslanna mängis kindanaisest mööda ja tegi skooriks 1:0.

Wolfsburg viigistas 42. minutil. Felicitas Rauch lennutas kauge karistuslöögi karistusalasse Alexandra Poppile, kes jätkas peaga Jill Roordile. Hollandlanna võttis nahkkera trahvikasti otsas omaks ning paigutas selle mängijate vahelt paremasse alanurka. Poolaeg lõppes 1:1.

Teisel poolajal, 58. minutil haaras juhtohjad Wolfsburg. Rauch tsenderdas nurgalöögi viiekasti, kus oli õigel ajal õiges kohas Popp. Sakslanna toksas palli paarilt meetrilt väravasse, Arsenali kaitse meenutas oma olemuselt tsirkust.

Wolfsburgil oli 69. minutil võimalik mäng ära otsustada, kuid Svenja Huth lõi lähidistantsilt napilt vasaku posti kõrvalt mööda. Kuus minutit hiljem oli matš taas viigis, peaosas Arsenali keskkaitsjad. Esmalt toimetas Stephanie Catley karistuslöögi kasti, kuid Wolfsburgi naised suutsid selle klaarida paremasse äärde. Sinna jõudis keskkaitsja Carlotte Wubben-Moy, kes leidis värava eest ametiõe Jennifer Beattie - inglanna suunas palli peaga sisse.

Normaalaja lõpp väravalisa ei toonud - ees ootas lisaaeg. Lisaajal oli teravam naiskond Wolfsburg, esimest korda jõudsid nad väravale lähedale 112. minutil. Pauline Bremer võitles Arsenali karistusalas kahe vastase vastu endale palli, tekitas ruumi ja lõi peale, ent napilt mööda.

Seitse minutit hiljem ehk kohtumise eelviimasel minutil oli tal võimalus vigade paranduseks - varem väravasöödu andnud Wubben-Moy kaotas oma karistusala lähistel palli. Vargustööga hakkama saanud Jule Brand lasi madala tsenderduse värava ette Bremerile, sel korral oli ta kindel. Arsenali rekordiline publik oli küll suureks trumbiks, aga külalised olid kavalamad - Wolfsburgile 3:2 võit ja koht finaalis.

Naiste klubijalgpalli ihaldatuima tiitli eest võitleb Wolfsburg Barcelonaga. Meistrite liiga tšempion selgub kolmandal juunil Hollandis, Eindhovenis.

Arsenal - Wolfsburg 2:3 (1:1; 2:2; 2;2)kahe mängu kokkuvõttes edasi Wolfsburg 4:5
11. Stina Blackstenius, 75. Jennifer Beattie - 42. Jill Roord, 58. Alexandra Popp, 119. Pauline Bremer