Asenjo pudistas turtsuva mootoriga alustanud Sevillale punkti (0)

Sevilla ja Real Valladolidi mängu lõpus kiskus kähmluseks. Foto: Scanpix / EPA / Jose Manuel Vidal

Hispaania kõrgliigas oli eelmisel hooajal neljanda koha saanud Sevilla väga lähedal sellele, et "teha manchesterunitedit" ehk alustada uut hooaega kahest mängust kahe kaotusega. Lõpuks päästeti kodus siiski Valladolidi vastu õnnega pooleks hiline 1:1 viik.

Avavoorus Osasunale kaotanud Sevilla võinuks kõrgliigasse naasnud Valladolidi vastu vabalt kaotusseisu jääda juba teise poolaja alguses, sest Tanguy Nianzou kõksas karistusalas esmalt vastu Sergi Guardiola jalga ja tabas alles siis palli. Kohtunik Juan Pulido lasi aga mängul jätkuda.

80. minutil läksid külalised siiski juhtima, sest Sevilla tagaliin ei suutnud kuidagi peatada Anuar Tuhamit, kes palliga mitme kaitsja vahelt läbi murdis ja täpse löögi väravasse saatis. Sevilla päästjaks kehastus kuus minutit hiljem aga täiesti ootamatult Valladolidi väravavaht Sergio Asenjo, kes kõrge palli püüdmisel rängalt eksis. Esimesena oli jaol Karim Rekik, lükates palli tänulikult võrku.

Kohtumine lõppes küljejoone ääres puhkenud rüselusega, mille tulemusena nägid punast kaarti nii Sevilla mees Marcos Acuna kui ka vastaste keskkaitsja Jawad El-Yamiq. Et mõlemad olid juba välja vahetatud, ei jäänud kumbki meeskond vähemusse, kuid järgmises mängus nad omasid aidata ei saa.

Õhtu teises kohtumises ei saadud samuti läbi punaste kaartideta, kuid nii Espanyol kui ka Rayo Vallecano said kümnekesi mängimist praktiseerida juba alates esimesest poolajast. Avavilest oli möödas kõigest 16 minutit, kui Rayo keskkaitsja Florian Lejeune korjas mõne minutiga kaks hoiatust ja pidi platsilt lahkuma. Kodumeeskonna rõõmu ei jagunud paraku kauaks, 30. minutil oli nende keskkaitsja Sergi Gomeze kord punast näha. Gomez tegutses seejuures eriti rumalalt, sest äsas vastasele mänguvälises olukorras, kuid VAR-il ei jäänud see märkamata.

Ehmatusest sai kiiremini üle Rayo ja Isaac Palazoni kauglöök viis nad avapoolaja lõpus juhtima. Mängitud oli ligi tund, kui Pathe Ciss lükkas tagaposti juurest võrku Alvaro Garcia tsenderduse ja kasvatas külaliste edu kaheväravaliseks. 2:0 võit ja kahest esimesest mängust saadud neli punkti tõstsid Rayo ka vähemalt korraks tabelitippu.

Sevilla - Real Valladolid 1:1 (0:0)