Atleticol libisevad medalikohad käest, Gaya äsas vastasele vastu vahtimist (0)

Luis Suarez vaatab ahastunult taevasse, sest medalikohad hakkavad käest libisema. Foto: Scanpix / Ander Gillenea / AFP

Hispaania kõrgliiga pühapäevaõhtustesse kohtumistesse jagus põnevust ja intriigi küllaga: Valencia ja Levante leppisid 1:1 viigiga, Athletic Bilbao sai aga Atletico Madridist 2:0 jagu.

Valencia asus juhtima veidi enne pooltunni täitumist, kui Hugo Duro suunas väravaesiselt peaga võrku Jose Gaya tsenderduse. Loetud minutid hiljem jäid võõrustajad aga kümnekesi: kapten Gaya läks Levante äärekaitsja Jorge Miramoniga tõuklema ning lõpetas rinnapistmise väiksemat sorti lõuahaagiga. Tasuks punane kaart.

Kümmekond minutit enne kohtumise lõppu jõudis sihile ka Levante, kui Oscar Duarte pealöök lõpetas oma tee vasakus ülanurgas. Enne viigiväravat oli Valencia mitmel puhul pääsenud puhtalt tänu õnnele (loe: väravaraamidele) või väravavaht Giorgi Mamardašvili hiilgavatele tõrjetele, kuid lõpuni võõrustajad siiski vastu ei pidanud ning kohtumine lõppes 1:1 viigiga.

Atletico kaotas medaliheitlust silmas pidades üliolulisi punkte. Bilbao meeskond asus juhtima kaheksandal mänguminutil vastaste keskkaitsja Mario Hermoso omaväravast ning duubeldas eduseisu teise poolaja algfaasis Inaki Williamsi penaltist.

Kui Atletico võitnuks, kerkinuks nad Barcelonaga (vähemalt ajutiselt) võrdsetele punktidele ning jagama kolmandat tabelikohta. Kaotuse tõttu lahutab neid nüüd aga katalaanidest kaks punkti ning lisaks on Barcelonal ka üks mäng varuks. Atleticol on käesoleval hooajal pidada veel neli kohtumist.

Valencia - Levante 1:1 (1:0)