Baas edasipääsuks loodud: Palumets ja HJK alustasid kolmandat eelringi võidukalt (+ Poom ja Häberli) (0)

Kevor Palumets. Foto: HJK

Eesti koondise poolkaitsja Kevor Palumets ja tema koduklubi HJK alustasid Konverentsiliiga kolmandat eelringi võidukalt, kui olid 1:0 üle Montenegro klubist Decic.

Kodus mänginud Soome tippklubi lõi ainuvärava 49. minutil, mil skooris šotlane Lee Erwin. Palumets sekkus mängu 67. minutil.

HJK oli statistiliselt vastasest üle. Pallivaldamine oli nende kasuks 57:43, pealelöögid 19:11 ja löögid raamidesse 6:5. UEFA kodulehe andmetel sooritas Palumets üleminutitel pealelöögi, mille väravavaht Igor Nikic.

HJK ja Decici korduskohtumine toimub järgmisel neljapäeval Montenegros. Paari võitjale astub play-off'is vastu KI Klaksviki (Fääri saared) ja Borac Banja Luka (Bosnia ja Hertsegoviina) kaotaja.

Markus Poom sekkus 79. minutil vahetusest, kui tema koduklubi Shamrock Rovers kaotas Euroopa liiga kolmanda eelringi avamängus 0:1 Celjele. Sloveenias peetud kohtumise ainuvärava lõi Luka Menalo, kes sai Meistrite liiga avaringis Tallinna Flora vastu kahe matši peale mängida 74 minutit.

Kordusmäng toimub nädala pärast. Paari võitja kohtub Euroopa liiga play-off'is Malmöga (Rootsi) või PAOK-iga (Kreeka), paari kaotaja läheb Konverentsiliiga play-off'is vastamisi Ordabasy (Kasahstan) või Pjunikuga (Armeenia).

Endise Eesti koondise peatreeneri Thomas Häberli juhendatav Servette mängis Euroopa liiga kolmanda eelringi avamängus võõrsil 0:0 viiki Portugali kõrgliigaklubi Bragaga. Šveitsi klubi eest lõi viiendal minutil värava Timothe Cognat, ent see ei lugenud, sest oli suluseis. Järgmise nädala kordusmängu võitja mängib Euroopa liiga põhiturniiri pääsu üle Trabzonspori (Türgi) või Viini Rapidiga (Austria), kaotaja aga Konverentsiliiga nimel Londoni Chelseaga.