Barcelona haamerdas Hammarbyt, päev enne mängu treenerita jäänud Arsenal avas võiduarve (0)

Barcelona küttis külalistele sauna. Foto: Judit Cartiel / Sport Press Photo via ZUMA Press / Scanpix

Naiste Meistrite liigas avas võiduarve avavoorus libastunud Barcelona, kes sõitis kodus Hammarbyst üle koguni 9:0. Õhtu võisid edukaks lugeda ka Inglismaa klubid.

C-grupis võttis esimese võidu äsja peatreenerit vahetanud Arsenal, kes oli avamängus jäänud alla Bayernile. Päev varem ameti maha pannud Jonas Eidevalli asemel juhendas naiskonda abitreener Renee Slegers ja kodus starditi Valerenga vastu suurepäraselt, sest Emily Fox avas juba teisel minutil skoori. Caitlin Foord kasvatas enne pooltunni täitumist edu, aga peagi lõi Valerenga ühe värava tagasi.

Arsenalil õnnestus 4:1 võit lõplikult kindlustada alles viimastel minutitel, kui täpsed olid Mariona Caldentey ja Alessia Russo. Samas grupis sai Bayern tabelisse teise võidu, seljatades võõrsil 2:0 Juventuse. Skoori avas 18. minutil nurgalöögile järgnenud segadusest Linda Dallmann, 73. minutil oli peaaegu samasugusest olukorrast täpne Pernille Harder.

D-alagrupi avamängus üllatuslikult Manchester Cityle alla jäänud tiitlikaitsja Barcelona rehabiliteeris end koduväljakul Hammarby vastu. Juba avapoolajaga löödi pall rootslannade võrku kolmel korral, skoori avas kümneminutilise mängu järel norralanna Caroline Graham Hansen. Peagi lisas Claudia Pina teisegi tabamuse ja vahetult enne pausile minekut tuli Alexia Putellaselt juba 3:0.

Külaliste vastupanu murti lõplikult teise poolaja algul, kui viie minuti jooksul olid Aitana Bonmati eeltöö järel täpsed nii Leon Mapi kui ka teistkordselt Pina. Mängu lõpp läks rootslannadel täiesti käest - viimase paarikümne minutiga kasvatasid skoori Ewa Pajor, teist korda jala valgeks saanud Graham ja Esmee Brugts ning lõppseisu vormistas penaltipunktilt Fridolina Rolfö.

Naiste Meistrite liigas mängitakse põhiturniiri alagrupisüsteemis neljandat hooaega ehk alates 2021. aastast ning üheksaväravalise võiduga kordas Barcelona selle ajastu suurimat üleolekut. Seejuures oli ka senine rekord osaliselt nende nimel, sest 2022. aastal võideti Benficat kodus samuti 9:0. Samal hooajal oli Lyon samasuguse skooriga üle Praha Slaviast.

City läks võõrsil Sankt Pölteni vastu juba viieminutilise mängu järel Alanna Kennedy võimsast kauglöögist juhtima ja omas ohtralt võimalusi edu kasvatada, muuhulgas tabas Chloe Kelly löök latti. Avapoolaja lõpus jõudis aga väravaesisest segadusest sihile hoopis austerlannade ründaja Melanie Brunnthaler ja teise poolaja alguses viis Kamila Dubcova pöördelt tehtud löök võõrustajad juba juhtima.

See äratas omakorda Inglismaa hõbedaklubi ning viis minutit hiljem suutis Aoba Fujino viigistada. Lõpplahendus saabus kümme minutit enne mänguaja täistiksumist, kui Mary Fowler suunas Lauren Hempi nurgalöögi lati alla ja tõi Cityle tähtsa 3:2 võidu.

Juventus - Bayern 0:2 (0:1)