Celtic, hoia alt! Nõmme Kalju saavutas Skopjes imelise võidu! (45)

Nõmme Kalju võiduvärava lõi 90+1. minutil Liliu. Foto: Liisi Troska

Meistrite liiga esimese eelringi korduskohtumises saavutas Nõmme Kalju hiilgava võidu, kui seljatas võõral väljakul Põhja-Makedoonia meistri Škendija KF-i ning jõudis teise eelringi, kus minnakse kõigi eelduste kohaselt vastamisi Šotimaa tippklubi, 1967. aasta Euroopa meistri Glasgow Celticiga.

Nädala eest Kadriorus peetud avakohtumise kaotas Kalju 0:1, mis tähendas, et täna vajati edasipääsuks võitu. Kohtumise algus oli Kalju jaoks ideaalne, sest juba 5. minutil teeniti nurgalöök, mille Kaspar Paur kenasti värava ette tsenderdas, kust Maximiliano Ugge selle peaga võrku äsas.

Škendija küll domineeris, aga esimesel poolajal teravaid võimalusi tekitada ei suutnud. Vaheaja järel pilt muutus ning esmalt tabas Põhja-Makedoonia klubi kaks korda posti, kuniks 62. minutil teeniti väga küsitav penalti, kui Uggele fikseeriti käega mäng. Agim Ibraimi realiseeris penalti ja viis Škendija kokkuvõttes 2:1 juhtima.

Samas tähendas võõrsil löödud värava reegel, et Kalju vajas edasipääsuks vaid üht väravat. Škendija tabas küll veel korra latti, aga samas kingiti Kaljule üpris mitu nurgalööki. Sealt väravamomenti ei sündinud, aga 90+1. minuti audisisseviskest küll. Pall jäi karistusalasse hüplema ning Peeter Klein jätkas selle geniaalse küünaltrajektooriga kannasööduga värava ette, kust Liliu lõi 2:1.

Allesjäänud paari minuti jooksul Škendija enam midagi korda saata ei suutnud ja Kalju pääseski edasi. Vastu kõiki ootusi. Sest mitte kunagi varem polnud mitte ükski Eesti klubi eurosarjas pääsenud järgmisesse ringi pärast seda, kui avamäng kodus kaotati.