Conte lammutas iseenda loodu ribadeks ja Pirlo tool kõigub jälle (1)

Sel fotol ei saa Arturo Vidal mitte Romelu Lukaku ja kõigi teiste käest kurjustada, vaid hoopis kiita, sest on äsja Juventusele värava löönud. Foto: Scanpix / Imago images / Gribaudi

Andrea Pirlo keerulised päevad Juventuse peatreenerina jätkuvad, sest 0:2 kaotus Interile tähendab, et viimase kaheksa hooaja valitseja jääb kahekesi tabeli tipus troonivatest  Milano klubidest maha juba seitsme punktiga.

Nagu sellistel puhkudel tihti juhtub, avas skoori oma endise tööandja vastu mängiv mees. Kümnendi esimesel poolel neli hooaega Juventuse särgis veetnud Arturo Vidal hüppas 12. minutil kaitsjad lihtlabaselt üle ja viis lähilöögiga Interi juhtima. Enne mängu oli tšiillane tekitanud furoori sellega, et ajas pikalt kaelakuti juttu Juventuse kaitsja Giorgio Chielliniga ja suudles seejärel Juventuse vappi.

Olulisis tegusid tegi vahepeal Müncheni Bayernit ja Barcelonat esindanud ning selleks hooajaks Itaaliasse naasnud Vidal siiski väljakul, lüües paradoksaalsel moel oma esimese värava Serie A-s pärast seda, kui tema tabamus 2015. aastal Juventusele tiitli kindlustas. Lautaro Martinez ja Romelu Lukaku jätsid seejärel kasutamata võimalused võõrustajate edu kasvatada ning pausile mindi Interi minimaalses eduseisus.

Teist poolaega oli mängitud seitse minutit, kui Interi kaitsja Alessandro Bastoni andis sügavalt oma väljakupoolelt pika palli läbijooksule spurtinud Nicolo Barella jalale ning kaitsjate eest ära jooksnud poolkaitsja saatis palli Wojciech Szczesnyst mööda põiklati alla. Juventusel avanes parim võimalus vahe vähendamiseks alles 87. minutil, kuid Federico Chiesa terava löögi peatas hiilgavalt Samir Handanovic.

Kolme järjestikuse tiitliga Torino klubi valitsemisajale aluse pannud, ent nüüd Interit juhendav Antonio Conte sai oma treenerikarjääri jooksul esmakordselt Juventusest jagu, tiitlikaitsja juhendajal Andrea Pirlol jagub aga mõtteainet küllaga. Ehkki Juventus sai tabelisse alles teise kaotuse, tähendavad ohtrad viigid, et Interist ollakse nüüd seitsme punkti kaugusel ja liidril Milanil on esmaspäeva õhtul Cagliari vastu võimalik oma edu Juventuse ees koguni kümnele punktile käristada.

Inter - Juventus 2:0 (1:0)