Draama: Spurs tuli lisaminutitel Liverpooli vastu 0:3 kaotusseisust välja, ent kaotas punasest kaardist pääsenud Jota väravast (2)

Mohamed Salah (vasakul) ja Fraser Forster (paremal) reageerimas Liverpooli hilisele võiduväravale. Üks mees on hullumas, teine ahastuses. Foto: Scanpix / Carl Recine / Reuters

Liverpool alistas Inglismaa kõrgliiga 34. voorus 4:3 Tottenham Hotspuri. Tottenhami viigivärav ja Liverpooli võiduvärav sündisid lisaminutitel.

Tottenham Hotspur on paaris viimases mängus näidanud huvitavat minekut. Esmalt lõi Newcastle United neil 21 minutiga viis väravat, mäng lõppes Spursi poolt vaadatuna 1:6. Seejärel asus Manchester United nende vastu juhtima seitsmendal minutil, kohtumine lõppes 2:2. Enne kohtumist Liverpooliga lasi Spurs kahes järjestikuses mängus lüüa endale esimese 21 minuti jooksul kokku kuus väravat, Liverpooi vastu jätkati samas vaimus.

Kodumeeskond asus juhtima juba kolmandal minutil. Trent Alexander-Arnold lennutas paremast tiivast tsenderduse tagumisse posti, kust lükkas siseküljega palli väravasse Curtis Jones. Kaks minutit hiljem lasi Mohamed Salah täpse läbisöödu liini taha jooksnud Cody Gakpole, kes jätkas värava ette Luis Diazele. Kolumblane sutsas palli võrku - viis minutit, kaks väravat.

13. minutil võttis Spursi keskkaitsja Cristian Romero oma trahvikastis maha Cody Gakpo ning kinkis võõrustajatele penalti. Kaks minutit hiljem realiseeris selle Mohamed Salah, kes enne seda eksis oma eelmise kahe 11 meetri karistuslöögiga - 15 minutit, 3:0.

Kohutava alguse järel lõi Tottenham 40. minutil ühe tagasi. Oliver Skipp leidis vasakul äärel Ivan Perišici, kes saatis Virigil van Dijki piknikule ning tsenderdas värava ette Harry Kane'ile. Inglasest tipuründaja realiseeris kindlalt - 1:3. Samal seisul lõppes ka poolaeg.

Teist poolaega domineeris külalismeeskond. 54. minutil vajutas Heung-min Son trahvikasti otsast peale, kuid tabas paremat posti. Minut hiljem tegi paar meetrilt lähemalt sama asja Romero. Mida aeg edasi, seda rohkem hakkas Spurs suruma, vilja kandis see 77. minutil.

Romero andis liinide vahelt perfektse läbisöödu Sonile, kes pääses Liverpooli kindamehe Alisson Beckeriga silmitsi ning skooris. 0:3 kaotusseis kahanes 2:3 peale, Spurs oli mängus tagasi.

81. minutil oleksid nad pidanud veelgi suuremaid šansse omama, aga Skippile tald ees näkku lennanud Diogo Jota sai kõigest kollase kaardi. See-eest Skipp kaotas pisut verd ning sai peakolbale muhu.

Aga Tottenhami tulek oli võimas - Tottenham tuligi tagasi. Kolmandal lisaminutil teenisid nad kaugelt karistuslöögi, Son toimetas palli kasti. Sealt leidis ta Richarlisoni, kes hiilgas täpse pealöögiga ning sai kirja oma Spursi-karjääri esimese Premier League'i värava. Valged särgid juubeldasid, aga see lõppes minut hiljem ...

99 sekundit pärast Richarlisoni ülbet tähistust, kus ta käskis Anfieldi publikul vait olla, lõi Liverpool võiduvärava. Alisson pani pika palli ette, see kukkus otse Spursi pallluri Lucas Moura jalale. Neli minutit varem vahetusest sekkunud mees andis valesöödu Jotale. Portugallane läks ja virutas palli terava nurga alt tagumisse posti - 4:3. Mees, kes pääses veidi üle kümne minuti varem sulaselgest punasest kaardist, tõi Liverpoolile dramaatilise võidu.

Liverpool tõusis liigatabelis viiendaks, punkte on neil 56. Viis mängu enne lõppu on nad esinelikust seitsme punkti kaugusel, aga neljandat positsiooni hoidval Manchester Unitedil on mäng varuks. Tottenham langes kuuendaks, silmi on neil peas 54. Kuigi meeskonnad on hetkel viiendal ja kuuendal real, siis tõenäoliselt nad langevad - Brighton & Hove Albionil on Liverpooliga võrreldes kaks ja Spursiga võrreldes kolm mängu varuks, punkte on neil 52.

Liverpool - Tottenham Hotspur 4:3 (3:1)

3. Curtis Jones, 5. Luis Diaz, 15. pen. Mohamed Salah, 90+4. Diogo Jota - 40. Harry Kane, 77. Heung-min Son, 90+3. Richarlison