Eesti legendid tulid Soome vastu kaks korda kaotusseisust välja (galeriid!) (0)

Eesti ja Soome legendide meeskonnad tegid A. Le Coq Arenal 2:2 viigi. Eesti tuli mõlemal poolajal kaotusseisust välja. Kuigi algselt oli võrdse tulemuse korral ette nähtud penaltiseeria, siis pärast lõpuvilet leppisid mängijad omavahel kokku, et lõpetatakse sõbraliku viigiga.

Tempo ei olnud legendide mängus küll selline nagu Premium liigas, aga meeste oskused polnud kadunud. Võideldi ja pingutati tõsiselt, naljategemist ei olnud. Mõlema poolaja alguses surus rohkem Soome, kuid hiljem nihkus initsiatiiv eestlastele.

Soome meeskonnas oli väga silmapaistev kapten Jari Litmanen, kes osavate söötudega külaliste mängu juhtis. Kuigi edasi-tagasi vahetusi tehti pidevalt, isegi kui pall oli parajasti mängus, siis Litmanen ei lahkunud väljakult kordagi.

Skoor avati nurgalöögist, mille Paulus Roiha esiposti juurest peaga võrku suunas. Eesti vastas avapoolaja keskel, kui Ingemar Teeveriga võidelnud soomlane käega mängis ning Argo Arbeiter penalti realiseeris. Olli Huttunen sai löögile käed vahele, kuid ei suutnud palli alumisest nurgast välja tuua - 1:1.

Eesti saatis avapoolaja lõpupoole palju tsenderdusi Soome trahvikasti. Mõned Aleksander Saharovi ja üks Joel Lindpere tsenderdus olid väga kvaliteetsed, kuid ründajatel ei õnnestunud peaga palli raamide vahele suunata.

Esimesel poolajal postide vahel seisnud Mart Poom tegi teiseks kolmveerandtunniks ruumi Sergei Pareikole. Hiljuti asjaolude sunnil Tallinna Levadia teise väravavahi koha saanud Pareiko tegi suurepärase esituse, tõrjudes hiilgavalt mitmeid lähilööke.

52. minutil toimus ainus vahetus, mille ajal mäng peatati ja tabloo välja võeti - peakohtunik Jüri Saar astus platsilt ära ja neljas kohtunik Hannes Kaasik jooksis murule.

55. minutil oli Soomel kasutada 20 meetrilt karistuslöök. Koht oli pealelöömiseks väga soodne, kuid Litmanen andis hoopis kavala tsenderduse, mis peaga posti saadeti. Tagasipõrganud palli koksas Kari Rissanen tühja võrku - 1:2.

Vaid kaks minutit hiljem võõrustajad viigistasid. Andres Oper lõi karistusalas pallist mööda, kuid Sergei Terehhov andis kohe uue tsenderduse ja Teever suunas peaga palli täpselt alla nurka - 2:2.

Mängiti 2x40 minutit, edasi-tagasi vahetusi tehti jooksvalt.

31. augustil kell 18.30 A. Le Coq Arenal

Eesti - Soome  2:2 (1:1)
21. pen. Argo Arbeiter, 57. Ingemar Teever - 8. Paulus Roiha, 55. Kari Rissanen

Hoiatus: 77. Kari Rissanen
Pealtvaatajaid: 1506
Peakohtunik: Jüri Saar (52. Hannes Kaasik)
Abikohtunikud: Are Habicht, Uno Tutk
Neljas kohtunik: Hannes Kaasik (52. Jüri Saar)

Eesti: Mart Poom, Teet Allas, Andrei Stepanov, Raio Piiroja, Karl Palatu, Marko Kristal, Martin Reim, Joel Lindpere, Sergei Terehhov, Tiit Kõmper, Andres Oper.
Vahetusest: Sergei Pareiko, Andrei Borissov, Mati Pari, Jevgeni Novikov, Liivo Leetma, Hans Näks, Ingemar Teever, Alo Bärengrub, Tihhon Šišov, Sergei Hohlov-Simson, Argo Arbeiter, Aivar Anniste, Igor Prins, Aleksander Saharov, Kristen Viikmäe.

Soome: Olli Huttunen, Ville Nylund, Janne Saarinen, Markku Kanerva, Kari Rissanen, Tommi Grönlund, Rami Rantanen, Sebastian Sorsa, Tommi Kautonen, Jari Litmanen, Paulus Roiha.
Vahetusest: Kari Laukkanen, Jussi Nuorela, Marko Tuomela, Toni Kallio, Aki Riihilahti, Janne Lindberg, Petri Helin, Tommi Paavola, Harri Ylönen.