Eesti sõidab külla Euroopa kolmandale, aga pool äsjasest põhikoosseisust jääb koondise valikmängudest eemale (0)

Mari Liis Lillemäed seekord koondise eest valikmängudes väljakul ei näe. Foto: Liisi Troska / jalgpall.ee

Eesti naiste A-koondist ootab oktoobris ees kaks MM-valikmängu, kui võõrsil kohtutakse Prantsusmaa ja Walesiga. Peatreener Jarmo Matikainen on koondise nimekirja kaasanud 23 mängijat, kelle seas pole paraku väga mitut koondise võtmetegijat.

Erinevatel põhjustel jäävad mängudest eemale Lisette Tammik, Kethy Õunpuu, Siret Räämet, Jessika Uleksin, Mari Liis Lillemäe, Berle Brant ja Kairi Himanen. Väravavaht Getriin Strigin liitub koondisega mänguks Walesiga.

Eesti koondise viimases valikmängus, kus vannuti 29. septembril kodus 0:1 alla Walesile, olid eelnimetatud kaheksast mängijast algkoosseisus viis - keskkaitsjad Räämet ja Uleksin, äärekaitsjana tegutsenud Lillemäe, poolkaitsjast naiskonna kapten Õunpuu ning ründaja Tammik. Mõni päev varem peetud kohtumises alustas samuti kogu nimetatud viisik ja lisaks neile ka naiskonna kapten Himanen, kes pidi aga 65. minutil vigastuse tõttu platsilt lahkuma ega ole pärast seda väljakule naasnud.

Esimene kohtumine peetakse reedel, 22. oktoobril, kui Pariisi äärelinnas Creteil’is on vastaseks Prantsusmaa. Mäng saab avavile Eesti aja järgi kell 22.10 Dominique Duvauchelle staadionil. Teine vastasseis toimub 26. oktoobril, kui Wales võõrustab Eestit Cardiffi linnastaadionil. Kohtumine algab Eesti aja järgi kell 21.15.

FIFA edetabelis hoiab Prantsusmaa kõrget viiendat kohta ja on Euroopa riikidest kolmas, Wales paikneb 34. positsioonil. Eesti asub pingereas 105. kohal. Alagrupis on praeguse seisuga parimatel kohtadel Prantsusmaa ja Wales, kes on kaks mängu läbinud täiseduga. Sloveenia ja Kreeka on kahe mänguga kirja saanud kolm punkti ning Eestil ja Kasahstanil on punktiarve avamata.