Eesti U15 neiud lõid neli väravat ja lõpetasid Balti turniiri võiduga (0)

Esiplaanil kohtumise avavärava autor Frida Gabriel. Foto: Liisi Troska / jalgpall.ee

Eesti neidude U15 koondis pani Tallinnas TNTK staadionil toimunud Balti turniirile võiduka punkti, kui Fääri saarte eakaaslased alistati 4:1.

Eesti asus kohtumist juhtima 10. minutil, kui Frida Gabriel üks-üks olukorra ette võttis ning löögile läks. Esimesel katsel oli puurilukk vahel, kuid kuna viimase tõrjest jäi pall värava ees lahtiseks, lükkas Gabriel selle jätkuolukorras võrku. Viie minuti pärast oli tablool viigiseis – küljesisseviske järel hiilis vastane paremal äärel ning kasutas Eesti kaitsemängijate ebaõnnestunud klaarimise sajaprotsendiliselt ära, kirjutab jalgpall.ee.

25. minutil tehti Adele Predele vastase karistusalas viga ning Eesti kasuks määrati 11 meetri karistuslöök. Prede läks ise penaltit realiseerima ning virutas nahkkera kindlalt võrku. Pärast teist väravat haaras Eesti mängu kontrolli täielikult enda kätte ning näitas vastase väljakupoolel ohtlikkust. Parimad võimalused tekkisid Gretlin Pihlakul ja Predel, kuid mõlemal korral oli Fääri saarte väravavaht jaol. Teisel lisaminutil teenis Eesti oma kolmanda tabamuse, kui Pihlak lõi palli otse karistuslöögist üle müüri tagumisse posti ning viis koondise 3:1 eduseisul vaheajale.

Teiseks poolajaks vahetati väljakule Elizabeth Eberg, kellel kulus väravavõrgu sahistamiseks vaid 20 sekundit. Gabriel toimetas nahkkera värava alla, kust Eberg selle esimese puutega puuriluku selja taha saatis. Ei olnud kaugel ka viies tabamus, kui Eberg paarilt meetrilt palli raamidesse suunas, kuid vastase kaitsemängija tõi selle väravajoonelt ära. Poolaja teine pool kulges pigem rahulikult ning võimalustevaeselt – ka vastasel oli paar olukorda väravaesisel kasutada, kuid nad olid kas ebatäpsed või kontrollis olukorda Eesti puurisuud kaitsnud Eva-Lotta Hertmann.

Eesti lõpetas turniiri võidukalt, kuid võidu kõrval kirja saadud kahe kaotusega paigututi tabelis neljandale kohale. Turniirivõidu teenis Leedu koondis, kes läbis võistluse täiseduga.

Koondise peatreener Deniss Samoilov ütles pärast kohtumist, et kuigi võimaluste poolest oli Eestil teine koht käega katsuda, on suures pildis kõik ka neljanda kohaga hästi. "Jäin turniiril võistkonnaga rahule, sest tüdrukud võtavad infot väga hästi vastu ja on näha, et nad on juba selle kolme mänguga nii individuaalselt kui võistkondlikult arenenud. Samuti nägime neid külgi, millele peame rohkem tähelepanu pöörama, aga see ongi osa jalgpallist ja sellest turniirist," ütles ta.

Fääri saared U15 - Eesti U15 1:4 (1:3)
15. Rakul Madsen - 10. Frida Gabriel, 26. pen. Adele Prede, 40+2. Gretlin Pihlak, 41. Elizabeth Eberg

Eesti: Eva-Lotta Hertmann, Margaret Matto, Victoria Keiu Katrina Prunn (67. Lola Palu), Teresa Tohver (67. Elisabeth Ottas), Klaara Liisa Tasane (41. Elizabeth Eberg; 67. Eneli Eenraid), Grete Reila, Gretlin Pihlak (67. Laura Lisett Aedla), Adele Prede (67. Triinu-Liis Grafova), Melissa Rei (56. Rebeka Tamm), Frida Gabriel, Scarlett Harding (Grethe-Liis Mäeväli).
Varus: Lisandra Priskus, Rebeka Tamm, Lola Palu, Emma Liisi Leidas, Grethe-Liis Mäeväli, Triinu-Liis Grafova, Elisabeth Ottas, Laura Lisett Aedla, Elizabeth Eberg, Eneli Eenraid, Sara Loviisa Pajuste.

Fääri saared – Eesti 1:4

Järgmisena ootab Eesti koondist ees traditsiooniline neidude U15 sõprusturniir, mis toimub tänavu 27. septembrist 5. oktoobrini Albaanias. Eesti vastased on Põhja-Makedoonia, Albaania ja Kosovo, kelle vastu mängitakse vastavalt 30. septembril ning 2. ja 5. oktoobril.