Endiste klubikaaslaste lahing Iirimaal lõppes viigiga, Pikk avas Poola esiliigas väravaarve (+ Käit, Lepistu, Roosnupp, Palumets) (0)

Markus Poom madistas Iirimaal Frank Liivaku vastu. Foto: Shamrock Rovers F.C. / Facebook

Aastatel 2018 kuni 2020 mängisid Frank Liivak ja Markus Poom koos Tallinna FC Floras. Tunamullu madistati Premium liigas teineteise vastu, sest Liivak esindas Tallinna FCI Levadiat. Aastal 2023 mindi vastamisi Iirimaal, üks Shamrock Roversi särgis, teine Sligo Roversi rüüs.

Kõige põnevam vastasseis leidis aset Iirimaal, kui hooaja avamatšis läksid vastamisi Frank Liivaku ja Bogdan Vaštšuki koduklubi Sligo Rovers ning Markus Poomi leivaisa Shamrock Rovers. Kauaoodatud kohtumises olid põhikoosseisus Liivak ja Poom, Vaštšuk aga Sligo koosseisu ei mahtunud.

Täna hommikul teatas Sligo klubi Twitteris, et pea 4000 inimest mahutav The Showgrounds'i staadion on kohtumiseks väljamüüdud.

18. minutil asus valitsev Iirimaa meister Shamrock juhtima, kui ründaja Graham Burke jooksis palliga vasakult äärelt vastase karistusalani, virutas peale ning pall lõpetas Sligo värava paremas alumises nurgas.

Liivaku tööpäev lõppes täistunni möödudes, Poom rassis lõpuvileni. 67. minutil jäi Shamrock aga vähemusse, kui kaitsja Roberto Lopes korjas punase kaardi, mis võis olla ka põhjuseks, miks Poomi koduklubi ei suutnud võidust kinni hoida, sest neljandal üleminutil Sligo viigistas Lukas Browning Lagerfeldti tabamusest. Avavooru järel oli Bohemian ainus meeskond, kes suutis võita, ülejäänud kaheksa klubi viigistasid, Cork City kaotas.

Eestlaste klubide vastasseis toimus reede õhtul ka Rumeenias, kui Brent Lepistu koduklubi Mioveni võõrustas Mattias Käidi Bukaresti Rapidit. Paraku eestlased palliplatsil teineteist ei kohanud, sest algkoosseisus alustanud Käit vahetati 39. minutil vigastuse tõttu välja ning varumees Lepistu pääses põllule 46. minutil. Hetkel pole teada, kui tõsiseks Käidi trauma osutus. Lõpuvile järel näitas tabloo 0:0 viigiseisu, mistap jätkab Rapid 46 punktiga neljandal ning Mioveni 18 silmaga viimasel ehk 16. kohal.

Poola esiliigaklubi Opole Odra eest teist liigamängu järjest põhikoosseisus alustanud Artur Pikk virutas esimese liigavärava, kui Odra alistas võõrsil tabelinaabri Sosnowieci Zaglebie 2:0. Odra tõusis 19 punktiga 14. kohale ning vahe 13. real paikneva Zaglebiega on kolm silma.

Serbia kõrgliigas Kruševaci Napredaki eest palliv Mark Oliver Roosnupp jäi koduklubiga võõrsil 0:1 alla Novi Pazarile, mistap suurenes Napredaki kaotuste seeria kolmele. Roosnupp sekkus mängu 88. minutil ning teenis kolme minutiga kollase kaardi. Napredak asetseb 19 punktiga 12. kohal.

Kevor Palumets jälgis pingilt, kuidas tema koduklubi Zulte Waregem jäi magusast võidumaitsest napilt ilma, kui võõrsil mängiti RFC Seraingiga 1:1 viiki. Mõlemad meeskonnad jätkasid alates 73. minutist kümnekesi. Viimati kuu aega tagasi võidurõõmu tundnud Zulte Waregem jätkab 22 punktiga 16. kohal ehk punases tsoonis, vahe järgmise kahe meeskonnaga on kolm punkti.