Esimene koperdamine: Napoli võiduseeria katkes norrakatelt sauna saanud Mourinho vastu (mõlemale treenerile punane!) (0)

Jose Mourinho teenis punase kaardi, kui tema võistkond Roma murdis Napoli võiduseeria. Foto: Scanpix / Vincenzo Pinto / AFP

Jalgpall on üks imeline mäng. Veel nädala eest oli Napolil Itaalia kõrgliigas kirjas kaheksast mängust kaheksa võitu. Neljapäeval kaotas nende pühapäevane vastane AS Roma Konverentsiliigas Norra klubile Bodö/Glimtile koguni 1:6. Täna rehabiliteeris end Jose Mourinho võistkond, näpistades liiga liidrilt esimesed punktid.

Roma ja Napoli lahing esimese koduväljakul kulges ootuspäraselt: Napoli valdas rohkem palli, ent Roma oli josemourinholikult terav vasturünnakutel, sooritades isegi paar lööki külalistest rohkem. Raamide vahele suudeti kahe satsi peale suunata aga vaid neli lööki kokku. Sellest jäi väheks, et väravavahid üle mängida.

Seejuures avapoolajal oli Tammy Abraham lähedal, et Roma juhtima viia, aga eksis oma sooritusel. 60. minutil suutis Napoli selle hooaja staar Victor Osimhen heast olukorrast posti tabada ning Mario Rui jätkumoment blokeeriti. Hetk hiljem oli Osimhen lähedal ka peaga skoorimisele, aga ei suutnud palli õigele poole latti suunata ning kui ta 89. minutil lõpuks võrgu sahisema pani, tõusis suluseisulipp. Roma teise poolaja parim šanss kuulus Gianluca Mancinile, kelle pealöögist pall väravast napilt mööda lendas.

Seega kokkuvõttes tehti 0:0 viik, mis annab võimaluse matši järel rääkida peatreeneritest. Jose Mourinho jutustas omale esimese kollase kaardi juba 19. minutil. 82. minutil sai kohtunik Davide Massal villand ja ta saatis Mourinho teise kollasega tribüünile. Kui lõpuvile oli kõlanud, läks vilemehe juurde õigust nõudma Napoli loots Luciano Spalletti. Massa ei mõelnud kaua, kui lajatas treenerile otse punase kaardi. Seega järmises voorus peavad mõlemad võistkonnad hakkama saama ilma oma peatreeneriteta.

Pühapäevastes teistes mängudes üllatas Hellas Verona kodus Laziot, alistades nad 4:1. Fiorentina sai 3:0 võidu Cagliari üle.

AS Roma - Napoli 0:0

Eemaldamised: 81. Jose Mourinho (peatreener) - 90+7. Luciano Spalletti (peatreener)

Hellas Verona - Lazio 4:1 (2:0)