FC Elva vabastas ametist tegevjuht Naarise. Klubi president: laekunud uue info põhjal ei ole tema jätkamine võimalik (21)

Marek Naaris. Foto: FC Elva / Facebook

Eile Eesti Ekspressis ilmunud artikliga skandaali sattunud FC Elva otsustas ametist vabastada oma tegevjuht Marek Naarise, sest kuigi viimane läbis viie aasta eest alaealiste tüdrukutega peetud himurate vestluste järel teraapia, on nüüd ilmnenud uued asjaolud.

Naaris saatis 2016. aastal noortele tüdrukutele nilbeid pilte, mis toona ka välja tuli. Klubi taandas ta seejärel treeneriametist ja jättis tööle administratiivsesse rolli, pärast seda kui ta enda poolt tülitatud tüdrukutelt andestust oli palunud ja psühholoogi juurde ravile oli läinud.

Eile ilmunud loo järel kutsus klubi kokku treenerite ja juhtkonna vahel koosoleku, mille arutelu ja ka uute asjaolude ilmnemise järel otsustas FC Elva Naarise ametist vabastada. Klubi avaldas värskelt sellekohase teate.

Lisaks teatas Eesti Jalgpalli Liit, et algatas täna Naarise suhtes distsiplinaarasja. "Distsiplinaarasi algatati seoses 17. ja 18. märtsil laekunud informatsiooniga, mis viitab heade käitumisnormide ja -tavade rikkumisele. Vastavat informatsiooni EJL-il varasemalt ei olnud.

EJL tuletab meelde, et kõik, kellel on antud teema või analoogsete olukordade kohta informatsiooni, on oodatud jagama seda e-posti aadressil fp@jalgpall.ee. Ühendust võtnud inimeste anonüümsus ja informatsiooni konfidentsiaalsus on garanteeritud

EJL teeb koostööd sotsiaalkindlustusametiga, et vajadusel anda ühendust võtnud inimestele täiendavat professionaalset abi ja nõu. Samuti teeb jalgpalliliit vajadusel koostööd teiste riigiametite ja -organitega," seisis liidu teates.

Jalgpalliklubi FC Elva pressiteade:

Eesti jalgpallimaastikul lahvatanud skandaali valguses pöördume oma klubi liikmete, lapsevanemate, sponsorite ja kõigi klubiga seotud vabatahtlike poole. 17.03.2021 uudisteportaalis Delfi avaldatud artiklis tuuakse välja meie klubi seotus 2016. aastal aset leidnud juhtumiga.

Sooviksime üldsusele anda edasi oma vabandused ja oma täiendavad selgitused siis toimunu kohta.

Klubi president ja juhatuse liige Margus Ivask on andnud omad selgitused ja kommentaarid Ekspress Grupi ajakirjanikele ja need on täies mahus ära toodud avaldatud artiklis.

Sooviksime juhtida tähelepanu järgmistele asjaoludele:

1. Artiklis ära toodud informatsioon sisaldab faktivigu ja ei kajasta meie arvates juhtunut objektiivselt. Artiklit läbiv versioon klubipoolsest maha vaikimisest ja treeneri vallandamisest ei pea paika.

Artiklis "vilepuhujana" esinenud meie endise treeneri ja klubi vaheline vabatahtlikel alustel sõlmitud koostöö leping (avaldatud artikli materjalides) sõlmiti aastal 2014 ja lõpetati 2016. aasta veebruaris. Seega kaks kuud enne artiklis ära toodud sündmusi.

Jalgpalliklubi lõpetas lepingu vabatahtlikuga hoopis teistel põhjustel: nimelt ei osalenud treener klubi töökoosolekutel ja ei täitnud temale pandud lepingust tulenevaid kohustusi. Klubi tollane juht juhtis sellele probleemile tähelepanu juba 2015. aasta augustis ja 2016. aasta alguses otsustati poole kokkuleppel suhted lõpetada. Klubil on olemas kirjalikud materjalid ja tõendid nende tegevuste kohta.

Väide, nagu oleks treener vallandatud tema tegevuse tõttu antud juhtumi kajastamisel, ei vasta tõele. Klubi reageeris juhtunule, viies läbi sisejuurdluse, teavitades intsidendist Eesti Jalgpalli Liitu ja oli ühenduses ka veebikonstaabliga. Konsultatsioonide tulemusena suhtlesime looga seotud tüdrukute vanematega, avaldasime siirast kahetsust ja vabandasime juhtunu tõttu tekkinud olukorra pärast. Meie vabandused võeti vastu.

Oma vigu avalikult tunnistanud klubijuht suunati vajalikule teraapiasse, klubis viidi läbi rida struktuurilisi muudatusi ja otsustati talle anda võimalus jätkata oma tegevust klubi administratiivse poole juhtimisel. Kahjuks peame täna tõdema, et oleksime pidanud viis aastat tagasi vastu võtma teistsuguse otsuse.

2. Nimetatud treeneri väide, et juhtunust teadsid kõik klubiga seotud treenerid ja klubi juhtkond, ei vasta tõele. Saan klubi juhina kinnitada, et olles selle endise treeneriga kohtunud, pole ma palunud temalt peale asjakohase informatsiooni mitte mingisuguseid teeneid asja maha vaikimiseks. Artiklis ära toodud sellekohane väide on pahatahtlik ja meie klubis töötavate treenerite head mainet kahjustav.

Tulenevalt eeltoodud sündmustest ja meie mainet kahjustavast meediakajastusest kutsus klubi juhatus 17.03. kokku laiendatud koosoleku, millel osalesid 17 klubi tegevusega seotud treenerit ja võtmeisikut ning juhatuse liiget.

Koosoleku käigus ja tänase päeva jooksul meile laekunud uue info põhjal leidis klubi juhatus ja personal, et Marek Naarise jätkamine jalgpalliklubis FC Elva ei ole kõik asjaolusid arvesse võttes enam võimalik.

Marek Naaris on tagasi kutsutud nii juhatuse liikme kui tegevjuhi ametikohalt.
Kuni töörahu täieliku taastamiseni ja muudatuste läbiviimiseni juhatuses täidab tegevjuhi kohuseid klubi president Margus Ivask.

Oleme klubina alati olnud avatud ja näoga oma poolehoidjate, toetajate ja liikmete poole. See jääb nii ka tulevikus. Vabandame kõigi nende meile oluliste inimeste ees, kes antud loost end puudutatuna tunnevad ja saame kinnitada, et klubina mõistame hukka igasuguse ebaeetilise käitumise, mis 2016. aastal meie klubis aset leidis. Ükski klubi juhtivpersoonidest ei tolereeri sellist ja ka muud laadi ebaeetilist käitumist!

Oleme omapoolsed selgitused ja kommentaarid andnud läbi klubi presidendi ja saame kinnitada, et oleme valmis igakülgselt ja ausalt osalema nende juhtumite täiendaval uurimisel, juhul kui see peaks vajalik olema.

Jalgpalliklubi FC Elva president
Margus Ivask

SEOTUD LOOD
Kommentaarid

purgeenius   •  
(193.143.10.***)
5 aastat hiljem :D:D:D:D
Naera puruks
Boii   •  
(85.253.150.***)
Oli vaja ju kiiruga mees risti lüüa, kui välja tuli et EJL on aidanud asja kinni mätsida.
Väravavaht   •  
(213.35.145.***)
See viimane on päris hea jah :D
uhuu   •  
(62.65.204.***)
Siin peaks Jalgpalliliit juba iseenda suhtes distsiplinaarmenetluse algataama.
Juan Pablo Ramirez   •  
(90.191.43.***)
Hulio Petofilio,Naaris ja seda kõike paari nädala jooksul
Whos next????
dud66   •  
(146.255.182.***)
Kui vaadata varasemaid naiste vastu korda saadetud kuritegusid, siis peaks järgmine olema Aivar Pohlak

Siis olid isegi selged tõendid Pohlaku vastu ning pääses kriminaalkaristusest vaid seetõttu, et avastatud kuriteod jõudsid vahepeal aeguda.

https://www.ohtuleht.ee/187760/signe-pohlak-tajusin-reaalset-ohtu-oma-elule-
munz   •  
(146.255.183.***)
korralik aadrilaskmine. varuge plaksumaisi - elvakate pressiteate põhjal teavitati toona ka liitu, liidu tänane pressiteade ütleb aga, et nad hakkavad enda jaoks täitsa uut teadmist uurima :)
Boii   •  
(85.253.150.***)
Elva ja EJL juhatuses on samad isikud. Kas tõesti keegi usub, et EJL sellest varem ei teadnud?
Tyroplast   •  
(90.191.1.***)
Kuidas meie väikses Eestis selline lapsepilastamine võimalik on? Selge on see, et jalgpalli liidu juhatus, eesotsas Aivar Pohlaku ning Are Altrajaga, pidid sellisest perverssest tegevusest teadlikud olema ning 5 aastat tagasi lasime me selle kinni mätsida. Ärme enam sama viga tee!
Xhakalaka   •  
(80.235.101.***)
Mis mõttes ei olnud enne infot? Inimene saadab 14 aastasele selliseid pilte. Kuidas see polnud käitumisnormide rikkumine?? Ta ju oli edasi alaealiste treener järgmistel aastatel.
Siin midagi haiseb ja jääme lootma ajakirjanduse peale asjade välja selgitamisel.
enrito   •  
(80.24.100.***)
@dud66 kahjuks sellekohane informatsioon ei ole liiduni jõudnud ja ei jõua ka kui seda fakti lihtsalt ignoreerida.
godzilla   •  
(145.14.24.***)
Aeg oleks ka härra Pohlak võtta vastutusele, tavaline jutt et tema ei tea midagi ja "õngitseb" infot.
humorist   •  
(213.180.19.***)
Pohlak tuleks ka perevägivalla tõttu ametist maha võtta.
purgeenius   •  
(193.143.10.***)
ooot ooot. EJL jälle uurib.
EJL tuleb ise uurimise alla võtta. Tahaks näha et keegi tegutseb selles suunas
purgeenius   •  
(193.143.10.***)
kas võib olla, et kui varem oli peenise pilt ainult ja mees jäi ametisse, siis nüüd avastati pilt, kus olid ka kotid peal?
Vask   •  
(193.40.13.***)
Taavi Usta kirus, et ainult Kaljut kiusatakse.
Boii   •  
(85.253.150.***)
Vask - kui ajakirjandus ei oleks Elva juhtumit välja kaevanud, siis olekski Kalju ainsaks jäänud. Nüüd on huvitav jälgida, kas mõlemale klubile kehtivad võrdsed standardid, või on taaskord ühed võrdsemad kui teised.
Boii   •  
(85.253.150.***)
Kui aga tuleb välja, et nässakas ongi süstemaatiliselt lapsi magatanud, siis loomulikult need kaasused pole võrreldava kaaluga. Üks oleks konkreetselt kriminaalkurjategija ja teine saatis lihtsalt noksipilte. Praeguse info baasilt siis.
Taavi Usta   •  
(88.112.122.***)
Vask

pole kirunud.

Pohlak alustas kooselu kui tema tulevane naine oli 13 (kui uskda ajakirjanduses ilmunud fakte)
Vask   •  
(91.129.9.***)
Seda väidet Pohlaku kohta kuulen küll esimest korda.
jots   •  
(90.190.253.***)
Usta kommentaar näitab hästi ära, kuidas pool infost enda teada jättes on võimalik asjadest teadlikult vale mulje jätta.
Signe ja Aivari vanemate suvilad olid Rannamõisas lähestikku, seal noored tutvusidki. Signe oli siis 13-, Aivar 15aastane.

Sisene
Põhjalik turuülevaade! Kui palju laristasid inglased? Millised rahad käisid Eesti klubidest läbi?
EESTLASTEST VÕÕRSIL
LAHKUJAD LEVADIAST
Ikkagi murepilved? FCI Levadia ja kahe treeneri teed läksid lahku
VÄLJAMAALT
UUSI MÄNGIJAID
Naiste koondise aasta numbrites 2022
EESTI NAISTE KOONDIS
KÕRGLIIGAD
TALITURNIIR
VAATA JÄRELE: uute ründajatega Kuressaare ja Kalju leppisid viiki  (lisatud galerii!)
VÄLJAMAALT!
OLUKORRAD KLAARIKS
Videokohtunik | Hooajale joon alla! Rähklemine ja sülitamine ning suluseisud ja sisselendamised panid kukalt kratsima  (+ kogu aasta statistika)
EESTI NAISTE JALGPALL
Karjääri parima aasta järel kodumaale naasnud Eesti koondise esikinnas: Tabasaluga medal võiks täiesti reaalne eesmärk olla
KURE JUTUD
Kožuhhovski: kui meilt nii palju mehi parematesse klubidesse läks, räägib see tehtud heast tööst  (+ keskväljast, Dõmovist, elu vormis Lahest)
JUUBELISAADE
RISTNURK
SOCCERNET TV
VIIMASED PILDIGALERIID
Koht
Võistkond
M
V
V
K
VV
P
1.
Nõmme Kalju FC
0
0
0
0
0:0
0
2.
Paide Linnameeskond
0
0
0
0
0:0
0
3.
Tartu JK Tammeka
0
0
0
0
0:0
0
4.
Tallinna FC Flora
0
0
0
0
0:0
0
5.
JK Tallinna Kalev
0
0
0
0
0:0
0
6.
FC Kuressaare
0
0
0
0
0:0
0
7.
Pärnu JK Vaprus
0
0
0
0
0:0
0
8.
JK Narva Trans
0
0
0
0
0:0
0
9.
Harju JK Laagri
0
0
0
0
0:0
0
10.
Tallinna FCI Levadia
0
0
0
0
0:0
0
PREMIUM LIIGA TALVISED LIIKUMISED

Premium liigas aset leidnud üleminekuid ja nendega seotud kuulujutte saad vaadata SIIT.

OTSEÜLEKANDED

Soccernet.ee selle nädala otseülekanded:

https://www.zone.ee/
SOCCERNETI FOORUM - FÄNNIDE KOHTUMISPAIK!

Räägi kaasa aktuaalsetel jalgpalliteemadel või muudel huvipakkuvatel teemadel! Külasta Soccernet.ee foorumit!

TEAD ROHKEM?

Aita Soccernet.ee kajastust paremaks muuta.

Saada uudisvihje uudised@soccernet.ee!

PREMIUM LIIGA TABEL
Tallinna FC Flora
97
Tallinna FCI Levadia
79
Paide Linnameeskond
65
Nõmme Kalju FC
65
FC Kuressaare
50
Tartu JK Tammeka
39
JK Narva Trans
38
JK Tallinna Kalev
35
Tallinna JK Legion
22
Pärnu JK Vaprus
11
VÄLISMAA ERILOOD

Soccernet.ee pakub pikemat lugemist ka välismaa jalgpalli huvilistele. Loe järele!