Soccernet.ee peatoimetaja Kasper Elissaar lõi sama palju väravaid kui Andrei Stepanov, Argo Arbeiter, Sergei Terehhov, Igor Prins ja Indrek Zelinski - 2. Rohkem suutsid vaid Kristen Viikmäe ja Juss Tamming. Foto: Brit Maria Tael

Täna päeval peeti Kalevi spordihallis tõeline põnevuslahing, kui rohkearvuline publik sai 40 minuti vältel nautida 634 koondisemängu jagu kogemusi. Jalgpallipere ja spordiajakirjanike tuline lahing lõppes esimeste 19:6 võiduga.

Traditsioonilises show-mängus ladus Eesti Jalgpalli Liit tänavu platsile Eesti vutikoondise tõelised legendid. Spordiajakirjanike tiim FC Cosmos panustas kvaliteedi nappimise tõttu kvantiteedile, ent see neile edu ei toonud.

0:0 seis püsis 2x20 minuti kestnud mängus tablool vaid kahe minuti jagu. Marko Kristal näitas, et vorm võib olla ajutine, ent klass igavene ja nii see võrk sahiseski. Korduvalt üksteist kavalate söötudega värava ette vabaks mänginud EJL lõi 15. minutil Ott Järvela kaitstavasse väravasse juba kaheksanda palli, kuid siis said lõpuks ka ajakirjanikud oma kehad soojaks. Postimehe reporter Karl Rinaldo näitas värava ees külma närvi, tehes seisuks 1:8.

1:10 kaotatud avapoolaja järel tegi Cosmos teisele poolajale aga marulise stardi: esmalt skooris Siim Kaasik ning kuigi Igor Prins tegi seejärel Järvela välja vahetanud Toomas Vara meele mõruks, lõi Oliver Lomp 25. minutil kannaga (!) teise poolaja skooriks 2:1 ajakirjanike poolt vaadatuna. Koondislased siiski häbisse ei jäänud, virutades seejärel neli tabamust järjepanu.

Kümmekond minutit enne mängu lõppu ärkas Cosmos taas ning Soccernet.ee peatoimetaja Kasper Elissaar lõi pooleteise minuti jooksul kaks väravat, vähendades kaotusseisu vaid kümneväravaliseks. Koondislased vastasid aga taas kärmelt, tuues tabloole 19:5 skoori. Lõppsõna jäi aga ajakirjanikele: 22 sekundit enne lõpuvilet kombineerisid Andrian Tšeremenin ja Rasmus Raidla kahe peale matši viimase tabamuse. Tšeremenini värava järel hakkas EJL juba selgelt aega mängima ja taga viivitama, kartes tõenäoliselt oma eduseisu vähenemist.

Publik nägi kõvasti väravaid, kuid FC Cosmos pidi EJL-ilt ikkagi vastu võtma 6:19 kaotuse. Mis valesti läks? "Jalgpallimäng üldiselt ei tahtnud täna kuidagi välja tulla," ütles Cosmose ründaja Rasmus Raidla lõpuvile järel. "Ja nagu ajalugu on näidanud, siis on raske võita, kui ise 19 lüüa lased," lisas ta.

Cosmose kaitsjana ajakirjanike resultatiivseimaks tõusnud Elissaar täiendas: "Ründemäng ju tegelikult täna toimis. Ma ei ole statistikat vaadanud, aga neid mänge, kus meie vastased on oma elu jooksul kuus tükki välja korjama pidanud, on tõenäoliselt väga vähe. Selles suhtes ega nad koju minnes naise ees väga kelkida ei saa."

30. detsembril kell 14 Kalevi spordihallis

EJL - FC Cosmos 19:6 (10:1)
3. Marko Kristal, 4., 31. Andrei Stepanov, 7., 25. Igor Prins, 9., 15., 16., 19. Juss Tamming, 11., 29. Indrek Zelinski, 14., 38. Argo Arbeiter, 15., 28. Sergei Terehhov, 30., 37., 39. Kristen Viikmäe, 35. Janno Kivisild - 16. Karl Rinaldo, 24. Siim Kaasik, 25. Oliver Lomp, 32., 33. Kasper Elissaar, 40. Andrian Tšeremenin

EJL: Marko Kristal (koondises 143/9), Kristen Viikmäe (115/15), Indrek Zelinski (103/27), Sergei Terehhov (94/5), Andrei Stepanov (89/1), Liivo Leetma (36/0), Argo Arbeiter (29/6), Igor Prins (20/0), Rain Vessenberg (5/0, väravavaht), Janno Kivisild (A-koondise abitreener), Juss Tamming (projektijuht).

Cosmos: Kristjan Jaak Kangur (Postimees), Kasper Elissaar (Soccernet), Gunnar Leheste (Delfi), Mart Treial (Õhtuleht), Oliver Lomp (vabakutseline), Rasmus Raidla (Delfi), Andrian Tšeremenin (ERR), Ivar Lepik (Soccernet), Jana Pipar (Jalka), Raul Ojassaar (Delfi), Ott Järvela (Postimees, väravavaht), Kris Ilves (Postimees), Madis Kalvet (Delfi), Toomas Vara (Viasat Sport Baltic, väravavaht), Siim Kaasik (Postimees), Kaarel Täll (Õhtuleht), Tiit Liblik (Soccernet), Karl Rinaldo (Postimees).

Fotograaf: BRIT MARIA TAEL