Haalandi kuival hoidnud Austria korraldas kodus taas väravatepeo (20-aastase debüütvärav tõi Lätile punkti) (0)

Marko Arnautovic (vasakul) lõi Norra võrku kaks palli. Foto: Joe Klamar/AFP/Scanpix
Kahe mänguga üheksa väravat – niivõrd resultatiivne oli Austria koondis oktoobrikuus. Täna õhtul alistati Rahvuste liiga neljandas mänguvoorus koduväljakul 5:1 Norra.

Kui neljapäeval Austriale külla sõitnud Kasahstan lahkus staadionilt 0:4 kaotusega, siis täna tabas sarnane saatus Norrat. Kodumeeskond läks mängu juhtima juba kaheksandal minutil, kui Marko Arnautovic lõi palli kasti tagant latipõrkest väravasse. Norrakad vastasid 39. minutil, kui Alexander Sörloth suunas peaga võrku Julian Ryersoni karistuslöögi. Esimese poolaja järel oli olukord veel viisakas, sest meeskonnad läksid vaheajale 1:1 viigiseisul.

Teisel poolajal panid aga võõrustajad sisse järgmise käigu. Kolmveerandtunni alguses said võõrustajad penalti, millest Arnautovic viis Austria taas juhtima. 58. minutil suurendas nurgalöögist eduseisu Philipp Lienhart, neli minutit hiljem oli täpne Stefan Posch ning mängu lõppseisu vormistas 71. minutil Michael Gregoritsch.

Norra selge allajäämine peegeldub ka statistikalahtritest: kui Austria tegi mängu jooksul 16 pealelööki, siis Norra mängijate jalgadest tuli mängu jooksul poole vähem üritusi. Veelgi kõnekam on meeskondade raamilöökide vahekord: kui Austria lõi Örjan Nylandi väravale kümme palli, siis Norra ainsaks raamilöögiks jäi Sörlothi väravaga lõppenud üritus.

Rahvuste liiga B-alagrupi kolmas alagrupp muutus Austria 5:1 võidu järel väga põnevaks: nii asuterlastel, norrakatel kui ka Sloveenial on nelja mängu järel tabelis seitse punkti. Norra ja Austria mängivad novembris Kasahstaniga, kes on ühe punktiga tabeli viimane võistkond, Sloveenia viimased kaks kohtumist on lähirivaalide Austria ja Norraga.

Kahest mängust kaks võitu sai selles koondiseaknas ka Kreeka, kes alistas täna õhtul koduväljakul 2:0 Iirimaa. Kolm päeva tagasi Wembley staadionil Inglismaad 2:1 võitnud kreeklased jätkavad tänavust Rahvuste liiga hooaega täiseduga ning B-divisjoni teise alagrupi liidrina. Neile on senise nelja kohtumisega löödud vaid üks värav. Inglased jäävad Kreekast maha kolme punktiga, Iirimaa on kolme punktiga kolmas ja punktideta Soome on alagrupi viimasel real.

Fääri saartele reisinud Läti naaseb võõrsilt 1:1 tulemuse järel viigipunktiga. Hanus Sörenseni 40. minuti väravast tagaajaja rolli jäänud lõunanaabrid viigistasid mänguseisu 69. minutil, kui täpne oli vaid kolm minutit varem mängu sekkunud 20-aastane Dario Šits. Neljapäeval Põhja-Makedoonia vastu debüteerinud noormees tegi Fääri saartel oma karjääri teise mängu Läti A-koondise eest ning sai täna kirja ka debüütvärava.

Lätlased on nelja vooru järel C-divisjoni neljandas alagrupis nelja punktiga kolmandal kohal, sama palju punkte on teist kohta hoidval Armeenial. Alagruppi juhib 10 silma kogunud Põhja-Makedoonia, Fääri saared on kolme punktiga neljandad.