Heina ja Metsa tööandjate duellist väljus võitjana Arsenal, Roma pääses 32 parima sekka (0)

Kieran Tierney iluvärav tõi Arsenalile 1:0 võidu Zürichi üle ning kindlustas A-alagrupi esikoha. Foto: Scanpix / David Klein / REUTERS

Euroopa liiga alagrupiturniiri viimases voorus alistas Karl Jakob Heina koduklubi Arsenal 1:0 Karol Metsa ja Zürichi, eestlased vaatasid kohtumist pingilt.

A-alagrupi liidermeeskond Arsenal pääses valitseva Šveitsi meistri vastu juhtima 17. minutil. Šotlasest vasakkaitsja Kieran Tierney virutas karistusala otsast Zürichi kaitsjate vahelt peale, meisterlik purakas maandus paremas alanurgas – 1:0 Arsenalile.

Londonlased kontrollisid mängu, kuid viimastel minutitel tekkisid omad šansid ka šveitslastel. Võimalused jäid kasutamata ning Arsenal sai tabelisse kirjutada väärtuslikud kolm punkti. Võit kindlustas neile koha kaheksandikfinaalis. Zürich jäi A-grupi viimaseks.

Teises kohtumises võõrustas norrakate Bodö/Glimt hollandlaste PSV Eindhovenit. Külalised läksid 36. minutil Alfons Sampstedi omaväravast juhtima, eduseisu duubeldas 52. minutil Johan Bakayoko. Koduvõistkonna lohutusvärava eest hoolitses kolmandal üleminutil Nino Zugelj. PSV finišeerus tabeli teisel, Bodö/Glimt kolmandal real. Norrakate euroteekond jätkub Konverentsiliigas.

B-alagrupis selgusid edasipääsejad ja Konverentsiliigasse kukkuja juba eelmises voorus, küll aga oli vaja välja selgitada esimene ja teine koht, kellel oli mõlemal 12 silma. Kohtumiste eel hoidis liidrikohta Fenerbache, kes alistas 2:0 Kiievi Dinamo. Värava lõid Arda Guler 23. minutil ja 45+2. minutil Willian Arao.

Teises mängus vajas Rennes esikohale tõusmiseks kahe värava võrra suuremat võitu kui Fenerbache (väravatevahe oli kohtumise eel miinus üks). 18. minutil andis prantslastele lootust Matthis Abline, viies  Rennes'i 1:0 Larnaca vastu juhtima. Lisaväravad jäid tulemata ning veerandtund enne mängu lõppu lõi Rafa Lopes viigivärava. Rennes lõpetas alagrupi teisena, Fenerbache esimesena ning Larnaca kukkus Konverentsiliigasse.

C-alagrupis vajas AS Roma kohamängudele pääsemiseks võitu Ludogoretsi üle. Itaallaste taevas muutus tormiseks 42. minutil, kui bulgaarlaste mängumees Rick viis oma meeskonna juhtima. Roomlased kogusid end riietusruumis ning 56. minutil viigistas penaltist Lorenzo Pellegrini. Penaltitega läks hästi, sest üheksa minutit hiljem skooris Pellegrini oma teise 11 meetri trahvilöögi – 2:1.

77. minutil käisid Roma meeste kehadest läbi hirmujudinad, kui Ludogoretsi vahetusest sekkunud pallur Nonato tõi tabloole viiginumbrid. Edasipääs oli käest libisemaks, aga päästeinglina tormas kohale VAR – värav tühistati. Tunne oli ebakindel kuni 85. minutini, mil Nicolo Zaniolo virutas Roma kolmanda. 3:1 võit, edasipääs taskus.

Teises kohtumises alistas eelmises voorus esikoha kindlustanud Real Betis 3:0 soomlaste HJK. Avapoolajal kõmmutas Aitor Ruibal kaks väravat, täpsemalt 20. ja 41. minutil. Viimase tabamuse tõi 90+3, minutil Nabil Fekir. HJK teenis viiest mängust vaid ühe punkti ning lõpetas alagrupi viimasena.

D-alagrupis krooniti viimase vooru eel võitjaks Union SG. Teise koha peale võitlesid Berliini Union ja Braga. Braga alistas 2:1 Malmö, mis tähendas seda, et sakslased vajasid edasipääsuks võitu. Unionite lahingus pääsesid Berliini poisid juhtima juba kuuendal minutil, kui skoori tegi Sven Michel. Ülejäänud mängu kontrollis Belgia klubi, aga väravaid rohkem ei löödud. Seega 32 parima sekka tõusis Berliini Union, Braga langes Konverentsiliigasse.