Hooajad läbi! Esiliigasse langenud Pika koduklubi sai lõpetuseks sauna, Tamm ja Desna jäid eurokohata (0)

Joonas Tamm. Foto: Jana Pipar / jalgpall.ee

Artur Pika koduklubi Diosgyöri VTK esiliigasse langemine sai selgeks juba nädala eest, kuid nüüd lõppes hooaeg ametlikult ja seda 0:4 allajäämisega MOL Fehervarile. Lisaks sai täna läbi ka nii Joonas Tamme hooaeg Ukrainas kui ka leping senise koduklubi Desnaga.

Pika ja DVTK Tulemus oli üsna loogiline, kuivõrd Fehervaril oli veel lootust tõusta teisele kohale ning DVTK eelviimane tabelikoht enam muutuda ei saanud. Avapoolaeg lõppes Fehervari 1:0 võiduga, mäng aga lausa 4:0 tagajärjega. Eelmises kohtumises vaheajal välja vahetatud Pikk täna oma koduklubi koosseisu ei kuulunud.

Talvel Ungarisse siirdunud Pikk jõudis DVTK eest platsil käia üheksas kohtumises, millest seitsmel puhul sai ta kirja täismängu ning kahel korral piirdus ühe poolajaga. Statistikasse läks ka kolm kollast kaarti. Leping seob Pikka DVTK-ga veel kahe hooaja jagu.

Joonas Tamm ja Tšernigivi Desna võitsid hooaja viimases kohtumises Mariupoli vastu avapoolaja 44. minuti väravast küll 1:0, kuid teine poolaeg kujunes täielikuks košmaariks ja lõpuks tuli vastu võtta 1:4 kaotus. Tamm vahetati puhkama 83. minutil.

Seejuures oli kaotus Desna jaoks väga valus, sest võidu korral oleks hooaeg lõpetatud viiendal kohal ehk teist aastat järjest oleks meeskond pääsenud Euroopa liigasse. Nüüd jäädi aga kuuendaks ehk sisuliselt lõpetati hooaeg tühjade pihkudega.

Taas Desnas põhiraskust kandnud Tamm käis liigas kokku platsil 20 mängus ja lõi ühe värava. Ühtlasi lõppes selle hooajaga Tamme leping Desnas.