Hooajaga kõige rohkem võite kogunud Rogic: peame jõudma järgmisele tasemele ja usun, et kõva tööga on see võimalik (1)

Kuigi Tallinna FCI Levadia teenis tänavu Premium liigas kõige rohkem võite, 26, siis meistrile Nõmme Kaljule kaotati kahe punktiga. Levadia peatreener Aleksandar Rogic lausus lõpuvile järel, et neil tuleb astuda järgmisele tasemele.

Rogic pärast 2:1 võitu Flora üle: "Esiteks tahan õnnitleda Nõmme Kaljut meistritiitli puhul. Nad mängisid terve hooaja ilma kaotusteta - ilmselgelt nad väärivad esimeseks olemist. Suur kiitus härra [Sergei] Frantsevile ja kõikidele Nõmme Kalju mängijatele!

Meie jaoks oli oluline, et lõpetame hooaja positiivselt. Näitasime, et usume oma mängufilosoofiasse ja et oleme õppinud nendest suurematest mängudest, kus on suurem surve - derbi, hooaja viimane mäng, mis on spetsiifiline ja kus on selged reeglid, mille järgi pead mängima. Olen rõõmus, kui näen oma mängijaid pidamas võitluslikku lahingut. Täna oli hea mäng, ka pealtvaatajatele. Mõlemad tiimid olid väga head täna. Suur austus Flora tiimile - nii treeneritele kui mängijatele. Nad on alati väga keeruline meeskond, kelle vastu mängida.

Lõppeks aga kõige suuremad õnnitlused mu enda mängijatele! Me ei võitnud meistritiitlit, kuigi see oli lähedal. Oleme sel hooajal kõige rohkem võite võtnud meeskond. See, kuidas kutid töötasid kogu aasta jooksul, kui ühtsed nad olid, kuidas nad koos võitlesid - peame kõik olema positiivsed, võitsime kaks karikat ja see on hea baas, mille pealt edasi minna ja veelgi rohkem oma esiltusi, mängu ja tabelikohta arendada."

Serblasest treener, kes värskelt sõlmis klubiga lepingu ka järgmiseks hooajaks, uskus, et avapoolajal kaotusseisu jäämise järel suudetakse mäng ümber pöörata. "Ka karikas olime 0:1 taga ja innustan alati oma mehi lõpuni võitlema. Me oleme meeskond, kes usub endasse ja kes teab, mida tahab. 90 minutit on rohkem kui piisav, et tulla tagasi ja seisu muuta. Olin rõõmus ka esimese poolaja üle, kuigi ei olnud nii palju võimalusi ja Flora lõi ainsa värava. Teadsin, et teisel poolajal oleme võimelised mängu tagasi tulema ja lõimegi kaks väravat," lausus Rogic.

Kuigi Kadrioru staadionil Hiiul toimuva kohta valjult infot ei jagatud, siis Levadia treeneritetiimil oli seisu kohta kogu aeg ülevaade. Poolajal teavitas ta ka mängijad, et Kalju juhib. Seda selleks, et väiksema pinge all mängides seis ümber pöörata.

Mida tuleb järgmisel aastal paremini teha? "Kõik peaks olema parem. Peame säilitama kõik hea ja arendama oma mängu, organisatsiooni - peame jõudma järgmisele tasemele ja usun, et kõva tööga on see võimalik."

Rogic lisas, et praegu käib juba ka töö uueks hooajaks meeskonna kompleteerimisega. "Oleme vestelnud, jõudnud juba kokkulepeteni. Valmistume juba uueks hooajaks, kõik käib vastavalt meie plaanidele ja lähipäevade jooksul saavad need asjad ametlikuks," ütles ta, "mitte keegi tähtsatest mängijatest ei lahku." Kas ka mitte Ukrainast laenul olevad Juri Tkatšuk ja Roman Debelko? "On arutuse all, aga meil on õigus otsustada. Teeme oma otsused."