Ikka võitmatud, lõpuni võitmatud? United ähvardas, kuid Liverpool maksis punktiröövi eest kätte (0)

Välk teist korda samasse kohta ei löönud – ühe korra oli Liverpool sel hooajal Manchester Unitedile punkte kaotanud, teist korda sellel sündida ei lastud. Ülekaal oli mängupildiliselt võimas, ent hooaja 21. võit 22 mängust võeti varakult algatatud ja lõpusekunditel vormistatud 2:0 eduga.

United alustas isegi teravamalt, kuid peagi leidis Liverpool hoo ja 14. minutil suunas kõigist kaitsjatest kõrgemale kerkinud Virgil van Dijk peaga väravasse Trent Alexander-Arnoldi karistuslöögi. Õige pea oli hollandlane uuesti David de Gea värava all, hüpates palli pärast võideldes hispaanlasele sisse. Jätkuolukorrast saatis Roberto Firmino palli võrku ja näis, et Liverpool on asunud 2:0 juhtima.

Ent VAR vaatas siiski olukorra üle ja van Dijkile fikseeriti viga, mis tähendas ühtlasi värava tühistamist. Kohtunik Craig Pawsoni sõimamise eest sai de Gea siiski kollase kaardi. Õige pea oli pall kolmandat korda Unitedi võrgus, ent seekord oli Georginio Wijnaldum söötu saades napis suluseisus. Poolaja lõpus ärkas hoopis United ja Andreas Pereiral jäi värava all mõni sentimeeter puudu, et Aaron Wan-Bissaka madal sööt võrku lükata.

Teist poolaega alustas Liverpool turmtulega, ent Unitedi päästis paaril korral õnn ja korra de Gea, kes lükkas Jordan Hendersoni löögi sõrmeotstega posti. United ei andnud alla, paar korda pandi proovile ka Alissoni valvsus, ent parima võimaluse kõmmutas Pereiraga seinasööte vahetanud Anthony Martial täie jõuga üle värava.

United läks viimastel minutitel kõigi jõududega viigitabamust jahtima ja panigi liidrid surve alla, kuid Liverpool ei murdunud. Kolmandal üleminutil püüdis Alisson palli ja leidis kiire sööduga Mohamed Salahi, kes jooksis teda ainsana takistama jõudnud Daniel Jamesi üle ning vormistas lõppseisu.

Liverpool on nüüd 66 võimalikust punktist loovutanud vaid kaks – oktoobris Old Traffordil Unitedile. Liigatiitel näib olevat vaid vormistamise küsimus, sest teisel kohal olev Manchester City jääb 16 punkti kaugusele ja lisaks on Liverpoolil üks mäng varuks. Ühtlasi jätkatakse unelmate kursil ehk üritatakse korrata Arsenali omaaegset saavutust, ainsagi kaotuseta hooaega.

Et esinelikusse kuuluvad City, Leicester ja Chelsea said nädalavahetuse voorust kolme peale vaid ühe punkti, elab endiselt ka Unitedi unistus Meistrite liigast. Viiendal kohal olles jäävad nad Chelseast maha viie punktiga, sama punktisumma juures edestatakse tänu paremale väravate vahele Wolvesi.