Imeline jalgpall Ida-Virumaal: Jõhvis tõmbas väravalööja kindad kätte, Narvas lõi sama mees endale ja vastastele (2)

Jõhvi Phoenixi 17-aastane ründaja Stepan Karhanin tegi esmalt ise skoori ja pidi siis kindad kätte tõmbama, et oma väravat kaitsta. Fotod: Jõhvi Phoenix / Facebook

Esiliiga B-s on ootamatu hoo leidnud Viljandi Tulevik, kes alistas tabelit juhtiva Tartu Tammeka U21 koduväljakul 3:1 ja on seeläbi äratanud ellu napi pääsemislootuse. Müstilisi asju nähti aga Ida-Virumaal peetud mängudes.

Kui veel 26. vooru järel oli augusti algul peatreenerit vahetanud viljandlastel tabelis ainult neli võitu, siis kolm viimast vooru on toonud kolm lisaks. Esmalt alistati otsesed konkurendid PJK ja Läänemaa ning nüüd löödi kolm väravat ka tabeli esimesel real asuvale Tammeka duublile. Vanameister Kaimar Saag viis Tuleviku veerandtunnise mängu järel juhtima ning teisel poolajal kasvatasid Ardo Tulp ja Ingo Ott edu, tartlased said alles üleminutitel kirja auvärava.

Ehkki Tulevik on endiselt viimasel tabelireal, lahutab neid nüüd kaheksandal kohal olevast Jõhvi Phoenixist vaid kuus punkti. Kodus varakult Tartu Kalevi vastu juhtima läinud Phoenixi mäng hakkas lagunema poole tunni möödudes, kui kaaspeatreenerid Vladimir Aga ja Nicolai Lahmai said mõlemad suupruukimise eest kollase kaardi. Kuna Aga ei rahunenud ka pärast seda, saatis peakohtunik Kaspar Krill ta väljaku äärest minema.

See ei jäänud mängu viimaseks eemaldamiseks, sest 56. minutil mängis Phoenixi väravavaht Viktor Gussev väljaspool karistusala käega ja teenis samuti punase kaardi. Et Jõhvi meeskonnal pingilt varuväravavahti võtta polnud, tõmbas kindad kätte kohtumise avavärava autor Stepan Karhanin. Mõni minut enne Gussevi eemaldamist viigini jõudnud Kalev otsis võiduväravat lõpuminutiteni, kuid 17-aastane Karhanin suudeti üle mängida ja 2:1 võit Tartusse kaasa viia õnnestus neil alles 89. minutil.

Narvas võttis sealne Transi duubelmeeskond vastu Tallinnast külla sõitnud Legioni, kes asus teise poolaja alguses Nikita Salamatovi väravast ka juhtima. Trans U21 jõudis 1:1 viigini 85. minutil ja taas märgiti värava autorina protokolli Salamatov, kuid seekord lendas pall tema õnnestuseks oma väravasse. 1:1 viiki leppisid ka PJK ja Läänemaa, kusjuures selleski mängus aitas võõrustajatel punkti kätte saada vastaste omavärav.

Tammeka U21 kaotus andis omakorda Nõmme Kalju U21 meeskonnale võimaluse neist tabelis vaid ühe punkti kaugusele jõuda, aga vooru viimases mängus jäi Kalju võõrsil kindlalt 0:3 alla Kuressaare duublile. Saarlased avasid skoori juba 18-sekundilise mängu järel, kui täpne oli Kaur Vesberg, teisel poolajal kindlustas kahe väravaga Kuressaare võitu Joosep Kobin.

Viljandi JK Tulevik - Tartu JK Tammeka U21 3:1 (1:0)