Kaheksa väravat pakkunud Madridi derbi kaldus Reali kasuks. Saudid vilistasid Kroosi välja (1)

Reali fännid tähistasid väravaid, aga Toni Kroos (nr 8) vilistati publiku poolt välja. Foto: Scanpix / Giuseppe CACACE / AFP

Nagu viimastel aastatel kombeks, mängitakse Hispaania superkarikas välja miniturniirina Saudi Araabias. Real Madridi ja Madridi Atletico vaheline poolfinaal kujunes tõeliseks väravasajuks ja küttis kirgi ka väljaku kõrval, finaali edenes lõpuks Real.

Atletico asus varakult juhtima, kui Antoine Griezmanni nurgalöögi järel leidis Mario Hermoso pealöök tee väravasse - 0:1. 20. minutil vastas Real aga analoogse tabamusega, kui nurgalööki toimetas Luka Modric ja väravasse koksas selle Antonio Rüdiger - 1:1.

Real oli mõnda aega sõiduvees ning pääses juba enne poole tunni täitumist oma äärekaitsjate kombinatsioonist juhtima: vasakkaitsja Ferland Mendy suunas paremkaitsja Dani Carvajali madala terava tsenderduse pehme kõksuga tagumisse nurka - 2:1.

Atletico ei olnud aga veel sugugi murtud ning 37. minutil seadis Griezmanni meisterlik soolovärav kaalud uuesti tasakaalu. Prantslasest sai Atletico ajaloo suurim väravakütt stiilsel moel: ta purjetas väljaku keskelt läbi ning saatis kastijoonelt täpse löögi posti kõrvale - 2:2.

43. minutil pidanuks Real uuesti juhtima asuma, kui Rodrygo leidis viiekasti taga palju ruumi, konksutas Jan Oblakigi pikali, aga lõpuks õnnestus slovakil tema löök ikka kuidagimoodi jalgadega tõrjuda.

Alates 67. mänguminutist tõusis kohaliku Saudi Araabia publiku tähelepanu keskpunkti Toni Kroos, kes vahetusest sekkudes ja seejärel iga pallipuute korral valju vilekoori teenis. Sakslasest  veteran oli suvel kritiseerinud Saudi Araabia osturallit ning nähtavasti ei ole kohalikud seda unustanud.

Kroos ei lasknud end aga sellest häirida ning Real oli normaalaja lõpus värskemaks osapooleks. 71. minutil pääses Dani Carvajal kiiresti lahtimängitud karistuslöögi järel Oblakiga silmitsi, aga Atletico väravavaht suutis tema löögi tõrjuda.

Hoopis Atletico pääses 78. minutil ootamatult juhtima, kui väravavaht Kepa Arrizabalaga klaaris tsenderduse vastu Rüdigeri ning pall põrkas tema kaudu oma võrku - 2:3.

Real jõudis aga juba seitse minutit hiljem jälle viigini. Oblak tõrjus kõigepealt Vinicius Juniori hea šansi ja Jude Bellinghami kaks lööki blokeeriti seejärel kaitsjate poolt, enne kui lõpuks põrkas pall Dani Carvajali jalale ja ta saatis selle ikkagi lati alla - 3:3.

Lisaajal näis püssirohi otsas olevat ja mäng võimalustevaeselt penaltiseeria suunas liikuvat, kuni 116. minutil tõmbas Real ikkagi võiduvärava kübarast välja. Stefan Savic suunas Dani Carvajali tsenderdusest tulnud palli kaarega üle enda väravavahi - 4:3. Punkti pani väravasajule lisaminutitel Brahim Diazi "hokivärav", kui Oblak oli rünnakule suundunud ning Reali vahetusmees saatis vasturünnakul palli valveta võrku - 5:3.

Teise finalisti selgitavad neljapäeva hilisõhtul välja Barcelona ja Osasuna. Finaal ootab ees pühapäeval ning kõigi eelduste kohaselt ootab Riyadhi publikul seal veel üks kohtumine Kroosiga.

Real Madrid - Madridi Atletico  5:3 (2:2; 3:3; 3:3)
20. Antonio Rüdiger, 29. Ferland Mendy, 85. Dani Carvajal, 116. ov. Stefan Savic, 120+2. Brahim Diaz - 7. Mario Hermoso, 37. Antoine Griezmann, 78. ov. Antonio Rüdiger