Kannapöörde järel noortele rõhuv Kalev ootab põnevusega liidrite esiletõusu (6)

Sellest Kalevist, mis pildil, pole uueks hooajaks enam palju alles. Kes kohustused üle võtavad? Foto: Gertrud Alatare

Mulluse hooaja eelvaates ristis Soccernet.ee Tallinna Kalevi mustaks hobuseks. Aasta jooksul selgus, et õiget galopisammu kalevlased ei leidnudki ning lõpptabelis tuli leppida alles kaheksanda kohaga. Talvel otsustati võtta uus suund ja keskenduda oma noorte arengule. Nii ongi Kalev hooaja lävepakul mullusega võrreldes taas kõvasti muutunud.

"Usun, et oleme sel aastal Premium liiga noorim meeskond," sõnastas Kalevi spordidirektor Joel Lindpere lühidalt muutuse põhisisu. Mullused põhimeestest leegionärid on klubist lahkunud – Kameruni kaitsja Steve Kingue siirdus USA-sse ja sihib läbilööki MLS-is, jaapanlane Tatsuya Matsunaga leidis uue mängupaiga Fääri saartel ja tänaseks vanameistri staatusesse küündiv Hidetoshi Wakui ei jätka Lindpere kinnitusel samuti.

Välismaale võttis suuna ka Hispaanias õnne otsiv Ioan Jakovlev, Eesti mängumeestest liitusid nii Karl Mööl kui ka Andre Järva aga Paide Linnameeskonnaga. Ei jätka ka Maardu Linnameeskonda siirdunud Alger Džumadil ega mullu Florast laenul olnud Marco Lukka ja Roman Sobtšenko.

Kui lisada siia nimekirja veel ka Artjom Artjunin ja Abdul Karim Conte, kes kolisid juba mullu suvel vastavalt Bulgaariasse ja Austriasse, võib Kalevis toimunut julgelt verevahetuseks nimetada – kümnest möödunud hooajal enim mänguminuteid kogunud mehest on klubis alles vaid kolm ehk kaitsjad Andreas Raudsepp ja Kaspar Laur ning väravavaht Karl Andre Vallner.

REKLAAM

Tõsi, kuigi hooaja avamänguni jääb vaid kaks nädalat, siis täienduste osas pole jätkuvalt nimekirja päris lukku löödud. Taliturniiril oli Kalevis proovijaid mitu, ent välismaalastest jäi siia vaid Bermuda kaitsja Roger Colville Lee. Homsel ametlikul meeskonna esitlusel on Kalev lubanud "katte tõmmata" veel kahelt välismaalaselt. Üldplaanis jäävad aga domineerima noorus ja oma kasvandikud.

Noored saavad hulgaliselt võimalusi

Nii peavad mullusest rohkem liidrikoormat kandma kogenumad mängijad nagu Raudsepp ja Kevin Rääbis, keda ei saa samas kindlasti vanadeks nimetada – äsja Kaleviga taas käed löönud, ent esialgu veel põlvelõikusest taastuv Hannes Anier on näiteks oma 26 eluaasta juures meeskonna üks kogenumaid.

"Loodame neile meestele, nemad peavad meeskonda vedama. Huvitav vend on ka Roger Lee, kes on küll 27-aastane ja mänginud Bermuda koondises, kuid tal polegi varem profilepingut olnud. Ülejäänud meeskond on noor, aga ehk tõuseb sealtki hooaja jooksul liidreid," märkis Lindpere. "Samuti on plaan duublist mehi üles tuua. Noored 15-16-aastased poisid ei suuda end küll veel kindlasti Premium liigas kehtestada, aga anname ka neile võimaluse kõrgliiga õhku nuusutada," lubas ta.

Markus Vaherna on üks neist laenatuist, kes Kalevis oma võimaluse saab. Foto: Gertrud Alatare

Täiendusi on talvel seni toodud peamiselt Eesti meeskondadest laenatud noorte näol. Nii saavad meeste mängus esimese suure võimaluse Levadiast laenule võetud Markus Vaherna ja Artjom Ostrovski, Paidest ridadest saabus aga Kenert Anniste. Kõrgliigast välja kukkunud Pärnu Vaprusest naasid Kalevisse ka Karl Anton Sõerde ja Kaspar Tilga.

Ühe olulisema täiendusena löödi ametlikult käed 18-aastase Kaspar Lauriga, kes oli mullu Kalevis Paide Linnameeskonnast laenul ning kujunes kindlaks põhimeheks, tehes kaasa 25 kohtumises. Et Lauris nähakse põhimängijat tänavugi, kinnitab temaga sõlmitud kolmeaastane stipendiaadileping.

Rohkem rõhku taustajõududele ja taristule

Lindpere ei salga, et mullune meeskond kujunes lõppkokkuvõttes ühepäevaprojektiks. "Nüüd paneme rõhu meeskonna arengule, meil on see võimalus. Samas oli mullu klubiliselt märgi mahapanekul oluline aasta," arutles Lindpere.

Kalev ei jahi küll sel hooajal eurokohti, ent see ei tähenda, et pikas perspektiivis oleks plaan maha maetud. "Üks eesmärk on saada oma noored U21 ja A-koondisesse. Teine on oma klubi väljakasvamine meeste meeskonnaks. Ning kolmandaks: eks ole ajalugugi näiteks Flora puhul näidanud, et euroedu ja võime mängijaid müüa pole alati kooskõlas, viimast saab alati teha," ei salga Lindpere soovi tulevikus Conte ja Kingue eeskujul teisigi mängumehi piiri taha saata.

Et mulluse hooaja järel peatreeneri Argo Arbeiteri teenetest loobuti, ei tulnud pommuudisena. Küll aga võis julgelt sellesse kategooriasse liigitada teadaande, et Kalevit asub tüürima veel sügisel ise Premium liigas pallinud ja värskelt putsad varna riputanud Eesti koondise raudvara Aleksandr Dmitrijev. "Usun, et ühelgi Eesti tippklubil ei oleks olnud võimalust teda peatreeneriks võtta, aga meil oli. Teadsime, millist isiksust tahame, ning tema palkamine pole kindlasti ühepäevaprojekt," rõhutas Lindpere.

Kuidas saab Aleksandr Dmitrijev hakkama peatreeneri rollis? Foto: Brit Maria Tael

Välja on vahetatud pea kogu treeneritetiim, mullustest meestest jätkab Dmitrijevi kõrval abitreenerina vaid Liivo Leetma. Väravavahtide treenerina asub aga tööle Kristjan Tamme, kes seisnud Premium liigas nii Pärnu kui ka Paide väravasuul. Uuenduskuur puudutab ka duubelmeeskonda, mille peatreeneri Daniel Meijeli uuteks abilisteks saavad ekskoondislased Aivar Anniste ja Atko Väikmeri.

Esindusmeeskonna eelarve on mullusega võrreldes küll ühelt poolt kahanenud, ent teisalt suunatakse Lindpere kinnitusel senisest märksa rohkem vahendeid taustajõudude kasvatamisse. "Lugesin just kokku, et meil on klubis tööl 54 inimest. Oleme väga hästi mehitatud ja mul on selle üle väga hea meel, sest oleme saanud täita mitu ülitähtsat rolli, mida paljudel teistel polegi. Näiteks on meie mängijate käsutuses igapäevaselt psühholoog," märkis Lindpere.

Samuti soovib Kalev panustada taristu rajamisele. Nii on lootust, et Kalevi kunstmuruväljaku kohale õnnestub tänavu püstitatada sisehall ("Meie jaoks elu ja surma küsimus," nentis Lindpere), mis parandaks treeningtingimusi. Lindpere hingel kripeldas jätkuvalt seegi, et klubil on justkui olemas muruväljak, kuid amortiseerunud seisundi tõttu ei saa Kalev Komsomoli staadionit ka tänavu kasutada.

"Meil on nii hea ja ilus asukoht – kesklinnas, roheluses… Aga praegu oleme justkui stagnaajas kinni. Kahju, et kõik meist ei sõltu, aga ideaalis tegutseme selle nimel, et kolme aasta pärast oleks Kalevi baas Eesti üks paremaid, ehk isegi Lilleküla järel teine," avaldas Lindpere lootust.

Foto: Brit Maria TaelMeeskonna staar – Kevin Rääbis

Talvel välismaal end proovile panemas käinud, ent siiski lepinguta jäänud Rääbiselt oodati läbilööki juba mullu. Kaheksa väravaga oligi ta Kalevi paremuselt teine väravakütt ning kuivõrd Anieri on väljakule oodata alles aprilli lõpus, peab just Rääbisest eeldatavasti saama meeskonna rünnakuliider.

"Individuaalses plaanis soovin klubis olla eeskuju, innustada meeskonnakaaslasi ning olla resultatiivne," sõnastas ka Rääbis hooaja eel ise kolm lihtsat eesmärki.

Foto: Gertrud AlatareKellel silma peal hoida – Kaspar Laur

Paidest mullu Kalevisse laenatud Laur suutis end elu esimese kõrgliigahooaja jooksul kindlaks algkoosseisumeheks mängida ning pole üllatav, et Kalev ta võimaluse avanedes päriseks enda ridadesse tõi.

18-aastane keskkaitsja kuulus mullu stabiilselt ka U19-vanuseklassi rahvuskoondisesse, tänavu tuleb klubis eeldatavasti liidrirolli senisest veelgi rohkem enda õlule võtta ja arengus samm edasi teha.

Suurim küsimärk – peatreener

Aleksandr Dmitrijev oli aastaid Eesti koondise raudvara, ent pea ees treeneritöösse hüppamine on alati märkimisväärne risk. Kui eelmine juhendaja Argo Arbeiter eelistas pallivaldamisel põhinevat väga ründavat mängu, siis Dmitrijevi käe all võiks meeskonnalt asjaolusid arvestades oodata kaitsvamat lähenemist.

Samas näidati taliturniiril kohati, et ka väravate löömisega saadakse vajadusel kenasti hakkama. Kuidas õnnestub Dmitrijevil noored hoolealused kõrgliigatasemel tegutsema panna ja kogenumatelt meestelt liidritele kohane panus kätte saada?

JK Tallinna Kalev
Peatreener: Aleksandr Dmitrijev
Abitreener: Liivo Leetma
Väravavahtide treener: Kristjan Tamme
Füüsilise ettevalmistuse treener: Kristjan Vomm
Kapten: Andreas Raudsepp
EJL-i stipendiaadid: Kaspar Laur, Brandon Bachmann, Deniss Maksimenko, Reinhard Reimaa, Daniil Koroljov, Karl Andre Vallner
Eelarve: 130 000 eurot
Koduväljak: Kalevi Keskstaadioni kunstmuruväljak
Meeskonna värvid: valge, must ja sinine
Duubelvõistkond: JK Tallinna Kalev U21 (Esiliiga)
Koduleht: jkkalev.ee
Esimene mäng: 9. märtsil kell 16.00 vs. Tallinna FCI Levadia (Sportland Arena)
Esimene Soccernet.ee telemäng: 20. aprillil kell 13.00 vs. Nõmme Kalju FC (Hiiu kunstmurustaadion)

Mitteametlik koosseis:

Väravavahid: Daniil Koroljov, Karl Andre Vallner, Stiven Raider.
Kaitsjad: Andreas Raudsepp, Denis Maksimenko, Markus Allast, Kaspar Laur, Daniil Ševjakov, Ronald Matvienko.
Poolkaitsjad: Markus Vaherna, Mikk Kruusalu, Roger Colville Lee, Daniil Sõtšugov, Mark Petrov, Martin Vetkal, Reinhard Reimaa.
Ründajad: Kevin Rääbis, Artjom Ostrovski, Karl Anton Sõerde, Brandon Bachmann.

Eeldatav algkoosseis:

JK Tallinna Kalev - Premium liiga - Football tactics and formations

Talvised koosseisumuudatused:

Sisse:

Kenert Anniste (poolkaitsja, Paidest) tuli klubisse laenule.
Roger Colville Lee
 (Bermuda kaitsja, Heanorist) liitus klubiga.
Artjom Ostrovski (ääreründaja, FCI Levadiast) tuli klubisse laenule.
Karl Anton Sõerde (ründaja, Vaprusest) naasis laenult.
Kaspar Tilga (kaitsja, Vaprusest) taasliitus klubiga.
Markus Vaherna
 (poolkaitsja, Levadiast) tuli klubisse laenule.

Välja:

Alger Džumadil (kaitsja) lahkus klubist.
Ioan Jakovlev
 (vasakpoolkaitsja) lahkus klubist.
Andre Järva (ründaja) lahkus klubist.
Steve Kingue (Kameruni kaitsja) lahkus klubist.
Marco Lukka
 (kaitsja) naasis laenult Florasse.
Takuya Matsunaga (poolkaitsja) lahkus klubist.
Karl Mööl
 (paremkaitsja) lahkus klubist.
Roman Sobtšenko (poolkaitsja) naasis laenult Florasse.
Hidetoshi Wakui (poolkaitsja) lahkus klubist.

Hooajaeelsed mängud:

12.01 JK Tallinna Kalev - Elva (EL) 3:1 (Rääbis, Ševjakov, Bachmann)
18.01 JK Tallinna Kalev - Pärnu Vaprus (EL) 6:2 (Rääbis 3, Reimaa, Kruusalu, Bachmann)
26.01 FC Kuressaare (PL) - JK Tallinna Kalev 1:0
02.02 JK Tallinna Kalev - Maardu Linnameeskond (PL) 5:1 (Ševjakov 2, Ostrovski, Rääbis, Bachmann)
08.02 Viljandi JK Tulevik (PL) - JK Tallinna Kalev 1:1 (Laur)
16.02 Tampere Ilves (FIN) - JK Tallinna Kalev 3:2 (Ostrovski, Maksimenko)
23.02 FK Metta (LAT) - JK Tallinna Kalev 1:2 (Laur, Rääbis)

Võitviikkaotus.

PL - Premium liiga; EL - Esiliiga, LAT - Läti kõrgliiga; FIN - Soome kõrgliiga.

SEOTUD LOOD
Kommentaarid

REGISTREERITUD (0)
ANONÜÜMNE (6)

Registreeritud kasutajate kommentaare ei ole.

PREMIUM LIIGAS
KODUNE JALGPALL
Pilk ajalukku: Trans vajab karikafinaalis Tallinna-võimu lõpetamiseks esimest väravat, Kaljul on aga põhjust enesekindluseks
Soccernet.ee jalgpallisaate "Silm peale!" 15. osas piilume nädala tippsündmuse ehk Evald Tipneri karikavõistluste ajalukku ja vaatame duelli omapärastele nüanssidele.
SILM PEALE!
VÄLISMAALT
Nemad, kes unustasid kaotamise
ESILIIGA TELEMÄNG
VÄLISMAALT
TOIMETAJA VALIK
RISTNURK
REKLAAM
VIIMASED PILDIGALERIID
Koht
Võistkond
M
V
V
K
VV
P
1.
Tallinna FC Flora
12
11
1
0
37:5
34
2.
Tallinna FCI Levadia
12
9
1
2
37:9
28
3.
Paide Linnameeskond
11
7
2
2
15:6
23
4.
Nõmme Kalju FC
12
6
4
2
18:12
22
5.
JK Narva Trans
12
4
4
4
15:9
16
6.
FC Kuressaare
11
3
3
5
8:13
12
7.
Tartu JK Tammeka
12
2
2
8
15:27
8
8.
Viljandi JK Tulevik
11
2
2
7
11:24
8
9.
Maardu Linnameeskond
12
1
3
8
4:32
6
10.
JK Tallinna Kalev
11
1
2
8
5:28
5
REKLAAM
SILM PEALE!

Vaata siit saate "Silm peale!" viimast osa!

SOCCERNETI FOORUM - FÄNNIDE KOHTUMISPAIK!

Räägi kaasa aktuaalsetel jalgpalliteemadel või muudel huvipakkuvatel teemadel! Külasta Soccernet.ee foorumit!

PREMIUM LIIGA TABEL
Tallinna FC Flora
34
Tallinna FCI Levadia
28
Paide Linnameeskond
23
Nõmme Kalju FC
22
JK Narva Trans
16
FC Kuressaare
12
Tartu JK Tammeka
8
Viljandi JK Tulevik
8
Maardu Linnameeskond
6
JK Tallinna Kalev
5
OTSEÜLEKANDED

Soccernet.ee näitab algaval hooajal otsepilti kokku üle 100 mängust nii Premium liigas, Esiliigas, naiste Balti liigas kui ka mujal. Püsi lainel!

MENÜÜ
 
KESKKONNAD
FACEBOOK