Krasnodari kloppinud Zenit krooniti rekordiliselt vara Venemaa meistriks (0)

Venemaa meister on teist hooaega järjest Peterburi Zenit. See sai selgeks juba neli vooru enne hooaja lõppu, kui võõrsil alistati 4:2 Krasnodar.

Serdar Azmoun viis juba viiendal minutil Zeniti juhtima, kuid Daniil Utkin viigistas. Mõni minut enne avapoolaja lõppu oli Krasnodaril võimalus ise ette minna, ent Maciel Wanderson ei suutnud realiseerida penaltit. Poolaja lõpuhetkedel anti penalti külalistele ja Artjom Dzjuba näitas brasiillasele, kuidas 11 meetri karistuslööki lüüa tuleb.

Teise poolaja alguses jõudsid võõrustajad Utkini väravast uuesti viigini, ent kohe viis Azmoun Zeniti kolmandat korda ette ning seda edu enam käest ei antud. Lõppskoori vormistas 71. minutil Aleks Sutormin.

Peterburi meeskonna juhendaja Sergei Semak on tänasest koguni kaheksakordne riigi meister. Mängijana võitis ta kaks tiitlit Zeniti ja Kaasani Rubiniga ning ühe Moskva CSKA-ga, abitreenerina korra Zenitiga ning kahel viimasel aastal on ta Zeniti võidule tüürinud juba peatreeneri rollis. Nõukogude Liidu ajal ühe korra riigi meistriks kroonitud Zenit on Venemaa kõrgliigas võitnud nüüd viimasest 13 tiitlist kuus.

Seejuures kindlustati tänavune meistrikuld ajalooliselt varakult, tabelis teisel real olev Moskva Lokomotiv leppis eile väravateta viiki Sotšiga ja jääb maha 13 punktiga. Krasnodar on kolmas, Lokomotivist ja otse Meistrite liiga alagruppi viivast teisest kohast vaid nelja punkti kaugusel. Seejuures on Krasnodaril üks mäng vähem peetud.

FK Krasnodar - Peterburi Zenit 2:4 (1:2)
29., 50. Daniil Utkin - 5., 52. Serdar Azmoun, 45+1. pen. Artjom Dzjuba, 72. Aleksei Sutormin

Realiseerimata penalti: 41. Wanderson (Krasnodar)

Moskva Dinamo - Tula Arsenal 0:1 (0:1)