Kuhu tuleb ausammas? Alissoni martpoomilik üleminutite värav jättis Liverpooli lootuse ellu (7)

Šokk ja rõõm käsikäes: Liverpooli väravavaht Alisson on äsja teinud midagi uskumatut. Foto: Scanpix / AFP / Laurence Griffiths

Mida teha, kui vajad võitu, üleminutid käivad ja oled saanud viimase nurgalöögi? Loomulikult tuleb saata vastaste väravavaht karistusalasse, kust ta peaga 2:1 võidu lööb!

Täpselt nii tegi Jürgen Klopp ja Alisson kerkis Liverpooli sangariks, kui võõrsil saadi viimasel sekundil võidupunktid kätte West Bromwich Albionilt. Liverpool oli kaitseliini eksimus järel juba 15. minutil Hal Robson-Kanu tabamusest kaotusseisu jäänud, kuid pisut pärast pooltunni möödumist Mohamed Salah viigistas.

Liverpool otsis ja otsis võiduväravat ning pidi 70. minutil ka õnne tänama, et West Bromi tabamus tühistati - hetkel, kui Kyle Bartley nurgalöögi järel palli võrku suunas, seisis Matt Phillips täpselt Alissoni ees ja varjas väravavahi vaatevälja. Lõpuminutite surve tõi kaasa ühe ebaõnnestunud pealelöögi teise järel, kuniks saadi viimane nurgalöök, Alisson tõttas karistusalasse ning suunas täiesti vabaks jäetuna palli peaga ristnurka.

1892. aastal asutatud Liverpooli klubi pikas ja kuulsusrikkas ajaloos sai Alissonist esimene väravavaht, kes üldse kunagi skoori teinud. "Selliseid asju ei ole võimalik selgitada. See on jalgpall!" kõlas brasiillase esimene emotsionaalne kommentaar. Värava pühendas ta oma isale, kes veebruaris kodumaal õnnetult uppus.

"Viimaste kuude jooksul on minu ja mu perega palju juhtunud. Aga jalgpall on mu elu ja olen isa käekõrval palli taga ajanud nii kaua kui mäletan. Loodan, et ta nägi seda. Kindlasti tähistab ta praegu Jumala paremal käel!" sõnas Alisson.

Võit ei kergitanud Liverpooli küll tabelis viiendast kohast kõrgemale, ent jättis nende lootuse uuel hooajal Meistrite liigas mängida vägagi ellu. Kaks vooru enne hooaja lõppu jäädakse Chelseast maha ühe ja Leicesterit kolme punktiga, kusjuures järgmises voorus lähevad Chelsea ja Leicester omavahel vastamisi. Liverpool ise kohtub veel Burnley ja Crystal Palace'iga, Meistrite liiga finaaliks valmistuvat Chelseat ootab viimases voorus ees mäng võõrsil Aston Villaga ning Leicester võõrustab Tottenhami.

West Bromwich Albion - Liverpool 1:2 (1:1)