Kuressaare suutis karikamängu II liiga klubiga lisaajale viia, aga seal jäi mäng elektri kadumise tõttu pooleli! (täna jätkatakse) (0)

FCI ja Kuressaare mäng läks lisaajale, kus tuli mäng valgustuse puudumise tõttu katkestada. Foto: FC Infoneti Facebook

Eesti kõrgliigas kaheksandat kohta hoidev FC Kuressaare sõitis Evald Tipneri karikavõistluste 1/32-finaalis külla tugevuselt neljanda liiga klubile FCI Tallinnale ja sai omale hirmus pika õhtu.

• Täiendatud 27.08. kell 10.30: mäng jätkub täna kell 18.15.

Kell 20.45 Infoneti Lasnamäe staadionil alanud mängus tuli esimest väravat oodata veidi üle poole tunni, kui Kuressaare kaitsjad ei suutnud ära jagada, kes pallile läheb ning Nikita Grankin rikošeti abil mänguvahendi võrku lajatas - 1:0 II liigas mängivale FCI-le.

Kuressaare jõudis viigiväravani alles 56. minutil, kui võrku sahistas Silver Alex Kelder, ent mängu lõpp läks jälle teravaks. 81. minutil viis Martin Eensalu FCI taas juhtima, kui realiseeris penalti, mille oli põhjustanud Sten Penzev. 90. minutil suutis Kuressaare suvine ründetäiendus Mattias Männilaan aga standardolukorra järel seisu viigistada 2:2 peale, viies kohtumise lisaajale.

Lisaaega jõuti mängida aga 17 minutit, kuniks Infoneti Lasnamäe staadionil kadus elekter ja väljakut valgustanud prožektorid kustusid. Kell oli siis 23 - sel ajal pidavatki valgustus staadionil iga päev kustuma. Kustumise vältimiseks olevat enne mängu käinud elektrik, ent sellest tolku ei olnud.

Umbes kell 23.20 läks valgustus uuesti põlema, kuid võistkondade soojenduse järel kustusid tuled taas ja mäng katkestati. Seega tõenäoliselt neljapäeva õhtul tullakse uuesti kokku ja mängitakse viimased 12 minutit samades koosseisudes lõpuni. Kui selle ajaga väravat ei lööda, järgneb penaltiseeria.

Elari Valmas. Foto: Allan Mehik (arhiiv)

"Eks selliseid asju tuleb ette, mis teha," ütles Kuressaare kolmapäevane kapten Elari Valmas Soccernet.ee-le. "Vastasvõiskonna abijõud üritasid oma parima teadmise juures kõike, et mäng saaks jätku, aga paraku mäng jäeti pooleli. Oleme valmis minema viimaseks 12 minutiks taas väljakule ning eesmärgiga mängida ennast järgmisse vooru."

Kuidas aga nii läks, et Kuressaarel üldse II liiga võistkonna vastu lisaaega vaja läks? "Suuresti käis mäng meie dikteerimisel, aga vastased olid motiveeritud nagu karikamängudes ikka ning suutsid meie endi tehtud vead ära karistada," kommenteeris Valmas.

Kuressaaret ootab juba pühapäeval ees Premium liigas mäng võõrsil Narva Transiga.

Teistes kolmapäevastes karikamängudes tagas Premium liiga klubidest edasipääsu Tallinna Kalev, kes alistas 11:0 madalama liiga klubi Tallinna FC Transferwise'i. Esiliiga B klubi Rakvere Tarvas langes karikasarjast aga viienda üleminuti penaltist 2:3 III liiga klubi Saku Sportingu vastu. Kolm punast kaarti teeninud Tallinna JK Legion II kaotas II liiga klubide heitluses 0:4 oma liigarivaal FC Tallinnale.

FCI Tallinn - FC Kuressaare 2:2 (1:0; 2:2; 2:2) - mäng katkestati 108. minutil
33. Nikita Grankin, 81. pen. Martin Eensalu - 56. Silver Alex Kelder, 90. Mattias Männilaan

Hoiatused: 61. Vladimir Ištšenko, 70. Sander Pabo, 90+4. Nikita Salamatov - 58. Silver Alex Kelder, 80. Sten Penzev, 88. Mairo Miil