Läheb mänguks! Premium liiga virtuaaltreeneritel tuleb mõte tööle panna, Fantasy on tagasi! (juba muudatusi!) (10)

Milline jalgpallur osutub osavaimaks ja toob virtuaaltreeneritele enim punkte? Kes tema aga varakult ära tunneb? Fantasy selgitab just seda. Foto: Brit Maria Tael

Virtuaalne Premium liiga ehk Coolbet Fantasy alustab oma viiendat hooaega! Hooaja esimese mängunädala valikud tuleb ära teha 9. märtsil kella 15.30-ks!

 • Mängi Premium liiga Coolbet Fantasyt siin!
 • NB! Kuigi Fantasy uus hooaeg on avatud, siis mäng täieneb ja areneb jooksvalt edasi. Hetkel on üleminekute valikust puudu veel mitmeid jalgpallureid, keda klubid ei ole praeguseks ära registreerinud. Lisame need vutimehed valikusse kohe, kui nad on ametlikult EJL-is oma võistkonda üles antud.

Premium liiga Fantasy on spetsiaalselt siinse liiga jaoks arendatud mäng, kus jalgpallisõbrad saavad moodustada oma võistkonnad ning Premium liigas reaalselt toimuvate sündmuste abil puntke teenida.

Coolbet Fantasy mängimiseks tuleb end soccernet.ee/fantasy keskkonnas registreerida ning valida 100 ühiku virtuaalse raha eest 15 mängijat: 2 väravavahti, 5 kaitsjat, 5 poolkaitsjat ja 3 ründajat. Pallurite hinnad on erinevad ja sõltuvad nende tasemest ja klubist, kus mängivad.

Igast Premium liiga klubist saab valida maksimaalselt 2 mängijat, erandina võib ühest klubist olla 3 mängijat. Antud klubi võib ise jooksvalt muuta. Paika tuleb panna põhikoosseis, taktikaline asetus, kapten ja abikapten. Iga nädal saab teha ühe tasuta ülemineku, täiendavad üleminekud toovad miinuspunkte. Kui ühel nädalal üleminekuid ei tee, saad järgmisel nädalal teha kaks tasuta üleminekut.

Punkte on võimalik teenida vastavalt sellele, mida koosseisu valitud mehed reaalselt Premium liiga mängudes teevad. 1 punkti annab näiteks mängus osalemine kuni 60 minutit, 2 punkti saab aga siis, kui mängija osaleb mängus vähemalt 60 minutit. Iga löödud värav ründaja poolt annab 4 punkti, poolkaitsja puhul 5 ja kaitsja või väravavahi puhul 6 punkti. Väravasöödu "hind" on 3 punkti, nullimäng väravavahi või kaitsja poolt annab 4 punkti jne.

Miinuspunkte saab teenida mööda löödud penalti, sisselastud värava, omavärava ning kollaste ja punaste kaartide puhul.

Lisavõimaluse punktide teenimiseks ja mängijate vahetamiseks annavad žetoonid nagu "varumängijate punktid", "tasuta üleminekud" ja "kapteni punktid 3x".

Mängi koos sõpradega!

Coolbet Fantasy paremusjärjestust peetakse liiga, ringi, mängunädala ja lemmikklubi lõikes. Sõpradega mängimiseks on võimalik luua oma sõbraliiga, kuhu saad kutsuda just need sõbrad ja tuttavad, keda ise soovid ning nendega isekeskis võistelda.

Justnimelt sõbraliigade loomine ja sõpruskondade, töö- või trennikaaslastega üksteise vastu heitlemine on see, mis lisab mängu vürtsi ja hoiab põnevust haripunktil.

Lisaks löövad mängus kaasa ka mitmed tegevjalgpallurid, kellega on end põnev võrrelda.

Premium liiga Coolbet Fantasy detailse juhendiga on võimalik tutvuda siin!

Kui pealtvaatajad tribüünidele lubatakse, saab Fantasy võitja koos sõbraga minna võõrsile Eesti koondise mängu vaatama. Foto: Jana Pipar / jalgpall.ee

Peaauhind lennutab välismaale Eesti koondise mängule

Fantasy hooaja võitja teenib välja karika ning reisi kahele inimesele Eesti koondise välismängule. Pakett sisaldab lennupileteid, majutust hotellis ja pääsmeid koondise kohtumisele. Konkreetne mäng sõltub koroonaviiruse leviku olukorrast ja Euroopa jalgpallis valitsevatest piirangutest. Hooaja teise koha omanik saab kaks VIP-pääset kõikidele Eesti jalgpallikoondise 2022. aasta kodumängudele (või mõnele hilisemastele, kui viiruslik olukord selle tingib) ning kolmandaks tulnud virtuaaltreener teenib Premium liiga meisterklubi särgi koos kõikide mängijate autogrammidega.

Iga ringi parim (üks ring koosneb üheksast voorust, kokku on hetkeseisul kavas 36 vooru) teenib kutse kahele Coolbet Tähtede klubisse järgmisel Eesti jalgpallikoondise mängul. Iga mängunädala parim võidab Teamspiriti 60-eurose kinkekaardi, mille eest on omale võimalik osta vahvat spordisümboolikat ja -riideid.

Lisaks paneb Coolbet täiendavalt välja lisaauhinna, milleks on kokku 300 euro väärtuses spordiboonust iga kuu parimatele (vajalik on Coolbeti konto olemasolu).

Mida silmas pidada?

Kuna Eesti vabariigis on praegu seoses koroonaviirusega keeruline olukord ning valitsus on kehtestanud mitmeid erinevaid piiranguid, võib ka Coolbet Fantasy hooajal olukorrad jooksvalt muutuda.

Sel põhjusel ei ole hetkel kavas ka mitte 36 mängunädalat, vaid on 34. Seejuures koosneb juba Fantasy esimene mängunädal Premium liiga 1. ja 2. vooru kohtumistest, sest koroonaviiruse tõttu on neli matši esialgu edasi lükatud.

Premium liigas lükatakse pall veerema. Virtuaaltreeneritel tuleb valmis olla aga ka muudatusteks. Foto: Brit Maria Tael

Seega kuigi tavapäraselt koosneb üks mängunädal viiest kohtumisest, siis juba hetkeseisul on siin muudatusi ning võib eeldada, et hooaja jooksul tuleb neid veelgi. Soccernet.ee annab teada, kui midagi hooaja jooksul muutub.

Lisaks hoolimata sellest, et mäng juba käivitus, ei ole praegu valikus veel kõiki jalgpallureid, kes tänavu liigas üles astuvad. See tuleneb põhjusest, et Coolbet Fantasysse ilmuvad vaid vutimehed, kelle Premium liiga klubid on Eesti Jalgpalli Liidus ametlikult üles andnud ja enda võistkonda registeerinud. Kas paberimajanduse või muude põhjuste tõttu ei ole seega kõik klubid veel oma täiskoosseisuga esindatud. Lisame puuduvad pallurid mängu kohe, kui nad ametlikult registreeritud saavad.

Kes mängivad? Kõik!

Premium liiga Coolbet Fantasys osalemiseks ei ole rohkem piiranguid, kui et iga virtuaaltreener tohib osa võtta vaid ühe kasutajakontoga. Premium liiga võistkondade mängijad ja esindusvõistkonnaga seotud treenerid ning muu personal peavad selle registreerimisel deklareerima, sest nemad osalevad väljaspool üldarvestust.

Muus osas on Coolbet Fantasyga oodatud liituma kõik Eesti jalgpalli sõbrad nii lähedalt kui kaugelt!

Koondise väravavaht Marko Meerits on aastaid Fantasys kaasa löönud. Foto: Jana PiparLäbi aastate on Premium liiga Fantasyt mänginud mitmed Eesti koondislased (näiteks Mattias Käit, Rauno Sappinen, Marko Meerits jne), väga paljud Premium liiga jalgpallurid, aga ka treenerid, klubijuhid, ajakirjanikud, kommentaatorid, fännid jne.

"Nii on palju huvitavam jalgpalli vaadata ja tänu sellele olen liigaga paremini kursis," on öelnud Mattias Käit, kes pallib igapäevaselt Sloveenias Domžales ja kes on kaasa löönud juba mitmel Fantasy hooajal.

Nõmme Kalju väravavaht Marko Meerits: "Miks ma mängin? Lihtsalt huvitav ajaviide ja põnev vaadata, kui hästi sa liigat ja mängijaid tunned. Usun, et see on huvitav väljakutse panna enda "treeneri"-oskused proovile ja miks mitte ka võita auhindu, sest auhinnad on magusad."

"Ma mängin Fantasyt, sest osalen ühes sõprade liigas," rääkis Paide Linnameeskonna pallur Karl Mööl. "Tänu sellele on huvitavam liigat jälgida ja arutada üleüldse liigas toimuva üle sõpradega."

Mitmeid hooaegu Fantasy üldjärjestuse absoluutsesse tippu kuulunud jalgpallifänn Romario selgitas, miks peaks üks Eesti jalkasõber Fantasyt mängima: "Esiteks on see lihtsalt tore meelelahutus. Lisaks on võimalus ennast proovile panna mängijate ning mängude analüüsimisel. Samuti on tore sõpradega konkureerida ja annab võlu juurde ka mängude jälgimisel."

Kõige olulisem:

 • Esimese mängunädala tähtaeg on 9. märtsil kell 15.30.
 • Mängu lisandub lähipäevil jooksvalt mitmeid puuduolevaid jalgpallureid.
 • Ole valmis muudatusteks, mis võivad ka Fantasys tekkida seoses koroonaviiruse ja erinevate riiklike piirangutega, mis võivad mõjutada Premium liiga mängude toimumist.
 • Mängi siin!
 • Mobiilis mängimiseks soovitame alla laadida Soccernet.ee rakenduse, kus on menüüs ka Fantasy valik. Apple'i toodete kasutajad saavad rakenduse alla laadida SIITAndroidi kasutajad saavad rakenduse alla laadida SIIT.
 • Kutsu sõbrad samuti mängima ja tee sõbraliiga!
 • Põnevat hooaega!
SEOTUD LOOD
Kommentaarid

purgeenius   •  
(193.143.10.***)
tuleb väga kummaline fantasy :(
Margus Laur   •  
(62.65.57.***)
Miks Pavel Lindakut ei saa võtta?
EstonVilla   •  
(213.124.210.***)
Võrdlemisi palju üleminekuid puudu... (Lepmets, Tsivelikidis, Šapovalov)
Rene Kundla   •  
(194.36.162.***)
1) Mille poolest on ausam see, kui mõni meeskond teeb "mängunädalal" rohkem mänge, kui see, et ta teeb vähem mänge?

2) kas kunagi on arutatud seda, et meeskonna võit võiks anda lisapunkti mängijale?
LeoPeoleo   •  
(195.80.117.***)
Kuidagi jõle palju ääremängijaid on ründajaks liigitatud. Markantsemad näited vbla Luts ja Tur. Ma ise nt liigitaks nad poolkaitsjateks. Kahju hakkab, sest lõppkokkuvõtteks saab ainult 3 ründajat valida ja mitmed head mehed jäävad seetõttu valimata (a la Ojamaa, Zenjov, Liivak). Ründesse tahaks ikka tipuründajaid panna nagu Anier, Sappinen, Koskor jne.
Marten Laur   •  
(91.129.101.***)
Margus kas sa mõtlesin Pavel Londakut🤩🤩🤩🤩
Weldrik Saage   •  
(176.46.30.***)
Miks ei saa Ander Paabutit valida?
Ozbilic.Ozbin   •  
(90.190.170.***)
to EstonVilla

Paljud üleminekud on puudu, sest klubid pole mängijaid ejl-is enda võistkonda registreerinud. Kui nad ära registreeritakse tulevad nad ka Fantasysse.

to LeoPeoleo

Mängijate positisoon on Fantasys sama, mille on klubi ejl-is registreeimisel märkinud mängija positsiooniks.
tj55   •  
(188.95.211.***)
"Sinu võistkond võib mängida järgmistes formatsioonides:"
Kuidas muuta?
Kasper   •  
(217.159.250.***)
Vaheta lihtsalt mängijaid. Võtad kaitsja ära, lisad poolkaitsja juurde jne.

Sisene
VÄLJAMAALT!
TALITURNIIR
VAATA JÄRELE: uute ründajatega Kuressaare ja Kalju leppisid viiki (lisatud galerii!)
KÕRGLIIGAD
UUED KODUKLUBID JA LEPINGUD
OLUKORRAD KLAARIKS
Videokohtunik | Hooajale joon alla! Rähklemine ja sülitamine ning suluseisud ja sisselendamised panid kukalt kratsima (+ kogu aasta statistika)
EESTI NAISTE JALGPALL
Karjääri parima aasta järel kodumaale naasnud Eesti koondise esikinnas: Tabasaluga medal võiks täiesti reaalne eesmärk olla
KURE JUTUD
Kožuhhovski: kui meilt nii palju mehi parematesse klubidesse läks, räägib see tehtud heast tööst (+ keskväljast, Dõmovist, elu vormis Lahest)
JUUBELISAADE
RISTNURK
SOCCERNET TV
VIIMASED PILDIGALERIID
Koht
Võistkond
M
V
V
K
VV
P
1.
Nõmme Kalju FC
0
0
0
0
0:0
0
2.
Paide Linnameeskond
0
0
0
0
0:0
0
3.
Tartu JK Tammeka
0
0
0
0
0:0
0
4.
Tallinna FC Flora
0
0
0
0
0:0
0
5.
JK Tallinna Kalev
0
0
0
0
0:0
0
6.
FC Kuressaare
0
0
0
0
0:0
0
7.
Pärnu JK Vaprus
0
0
0
0
0:0
0
8.
JK Narva Trans
0
0
0
0
0:0
0
9.
Harju JK Laagri
0
0
0
0
0:0
0
10.
Tallinna FCI Levadia
0
0
0
0
0:0
0
PREMIUM LIIGA TALVISED LIIKUMISED

Premium liigas aset leidnud üleminekuid ja nendega seotud kuulujutte saad vaadata SIIT.

OTSEÜLEKANDED

Soccernet.ee selle nädala otseülekanded:

https://www.zone.ee/
SOCCERNETI FOORUM - FÄNNIDE KOHTUMISPAIK!

Räägi kaasa aktuaalsetel jalgpalliteemadel või muudel huvipakkuvatel teemadel! Külasta Soccernet.ee foorumit!

TEAD ROHKEM?

Aita Soccernet.ee kajastust paremaks muuta.

Saada uudisvihje uudised@soccernet.ee!

PREMIUM LIIGA TABEL
Tallinna FC Flora
97
Tallinna FCI Levadia
79
Paide Linnameeskond
65
Nõmme Kalju FC
65
FC Kuressaare
50
Tartu JK Tammeka
39
JK Narva Trans
38
JK Tallinna Kalev
35
Tallinna JK Legion
22
Pärnu JK Vaprus
11
VÄLISMAA ERILOOD

Soccernet.ee pakub pikemat lugemist ka välismaa jalgpalli huvilistele. Loe järele!