Laht ettevalmistusest kuueväravaliseks poolajaks: lõvikonservi ei antud, jõime tavalist vett (Midenbritt: see mäng sai juba varem läbi) (0)

Täna pooleaastase väravamõõna lõpetanud ja Pärnu Vapruse võrku kaks palli saatnud FC Kuressaare ründaja Sander Laht tõdes suure 6:0 võidu järel Soccernet.ee-le, et lõvikonservi neile ei antud.

Laht oli Premium liigas otsese konkurendi purustamise järel väga rõõmus: "Kui vaatame, mida esimene poolaeg tegime, siis ei oodanud küll, et lõpuks 6:0 võidame. Esimene poolaeg oli meie poolt väga halb ja uimane, aga tegime korrektuurid ja saime kolm punkti."

Avapoolajal oli saarlaste mäng liimist lahti ning Vaprusel isegi paremad võimalused. Mis riietusruumis tehti, et mäng sedasi teisel poolajal muutus? "Saime mingi 55. minutil omal asjad käima. Lõvikonservi meile ei antud, jõime tavalist vett, aga see aitas. Tavalised asjad käisime riietusruumis üle, mida peame tegema. Arvan, et teine või kolmas värav võttis neil moraali alla. Me ei võtnud jalga gaasipedaalilt ja surusime edasi," vastas ta.

Laht lõi täna oma esimesed väravad pärast märtsikuud, tõustes nüüd Kuressaare särgis 99 liigavärava peale. "Üks on puudu veel. Sada on üks mu eesmärkidest. Kurat küll, ta on jube kaua püsinud selle peal ja ei ole veel seda sadat täis! Loodetavasti nüüd saab selle püssi paremini paukuma," lootis väravakütt.

Kuressaare viimase kahe mängu väravate vahe on 9:0, enne Paide kaotust saadi nullimängudega jagu ka Florast ja Tammekast. "Kui sa nii ütled, siis kõlab tõesti väga hästi. Oleme suviläbi korralikult tööd teinud. Ei taha ära sõnuda, aga oleme selle suve needuse nüüd vist lõpuks endal ära murdnud. Kogu pausi aja, kui ei olnud mänge, tegime tööd ja nüüd lõikame neid vilju," sõnas ta aga ei olnud veel kindel, et püsimajäämine nüüd kindlustatud oleks. "Liiga palju punkte on veel mängus ja kõike võib juhtuda."

Pärnu Vapruse peatreener Taavi Midenbritt oli matši järel löödud. Mis ta meestele mängujärgselt riietusruumis ütles? "Kui aus olla, siis ma ei öelnud midagi. Mitte ühtegi sõna. Vaadates seda seisu, saavad kõik ju aru, et me andsime alla või põlesime läbi. Mul ei olnud kindlasti mõtet neid mängijaid veel rohkem töödelda.

Kui tahame veel mängida püsimajäämise nimel, siis on meil ainult üks võimalus: olla kõik koos, seljad vastamisi. Kõik koos tuleb püsti tõusta ja väga kriitiliselt kõik meie tegevused üle vaadata - nii treeneril kui mängijatel. Meil tuleb kindlasti pingeline nädal," ütles Midenbritt, et ka mängijad istusid garderoobis täielikus vaikuses.

Ta nõustus, et mäng sai nende jaoks läbi juba enne lõpuvilet. "Nii see oli. Kahjuks need väravad või värav iseenesest lööb meid rivist välja. Seda on varasemalt ka juhtunud. Sellist käiku on meil vähe, et paneme siis veel juurde. Pigem on see pettumuse märk. Eks ta ole mentaalse tugevuse küsimus. Võid ju küll väljakul trenni teha, aga pead ka nendes olukordades olema tugev. See mäng sai juba varasemalt läbi - lagunesime.

Kui vaadata üldisemalt mängu, siis esimene emotsioon ei ütleks, et üks oli teisest sedasi üle. Kui neid väravaid vaadata, siis need olid hetkelised valearvestused või mahamagamised. See lööbki mentaalselt rivist välja ja sa ei keskendu enam tegevustele," rääkis treener.

Fotograaf: ALLAN MEHIK