Legion lõi Pajunurmele ühe värava, aga sloveen tassis Paide veerandfinaali (Trans edasi, suure publiku toel ka Tabasalu!) (6)

Dejan Djermanovic otsustas mängu saatuse. Foto: Liisi Troska

Olude sunnil karikavõistluste kaheksandikfinaalis Paide Linnameeskonna väravasuul seisnud tavapärane kaitsja Märten Pajunurm lasi Tallinna JK Legionil endale lüüa vaid ühe värava ning sloveeni Dejan Djermanovici tabamused vedasid järvamaalased 2:1 võiduga veerandfinaali.

Paide kunstmurustaadionil peetud Premium liiga keskmiku ja mitmete endiste meistriliiga mängijatega Esiliiga B võidu kindlustanud klubi duellis oli avapoolaeg kulgemas väravateta, kuniks Legioni ründaja Rejal Alijev esimesel üleminutil oma hooaja 35. tabamusega külalised 1:0 juhtima viis.

See sundis Paide teisele poolajale peale tulema veel suurema isuga ning juba 48. minutil viigistas septembri alguses klubiga liitunud Sloveenia ründaja Dejan Djermanovic seisu. Ja kui tuliselt kulgenud mäng oli lisaaja suunas tüürimas, sekkus taas Djermanovic, kelle 90. minuti värav tõi Paidele 2:1 võidu ja pääsu veerandfinaali. Eestis on ta nüüd nelja kohtumisega löönud juba kuus väravat.

Lisaks tagas teisipäeva õhtul pääsu veerandfinaali teinegi Premium liiga klubi Narva Trans, kes alistas 8:0 Jõgeva Nooruse. Lõpptulemuseks võib aga saada 8:-, sest Nooruse eest osales mängus väravavaht Kenert Karu, kes on tänavu Jõgeva klubi duubli Vaimastvere Illi eest juba karikamängus Kuressaare vastu platsil käinud. Reglemendi kohaselt tohib mängija karikavõistlustel esindada ainult üht võistkonda. Just see oli ka põhjus, miks Pajunurm täna Paide väravasuule minema pidi.

Teisipäevases viimases karikamängus alistas II liigas mängiv Tabasalu koguni 411 pealtvaataja ees 6:1 III liigas mängiva Tallinna Zeniti. Zeniti auvärava lõi endine koondislane Ingemar Teever, Tabasalu vedasid oma väravatega edasi nimekad endised kõrgliigapallurid Rasmus Tomson, Konstantin Nahk ja Edwin Stüf. Lisaks skoorisid noored vutimehed Valeri Makarov ja Aleksander Ojari. Mäng läks külaliste jaoks käest ära 74. minutil, kui 1:2 kaotusseisus olles Margus Korju punase kaardi teenis.

Pääsu veerandfinaalidesse on nüüdseks lisaks Paidele, Transile ja Tabasalule taganud ka Levadia, Tartu Tammeka ja Maardu Linnameeskond. Homme asuvad võistlustulle Nõmme Kalju ja Tallinna Kalev ning teises kohtumises Viimsi JK duubel ja Elva.