Legion suutis alistada ka Tarva, oma panuse andis Saksamaal ja noortekoondistes mänginud ründaja (0)

Aleksei Belov (vasakul) aastate eest Kalevi särgis heitlemas Nõmme Kalju kaitsja Mikk Reintamiga. Foto: Soccernet.ee (arhiiv)

Uueks aastaks Esiliigasse tõusnud ja hiljuti Maksim Lipini ja Andrei Sidorenkoviga käed löönud Tallinna JK Legion lõpetas Taliturniiri võiduga, kui Rakvere Tarvas alistati 2:1.

Tarvas läks juba viiendal minutil oma talendika poolkaitsja Mario Kuokkaneni väravast juhtima, kuid nii Nõmme Kaljus, Infonetis, Paides kui ka Sillamäe Kalevis Premium liiga tasemel jalgpalli mänginud Dmitri Kovtunovitši väravad 8. ja 64. minutil jätsid võidu Legionile.

Uue mehena sai Legioni eest seitsmeks minutiks väljakul näha 26-aastast ründajat Aleksei Belovi, kes on mänginud aastate eest nii Eesti noortekoondistes kui ka mitmetes Saksamaa klubides, muuhulgas Bielefeldi Arminia akadeemias. Eesti kõrgliigas on ta esindanud nii Florat, Viljandit, Narvat kui ka Tallinna Kalevit. Eestis mängiski ta viimati 2016. aastal Esiliigas Kalevis, kui lõi 16 mänguga 13 väravat.

Legioni saagiks jäid halliturniiri C-turniirilt kolm võitu (Tarva, Welco ja Levadia U21 üle), viik Flora U21-ga ja kaotus Kalev U21-le. Tarvas sai kaks võitu (Welco ja Kalev U21 üle) ja kolm kaotust (Flora ja Levadia U21 võistkondadele ning Legionile).

Rakvere JK Tarvas - Tallinna JK Legion 1:2 (1:1)
5. Mario Kuokkanen - 8., 64. Dmitri Kovtunovitš

Hoiatused: 87. Madis Reimal - 69. Šahrijar Abdullajev
Pealtvaatajaid: 28
Peakohtunik: Viljar Pennert
Abikohtunikud: Voiteh Karnatsevitš, Kert Pulst

Tarvas: Artem Levizi, Taavi Münter, Uku Laht (46. Hanno Vahula), Mihkel Saar, Robi Štšjogolev (46. John Eric Juht), Dmitri Baikov (46. Matteo Kisand), Mario Kuokkanen, Jaan-Matis Kangur (75. Erik Andres Raja), Siim Rannamäe, Karel Liblekas (62. Roomet Ots), Madis Reimal.
Varus: Matteo Kisand, Hanno Vahula, Roomet Ots, Erik Andres Raja, John Eric Juht.

Legion: Eduard Orehov (46. Nikita Kajalin), Dmitri Kovtunovitš (75. Ivan Šišov), Artur Šarnin, German Ussov (78. Vsevolod Zassuhhin), Šahrijar Abdullajev (75. Sergei Paništšev), Kirill Vinogradov (61. Giorgi Gvinashvili), Deniss Vnukov, Marek Šatov (83. Aleksei Belov), Maksim Lipin, Stefan Tšendei (66. Maksim Babjak), Rejal Alijev (78. Roman Grigorevski).
Varus: Nikita Kajalin, Kareem Darwish, Sergei Paništšev, Juri Fomin, Ivan Šišov, Deniss Ruus, Sergei Bilinski, Maksim Babjak, Giorgi Gvinashvili, Roman Grigorevski, Andrei Sidorenkov, Aleksandr Volodin, Vsevolod Zassuhhin, Aleksei Belov.