Liverpool hävitas Unitedi ning andis neile liigaajaloo suurima kaotuse, kuningas Salah hõivas kaks väravarekordit (4)

Mohamed Salahist sai Liverpooli kõigi aegade suurim väravakütt Premier League'is. Ühtlasi on ta esimene Liverpooli mängija, kes skoorinud viies järjestikuses mängus Manchester Unitedi vastu. Foto: Scanpix / Carl Recine / Reuters

Inglismaa kõrgliiga 26. voorus hävitas Liverpool koduseinte vahel 7:0 Manchester Unitedi. 0:7 kaotus on Unitedi jaoks uus Premier League'i antirekord.

Mäng Anfieldil algas tasavägiselt. Mõlemal poolel oli võimalusi, kuid võrgud püsisid liikumatult. Seda kuni 42. minutini, mil Man Unitedi poolkaitsja Casemiro skooris suluseisust. Aga juba minut hiljem sündis esimene legaalne tabamus - Liverpooli ääreründaja Cody Gakpo mängis vasakult äärelt Unitedi auklikust kaitsest läbi ning keerutas palli tagumise posti kõrvale. Poolaeg lõppes 1:0.

Teisel poolajal pani Liverpool oma vurri tööle. 47. minutil vajutas Darwin Nunez peaga Harvey Elliotti tsenderduse Unitedi võrku. Kolm minutit hiljem unustas Unitedi vasakkaitsja Luke Shaw ära kaitsetöö, mistõttu pääses liini taha jooksnud Gakpo terava nurga alt löögile. Ta tõstis palli üle Unitedi väravavahi David de Gea otse väravavõrku - 3:0.

Kuid see polnud veel kaugeltki kõik - Liverpool tõusis 66. minutil kiirelt kontrarünnakule, mõne söödu ja Scott McTominay õnnetu põrke järel oli Mohamed Salah palliga. Egiptlane virutas selle latist sisse - 4:0. Ühtlasi sai temast Liverpooli kõigi aegade parim väravakütt Premier League'is ja esimene Liverpooli mängija, kes viies järjestikuses mängus Unitedi vastu skoorinud.

Salahi tabamusest möödus üheksa minutit ning Nunez lõi Jordan Hendersoni tsenderdusest peaga viienda. 83. minutil lisas Salah juba kuuenda, kui Unitedi meeste viletsa klaarimiskatse järel sai 30-aastane ääreründaja kümnelt meetrilt vabalt lüüa. Viimase haagi maas lamanud Unitedile lajatas 88. minutil Roberto Firmino.

Liverpool tõuseb võiduga ootamatult juba viiendale tabelireale. 25 mängu järel on neil 42 punkti, nende ees seisev Tottenham Hotspur edestab neid vaid kolme silmga, kusjuures Liverpoolil on üks mäng varuks. Masendavalt esinenud Manchester United hoiab liigatabelis kolmandat kohta, kuid tiitliheitlusesse nemad kohe kindlasti ei sekku. 25 mängu järel on neil 49 punkti, lähim jälitaja Spurs jääb neist nelja punkti kaugusele. Eespool olevad Manchester City ja Arsenal edestavad neid vastavalt üheksa ja 14 punktiga.

Manchester Unitedi jaoks oli tegemist klubi ajaloo neljanda korraga, kui nad kaotavad liigamängus 0:7. Varasemad allajäämised tulid 1926. aastal Blackburni, 1930. aastal Aston Villa ja 1931. aastal Wolverhampton Wanderersi vastu. Premier League'i ajaloos tähistab viienda märtsi kaotus aga klubi ajaloo halvimat.

Liverpool - Manchester United 7:0 (1:0)

43., 50. Cody Gakpo, 47., 75. Darwin Nunez, 66., 83. Mohamed salah, 88. Roberto Firmino