Liverpool kaotas tähtsateks mängudeks esikinda, City ja Arsenal võtsid alles ehmatuse peale jalad kõhu alt välja (0)

Liverpooli väravavahti Alisson ootab kardetavasti ees pikem mängupaus. Foto: Hannah McKay / Reuters / Scanpix

Inglismaa kõrgliigas pidi esikolmik omajagu vaeva nägema, aga kolm punkti kirjutasid siiski tabelisse nii Liverpool, Manchester City kui ka Arsenal. Kõige hoogsamaks kujunes siiski hoopis Brentfordi ja Wolverhamptoni duell, kus nähti koguni kaheksat väravat.

Tabeli tipus jätkav Liverpool sai küll seitsmendast mängust kuuenda võidu, alistades Diogo Jota kiirest väravast võõrsil 1:0 Crystal Palace'i, kuid sai ka valusa tagasilöögi osaliseks. Vigastuse tõttu pidi mängu pooleli jätma esiväravavaht Alisson Becker, kes venitas reielihast. Tema asemele tuli Premier League' debüüti tegema 23-aastane tšehh Vitezslav Jaros, sest tavapärane teine number Caoimhin Kelleher jäi mängust haiguse tõttu eemale.

Peatreener Arne Slot nentis pärast kohtumist, et esmapilgul on brasiillasest väravavahi vigastus tõsine. Algse ennustuse põhjal ei pruugi Alisson väljakule naasta varem kui novembrikuiste koondisemängude järel, kuid sellesse vahemikku jääb Liverpoolil mitu tähtsat mängu. Oktoobris kohtutakse koduliigas Chelsea ja Arsenaliga, lisaks ootab neid Meistrite liigas RB Leipzig ning liigakarikas Brighton. Novembri alustuseks minnakse liigamängus uuesti kokku Brightoniga, järgnevad Meistrite liiga duell Leverkuseni Bayeriga ning liigamäng Aston Villaga.

Tiitlikaitsja Manchester City ei suutnud juba kuuendat liigamängu järjest oma väravat puhtana hoida, sest külla sõitnud Fulhami poolkaitsja Andreas Pereira avas veidi enne pooltunni täitumist raul JImenezi fantastilise kannasöödu järel skoori. Mateo Kovacicil läks vastamiseks siiski vaid kuus minutit ja kui puhkepausilt naasti, viis sama mees pooleteise minuti järel juba City juhtima. Lõpu eel kindlustas Jeremy Doku kodumeeskonna edu ja ehkki Rodrigo Muniz vähendas kohe jälle vahe minimaalseks, kuulus 3:2 võit siiski valitsevale meistrile.

City ja Liverpooliga tabeli esikoha nimel võidujooksu pidav Arsenal oli kodus Southamptoni vastu hädas võimaluste viimistlemisega, sest avapoolajaga tehti 14 pealelööki, aga raamidesse saadi neist üksainus ja suvel Arsenalist lõunarannikule kolinud Aaron Ramsdale hoidis seljataguse puhtana.

Teise poolaja alguses korraldas Southampton šoki, sest Cameron Archer viis külalised juhtima. See mõjus Arsenalile siiski vajaliku äratuskellana, sest Kai Havertz seadis vaid kolm minutit hiljem jalule viigi ja kulus veel kümme minutit, kui Gabriel Martinelli lõi 2:1. Mõlemale Arsenali väravale eeltöö teinud Bukayo Saka vormistas lõppseisuks 3:1 ning hoiab kindlalt esikohta ka liiga parimate sööduandjate tabelis - seitsme vooruga on tal resultatiivseid sööte kirjas juba seitse tükki.

Kolmes eelmises liigamängus juba esimesel minutil skoori avanud Brentford oli väga lähedal, et uskumatut seeriat pikendada, kuid seekord saadi pall võrku "alles" teisel minutil. Täpsemalt kulus Nathan Collinsil avavärava löömiseks nüüd 75 sekundit. Külla sõitnud Wolverhampton ei lasknud end aga verest välja lüüa ja Matheus Cunha viigistas juba neljandal minutil seisu.

Avapoolajal löödi lõpuks koguni kuus väravat, ent kui Brentfordi kahele esimesele tabamusele oli Wolvesil vastus võtta, siis kahele järgmisele enam mitte - puhkama mindi kodumeeskonna 4:2 eduseisul. Teine poolaeg kulges rahulikumalt ja lõpuminutitel olid mõlemad veel korra täpsed, aga Brentfordi 5:3 võitu see ei vääranud.

Palace'i, Southamptoni ja Wolverhamptoni kõrval püsib jätkuvalt võiduta ka kõrgliiga uustulnuk Ipswich, kes jäi võõrsil 1:4 alla West Hamile. Mis Brentfordil tegemata jäi, selle tegi ära Michail Antonio, veeretades esimese löögi külaliste võrku 47 sekundiga. Liam Delapil oli viie minutiga vastus olemas, aga esimese poolaja lõpu eel viis Mohammed Kudus uuesti West Hami ette ja teisel poolajal lisas kodumeeskond veel kaks tabamust. Nullimehe staatusest vabanes seevastu koos Ipswichiga tänavuseks kõrgliigasse kerkinud Leicester, alistades Facundo Buonanotte väravast kodus 1:0 Bournemouthi.

Crystal Palace - Liverpool 0:1 (0:1)