Loe järele: City tegi taanlased maatasa, PSG oli sunnitud punkte jagama (0)

Manchester City juubeldas viie värava jagu. Foto: Scanpix / Lee Smith / Action Images / Reuters

Meistrite liiga kolmanda mängudepäeva kolmapäeval särasid eriti eredalt Manchester City ja Dortmundi Borussia, kes said kätte vastavalt 5:0 ja 4:1 võidud. Oma soone leidsid lõpuks ka Chelsea ja Juventus, punkte olid sunnitud jagama PSG ja Benfica.

Londoni Chelsea sai oma avatabamuse kätte avapoolaja keskel, kui nurgalöögi järel tekkinud segaduse kasutas edukalt ära Wesley Fofana. Teisel poolajal näitas Reece James nii oma söödu- kui ka löögioskust: esmalt leidis ta täpselt üles värava all olnud Pierre-Emerick Aubameyangi, siis kõmmutas ise. Chelseale seega 3:0 võit, mis tõi tõusu teisele tabelireale.

Real Madrid võttis Donetski Šahtari üle 2:1 võidu, kuigi rammu oli selgelt enamaks. Avavärava trikitas välja Rodrygo, veerand tundi hiljem lahendas puurilukuga silmitsi pääsenud Vinicius Junior külmavereliselt. Esimese kolmveerandtunni lõpus vastas Šahtar, tabamuse sai kirja pooleldi üle puusa virutanud Oleksandr Zubkov.

Manchester City tegi Kopenhaageni vastu puhta töö. Skooriotsa hakkas kahe väravaga vedama Erling Haaland, üks pall põrkas võrku Davit Khocholavast. Teisel poolajal oli penaltipunktilt täpne Riyad Mahrez ning ühega panustas ka Julian Alvarez. Niisiis sai City kätte 5:0 võidu ja jätkab täiseduga.

Samas grupis oli Dortmundi Borussia veenev Sevilla vastu, saades näppude vahele 4:1 võidu. Sakslaste eest tegid skoori Raphael Guerreiro, Jude Bellingham, Karim Adeyemi ja Julian Brandt. Ühega vastas Youssef En-Nesyri.

PSG ja Lissaboni Benfica jätsid parema välja selgitama. Kodused läksid matši küll juhtima Lionel Messi iluväravast, mida aitasid välja mängida Kylian Mbappe ja Neymar. Kuid avapoolaja lõpus jõudis pall ka nende võrku, õnnetult koguni oma mehest. H-alagrupis jätkavad mõlemad meeskonnad seitsme silma peal, PSG-le kuulub tabeli tipp.

Torino Juventus sai Haifa Maccabilt kätte oma esimese võidu. Kaks palli saatis võrku Adrien Rabiot ning värava sai kirja ka Dušan Vlahovic. Külalised ei jäänud päris kuivale, sest Dean David sai Wojciech Szczesny ebaõnnestunud väljatuleku tõttu tühja sahistada.