LOE JÄRELE: Eesti asus Linzis juhtima ja andis Austriale vinge lahingu, aga naaseb koju tühjade pihkudega (4)

Eesti koondis pärast valusalt kaotatud mängu Austria vastu. Foto: Brit Maria Tael

Eesti koondis alustas Linzis EM-valiksarja, kus anti Austriale vinge lahing: Rauno Sappineni väravast asuti esimesel poolajal 1:0 juhtima, aga teise poolaja väravatest kaotati siiski 1:2.

Kohtumine algas Eesti jaoks ehmatustega. Karl Jakob Hein eksis kohe mängu alguses vastase väljakupoolel pika palliga ja Patrick Wimmer proovis kaugelt skoorida, aga austerlane ei saanud palli tühja väravasse. Mõned minutid hiljem magati karistuslöögi olukorras maha Christoph Baumgartner, kelle löök aga ebaõnnestus.

17. minutil oli võõrustajatel kasutada penalti, kui Vlasi Sinjavski kukutas karistusalas Michael Gregoritschi, kuid Austria ei realiseerinud seda, sest Gregoritsch lõi penalti latti. 25. minutil oli Eestil keskväljalt karistuslöök, kui Konstantin Vassiljev riputas palli karistusalasse, kus Maksim Paskotši ja Sergei Zenjov pikendasid palli Rauno Sappinenile, kes rammis selle lati alla.

Austerlastel oli teise poolaja alguses mitu head võimalust, aga esialgu ei suudetud Heina üle mängida. 68. minutil nõelati Eesti nurgalöögi järel kontrarünnakust, kui Hein tõrjus esimese pealelöögi, aga tagasipõrkunud palli lõi vahetusest sekkunud Florian Kainz sisse.

Seejärel asusid austerlased meeleheitlikult võiduväravat jahtima. Eesti pidas vastu 88. minutini, kuni Gregoritsch võttis karistusalas tsenderduse maha ning lõi palli Maksim Paskotši ja Karol Metsa rikošetist väravasse, Hein ei suutnud reageerida. Järelejäänud aja jooksul Eestil häid võimalusi ei olnud ja väljakult lahkuti napi kaotusega.

Eesti koondise jaoks jätkub EM-valiksari suvel, kui 17. juunil minnakse võõrsil vastamisi Aserbaidžaaniga ja 20. juunil kodus Belgiaga.