Loe järele: Paide plahvatas mängu lõpus ja röövis Floralt 0:3 kaotusseisust punkti! (2)

Tallinna Flora ja Paide Linnameeskond kohtusid tänavusel Premium liiga hooajal esmakordselt. Väga kauni jalgpalliga alustanud Flora võitis poolaja 2:0 ja läks ka 3:0 ette, ent mängis viimase kümne minutiga seisu maha ja viigistas võimsalt plahvatanud Paidega 3:3.

Valitsev meister Flora on tänavu ainus kaotuseta meeskond Premium liigas. Paide lootis kohtumise eel selle seeria lõpetada, ent Flora haaras kiirelt kontrolli. Mitme võimaluse järel mindi 29. minutil juhtima, kui Markus Soomets suunas võrku Konstantin Vassiljevi nurgalöögist antud tsenderduse.

Hetk hiljem söötis Abdul Razak Yusif palli Ojamaale, ent mitte Hindrekule, vaid Henrikule, kes Flora koheselt rünnakule vedas. Esimese söödu Rauno Sappinenile lõikas Yusif ise vahelt, ent taas Henrik Ojamaa jalale, kust leidis pall tee juba Vassiljevini. Kontroll ja tugev löök Mihkel Aksalu käte vahelt võrku - 2:0 Florale.

Teist poolaeg alustas Paide oluliselt isukamalt ja väga palju teravamaks muututi vigastuspausi seljatanud Siim Lutsu mängu sekkumisega. Ometi lõi Rauno Sappinen 66. minutil 3:0, kui Miller leidis koondise ründaja värava eest.

86. minutil jäi Marco Lukka veidi hätta Edgar Turi katmisega ning olukorda päästma tõtanud Märten Kuusk jooksis hoopis Turi pikali - penalti Paidele. 11 meetri pealt oli Henri Anier vana kindlus ise, lüües 1:3.

Kui penaltiolukord algas samuti vigastuspausi lõpetanud Joseph Saliste tsenderdusest, siis hetk hiljem leidis Saliste oma krossiga kohe Anieri, kes lõi viielt meetrilt 2:3. Paide eneseusk kasvas ja uljalt asuti otsima viigiväravat.

Mängukellal oli käimas viimane, neljas üleminut, kui Andre Frolov teenis Paidele 40 meetri pealt karistuslöögi. Paide viis kõik jõud peale väravavahi ette. Palli taha asus Saliste. Tsenderdus leidis kastist Ishaku Konda, kes suunas palli värava eest läbi. Anier tõi selle tagumisest postist Matvei Igoneni nina alt uuesti värava ette, kust Hindrek Ojamaa lükkas mänguvahendi võrku. Mees ise ei hakanud tähistama, ent kogu ülejäänud Paide lasi looma välja - 0:3 pealt tuldi välja 3:3 viigini.

30. juunil kell 20.00 A. Le Coq Arenal

Tallinna FC Flora - Paide Linnameeskond 3:3 (2:0)
29. Markus Soomets, 31. Konstantin Vassiljev, 66. Rauno Sappinen - 86. pen., 88. Henri Anier, 90+4. Hindrek Ojamaa

Väravasöödud: 29. Konstantin Vassiljev, 31. Henrik Ojamaa, 66. Martin Miller - 86. Edgar Tur, 88. Joseph Saliste, 90+4. Henri Anier