LOE JÄRELE: vahetusmeeste sekkumise järel ellu ärganud Eesti koondis võttis aasta esimese võidu (9)

Martin Miller viis Eesti 1:0 juhtima. Foto. Brit Maria Tael

Eesti meeste koondis alistas Portugalis maavõistluse raames 1:0 põhjanaabri Soome ning avas 2023. aasta võiduarve.

Kohtumine Estadio da Nora staadionil oli üldpildis väga kinnine. Avapoolajal ohtlikke võimalusi ei tekkinud, löökide suhe oli 4:1 Soomele. Esimese 45 minuti ainus märkimisväärne seik juhtus üheksandal minutil, kui Santeri Hostikka astus Ken Kallastele peale ja sai kollase.

Teine poolaeg algas soomlaste taktikepi all. Eestlased langesid sügavale kaitsesse ning lasid vastastel palliga tegutseda. Kõik meie rünnakuvõimalused ebaõnnestusid juba algfaasis. Mäng muutus 66. minutil, kui välja võeti Konstantin Vassiljev ja Sergei Zenjov. Seejärel näitas Eesti teravust, kuid päriselt ohtlikke momente ei loodud.

See kõik muutus 85. minutil, kui Martin Miller suunas nurgalöögi järel lahtise palli peaga karistusalasse. Sealt tuli mänguvahend Millerile tagasi, kes virutas peale. Löök võttis soomlasest rikošeti ning maandus väravavõrgus. Mängu lõpus andsid põhjanaabrid endast parima, kuid viigiväravani nad ei jõudnud. Eestile 1:0 võit.

Abikohtunikud: Inacio Pereira, Tiago Leandro
Neljas kohtunik: Marcos Brazao (kõik Portugal)

Soome: Viljami Sinisalo, Santeri Hostikka (46. Kai Meriluoto), Robin Tihi, Ville Koski, Diogo Tomas, Noah Pallas, Matti Peltola (72. Lucas Lingman), Rasmus Schüller (72. Santeri Väänänen), Jaakko Oksanen (90. Pyry Soiri), Saku Ylätupa (72. Agon Sadiku), Anthony Olusanya.
Varus: Lucas Bergström, Elmo Henriksson, Arttu Hoskonen, Santeri Väänänen, Agon Sadiku, Pyry Soiri, Lucas Lingman, Felipe Aspegren, Kai Meriluoto.

Eesti: Marko Meerits (46. Karl-Romet Nõmm), Ken Kallaste (81. Daniil Kuraksin), Erko Jonne Tõugjas, Rasmus Peetson, Marko Lipp, Taijo Teniste (51. Hindrek Ojamaa), Martin Miller, Konstantin Vassiljev (66. Markus Poom), Nikita Vassiljev, Henrik Ojamaa (51. Sten Reinkort), Sergei Zenjov (66. Robi Saarma).
Varus: Karl Andre Vallner, Karl-Romet Nõmm, Hindrek Ojamaa, Karl Mööl, Tanel Tammik, Daniil Kuraksin, Sander Alex Liit, Alex Matthias Tamm, Ioan Jakovlev, Robi Saarma, Markus Poom, Sten Reinkort, Pavel Marin, Markus Soomets.

Eesti koondise tegemisi analüüsiti ka värskes "Pikk ette (ja ise järele)" episoodis:

Soome koondise koosseis:

Väravavahid: Lucas Bergström (Peterborough United, Inglismaa), Viljami Sinisalo (Burton Albion, Inglismaa), Elmo Henriksson (IFK Mariehamn).
Kaitsjad: Arttu Hoskonen (HJK), Felipe Aspegren (Tampere Ilves), Diogo Tomas (KuPS), Robin Tihi (AIK, Rootsi), Ville Koski (FC Honka), Noah Pallas (AC Oulu), Matti Peltola (HJK), Jaakko Oksanen (KuPS).
Poolkaitsjad: Pyry Soiri (HJK), Santeri Väänänen (Rosenborg BK, Norra), Lucas Lingman (HJK), Rasmus Schüller (Djurgarden, Rootsi), Saku Ylätupa (GIF Sundsvall, Rootsi).
Ründajad: Kai Meriluoto (HJK), Agon Sadiku (FC Honka), Santeri Hostikka (HJK), Anthony Olusanya (HJK).

Fotograaf: BRIT MARIA TAEL