LOE JÄRELE: varakult punase kaardi saanud Eesti kaotas Poolale suurelt, aga lõi auvärava (15)

Maksim Paskotši pidi juba enne pooltunni täitumist platsilt lahkuma. Foto: Brit Maria Tael

Eesti meeste koondis kaotas Varssavis peetud ajaloolise EM-i sõelmängu Poolale koguni 1:5. Poola võitis esimese poolaja 1:0 ja teise 4:1. Eesti koondis mängis alates 27. minutist punase kaardi tõttu kümnekesi.

Poola asus mängu juhtima 22. minutil, kui Przemyslaw Frankowski avas skoori. Eesti olukord muutus viis minutit hiljem väga keeruliseks, kui Maksim Paskotši sai teise kollase kaardi ja pidi väljakult lahkuma. Eesti jäi väljakule kümnekesi.

Poola sai teise poolaja alguses kiire värava, kui Piotr Zielinski suurendas võõrustajate eduseisu kaheväravaliseks. Jakub Piotrowski lisas 70. minutil kolmanda värava, Karol Mets lõi 73. minutil Nicola Zalewski madalast tsenderdusest õnnetu omavärava ja vahetusest sekkunud Sebastian Szymanski lõi 77. minutil seisuks 5:0.

Eesti auvärava eest hoolitses 78. minutil Martin Vetkal, kes skooris Markus Soometsa eeltöö järel. See oli 20-aastase Vetkali neljas koondisemäng ja debüütvärav.

Suure võidu saanud Poola jätkab EM-pileti jahtimist 26. märtsil, kui otsustavas EM-i sõelmängus minnakse Cardiffis vastamisi Walesiga. Eesti kohtub samal päeval Helsingis sõprusmängus Soomega.

21. märtsil kell 21.45 Varssavis Narodowy staadionil

Poola - Eesti 5:1 (1:0)
22. Przemyslaw Frankowski, 50. Piotr Zielinski, 70. Jakub Piotrowski, 73. ov. Karol Mets, 77. Sebastian Szymanski - 78. Martin Vetkal

AVAR: Rade Obrenovic (kõik Sloveenia)

Poola: Wojciech Szczezny, Jakub Kiwior, Pawel Dawidowicz, Jan Bednarek, Nicola Zalewski, Jakub Piotrowski (73. Jakub Moder), Bartosz Slisz, Piotr Zielinski (73. Sebastian Szymanski), Przemyslaw Frankowski (46. Matty Cash; 56. Tymoteusz Puchacz), Robert Lewandowski, Karol Swiderski (73. Adam Buksa).
Varus: Lukasz Skorupski, Marcin Bulka, Matty Cash, Tymoteusz Puchacz, Jakub Moder, Kamil Grosicki, Taras Romanchuk, Adam Buksa, Pawel Bochniewicz, Bartosz Salamon, Sebastian Szymanski, Krzysztof Piatek.

Eesti: Karl Jakob Hein, Maksim Paskotši, Joonas Tamm, Ragnar Klavan, Karol Mets, Ken Kallaste (67. Artur Pikk), Martin Vetkal, Kevor Palumets (67. Markus Poom), Markus Soomets (82. Mihkel Ainsalu), Oliver Jürgens (67. Mark Anders Lepik), Alex Matthias Tamm (31. Kristo Hussar).
Varus: Matvei Igonen, Karl Andre Vallner, Märten Kuusk, Artur Pikk, Kaspar Laur, Kristo Hussar, Mihkel Ainsalu, Henri Anier, Mark Anders Lepik, Erko Jonne Tõugjas, Markus Poom, Vlasi Sinjavski.

12 Lukasz Skorupski (05.05.1991) – Bologna FC (ITA) 9/0
22 Marcin Bulka (04.10.1999) – OGC Nice (FRA)

(217.140.214.***)
Kommenteerisin viisakalt ja ei lastud läbi. Soccernet muutub imelikuks või lihtsalt suurest ärevusest kustutati. Paha tunne jäi
Football Planet   •
(87.119.182.***)
Krt punane kaart ikka rikkus meie mängu,ref vaga rangelt meiega…
(94.246.238.***)
Kohtunik tegi mu meelest küll täiesti laitmatu esituse, tippklassi. Tulemus vastas üsna ausalt mängupildile ja meeskondade klassivahele. Ainult meie värav oli suht tühja koha pealt aga rõõmustame ikka Vetkali esimese värava üle koondises.
Kane   •
(91.129.104.***)
Kohtuniku taha küll ei jäänud midagi, hea partii.
Soomlased said Walesilt ka 4-1, niiet paistabki meie tase...? nemad ilma punase kaardita muidugi
Silver Pere   •
(85.76.8.***)
Cartoon Network. Ei muud
R K   •
(46.131.66.***)
Ma mängu ei hakka kommenteerima, sest see tulemus oli ette teada. Aga TV6-e stuudio sai küll hästi hakkama. Mikk Jürjens, kes pole üldse spordireporter, vedas väga hästi välja. Eriti mulle meeldis see, et arvestatakse nende inimestega, kes tahavad samal ajal toimunud teist mängu järgi vaadata. Viimase toimunud MM-i ajal, kirjutasin ERR-ile ja palusin, et kas oleks võimalik ette hoiatada, kui räägitakse paralleelselt toimunud mängu seisust, siis sain Rivo Saarnalt vastuse, et selline asi pole võimalik. Selle eest kiidan täna TV6, et nemad said sellega väga edukalt hakkama.
Valged Kindad   •
(46.131.84.***)
Mart Lambi   •
(85.253.170.***)
Põhjuseid vaja otsida Häberli perioodist, Pohlaku organisatsiooni jubi kvaliteedist ja tema lähiümbrusest. Koosseisu katsetamiseks oli paari aasta sees palju kohti. Laagrisse kutsumisega sama. Meil pole wingbacke aga 2a võttis aega, et Paskotsit äärele panna, enne oli Miller või Reinkort. Salaja lepingu pikendamine ja põhjendused, et raha pole isegi kui tahaks lõpetada lepingut jne. Otsuste jada on lihtsalt nii halb.
Ja see et sa teed Eesti liiga mängupäeval 78 telefonikõnet liidu juhina on ju ilmselge juhtimise fail mitte hea juhi näide.
Tipneri väravapost   •
(87.119.186.***)
Punane kaart juba 1. poolajal annab ülihea koefitsendi, loodame et tegemist ei olnud kihlveopettusega...
Jon X   •
(90.167.98.***)
mingi 7. sport vast eestis. koss, võrk, käsipall ees. saalihoki vast ees isegi, rannajalka + jäähoki ka vast ees
HR1   •
(82.131.101.***)
Kaua sellise geeniuse pakke kannatama peame? Suurepärane müükar, et head lepingutingimused + pikenduse välja kauples, aga väga sitt peatreener.
klaviatuuriwarrior   •
(90.190.2.***)
Cartoon Network, kell on 9 hommikul pea kàib ikka ringi.
stranglers   •
(80.235.35.***)
Tsiteerides Jürgensit: mis mõtet on ainult kaitsta, kui saad ikka jälle 5 sisse.

ÜLEKANDED PAIGAS!
Kindel! Suvist EM-finaalturniiri näeb ETV ja TV3 kanalitest
REAL PURJETAS FINAALI
Luup peale | Vihmastel kolmapäevadel Stoke'is karastunud Joselu lõi finaaliukse kohtunike peale vihastanud Bayerni ees pauguga kinni
SUURED POOLFINAALID
Luup peale | Saarma supervärav jättis Kalju jälle koju koti peale ning tagas Paidele eurokoha*
VÄRSKE MEISTER
Papa Carlo perfektne taustabänd, supersolist Jude ning Panter ja Kindral ehk Kuidas Real Madrid jälle häälde saadi
RIIDED SELGA
Tähelepanu, Levadiat rünnatakse! Kirjadega (sh Inglismaalt), et kust seda ägedat särki saab!?
TASKUHÄÄLING
Pikk ette (ja ise järele) | Flora metamorfoos - varem oleks neile kuus tükki löödud juba pausiks!
UDUNE ALBION
Udune Albion | Jumal tänatud traktoristide eest, ootame lisaks banaanikoori!
REEGLID SELGEKS!
Videokohtunik | Kuidas käed käia tohivad? Miks Kuressaare sai penalti ja Kalju mitte?