Lukas Podolski pani Kuuse avaväravaks istuli ning Katowice sai Sileesia derbis kindla kaotuse (0)

Eesti koondise keskkaitsja Märten Kuusk. Foto: GKS Katowice / Facebook

Märten Kuusk ja Katowice olid Poola kõrgliigas hädas vanameistri Lukas Podolski peatamisega. Endise Saksamaa koondislase koduklubi pani oma paremuse 3:0 maksma.

Eesti koondise keskkaitsja Märten Kuusk sai Poola kõrgliigas proovida tõelist maiuspala - Sileesia derbit - kui vastas oli Zabrze Gornik, kelle ridades mängib endine pikaaegne Saksamaa koondislane Lukas Podolski. Poolas sündinud 39-aastane ründeäss lõi avavärava juba neljandal minutil, kavaldades üle ka vastu astunud ja blokki libisenud eestlase.

Gornik lõi teise värava nurgalöögist 48. minuti nurgalöögist. Kolmanda võttis enda peale Podolski, kes sai söödu Kuuse vastas mänginud ääreründajalt. Katowicele pudenes näppude vahele kaheksa pealelööki, millest kaks läksid raami. Podolski koduklubi lõi raamide vahele lausa 12 palli.

Mullu Poola esiliigas mänginud Katowice on korjanud seniste üheksa mänguga üheksa punkti. 18 meeskonna konkurentsis annab see 12. koha, Gornik on 11 punktiga üheksandal positsioonil.

Tšehhi kõrgliiga 9. voorus sai Vlasi Sinjavski koduklubi 0:3 kaotuse Hradec Kralovelt, kes alustas skoorimisega 34. ja lõpetas 89. minutil. Põhikoosseisu kuulnud Eesti koondise ääremängija tegi kaasa terve kohtumise. Praeguseks kümme punkti teeninud Slovacko hoiab 16 meeskonna konkurentsis 9. kohta.

20-aastane A-koondise poolkaitsja Martin Vetkal jälgis taas pingilt, kuidas Brommapojkarna Rootsi kõrgliigas heitles. Mäng viiendat positsiooni hoidva Mjällbyga lõppes 0:0 viigiga, mis võis vast olla rahuldav saak - on ju Brommapojkarna 27 silmaga kümnes. Vetkal käis koduklubi eest mängimas viimati augustikuu lõpus, kui ta tegi debüüdi AIK-i vastu.

Istuda tuli ka Maksim Paskotšil, kelle koduklubi Grasshoppers jagas maid Thomas Häberli juhendatava Servette'iga. Kaardirohke kohtumine lõppes tulemusega 2:2, hoiatada sai ka Eesti koondise endine juhendaja. Servette on kogunud seitsme mänguga 13 punkti ja on hetkel neljas, Grasshoppers on viiega kaheksandal positsioonil.

Hiljuti Servette'i naiskonnaga liitunud Jaanika Volkov kuulus esimest korda uue tiimi mängupäeva koosseisu. Sel korral 19-aastane poolkaitsja veel debüüti ei teinud - on ka teada, et teda planeeritakse esialgu mängitada duubelnaiskonnas. Tiitlikaitsja Servette võitis Luzerni 2:0 ning jätkab Šveitsi kõrgliiga liidrina.