Luup peale | 104-minutiline mäng Pärnus pakkus teise suurüllatuse järjest (galerii!) (1)

Premium liiga 20. voor pakkus teise suure üllatuse järjest. Kui eile sai tiitlikaitsja Tallinna Flora hooaja esimese kaotuse, jäädes alla FC Kuressaarele, siis täna piirdus Paide Linnameeskond võõrsil Pärnu Vapruse vastu 1:1 viigiga. Flora ja Paide olid mõlemad täpselt nii suured favoriidid, et vastaste võidukoefitsient oli kohtumiste eel 15.

Vaprus alustas täna innukalt, teenides esimese 90 sekundi jooksul kaks nurgalööki, kuid tegeles peaaegu kogu ülejäänud mängu kaitsetööga. Paide pani kohati pärnakatele suure surve peale ning ladus palju tsenderdusi karistusalasse, aga jäi 56. minutil kaotusseisu. Anton Krutogolov liikus palliga kasti ning lõi tagumisse alanurka, Mihkel Aksalu sai käe vahele, kuid ei suutnud päästa.

Linnameeskond ründas peamiselt vasaku ääre kaudu, kus tegutsesid Joseph Saliste ja Siim Luts. Sealtkaudu jõudiski Paide viigipunktini - 70. minutil söötis Saliste vasakult kasti, Frolov võttis parema jalaga palli vastu ning lõi kohe vasakuga tagumise posti äärde.

Kohtumisest jäi ootamatult eemale Paide suurim staar, eelmises voorus kaks väravat löönud keskkaitsja Ragnar Klavan, kes andis ETV2 reporteri sõnul positiivse koroonaproovi.

Paide jättis täna kasutamata võimaluse tõusta kolme enampeetud mängu abil Florast mööda, teisele kohale. Vaprus võttis aga FC Kuressaarelt kaheksanda koha tagasi. Tähelepanekuid mängust:

1. Vainu verine pea tappis tempot ja venitas poolaega

7. minutil mängis Frolov vasakul äärel Lutsuga kokku ning andis madala palli värava ette. Selle püüdis Hendrik Vainu, kuid palli peale üritas minna ka Hadji Drame, kes tabas puurivahti jalaga pähe, nii et Vainu peast hakkas verd jooksma. Drame sai kollase kaardi. Meditsiilinine paus kestis kuus minutit. Varuväravavaht Ott Nõmm pani end igaks juhuks pingil valmis, aga Vainu suutis jätkata.

Vainut ei säästnud Paide ka edaspidi. 31. minutil sai ta jalaga pea pihta Lutsult ning verd hakkas uuesti voolama. Kohtunikud seda siiski kohe ei märganud, järgmine paus tekkis Vainu tohterdamise tõttu 43. minutil ning kestis neli minutit. Need pausid tapsid tempot, mida Paide oleks soovinud kõrgel hoida, ning venitasid mängu pikemaks. Avapoolajale lisati kümme minutit ning kokku kestsid poolajad koos lisatud ajaga 104 minutit.

2. Üleajal oli Paide võit sentimeetrite kaugusel

Lõpuminutitel Paide surve tugevnes, Drame pääses mitu korda peaga löögile, aga oli ebatäpne. 85. minuti vahetusega (Robin Limberg välja, Uku Kõrre sisse) läks Vaprus üle viiesele kaitseliinile, mis muutus äärepoolkaitsjate langedes mingil hetkel isegi seitsmeliikmeliseks.

Kõige lähemal oli täna Paide võiduvärav kohtumise üleaja esimestel sekunditel, kui Henri Anier sai Sergei Mošnikovilt söödu ja tulistas seitsmelt meetrilt latti.

3. Paide on nüüd koperdanud kogu alumise neliku vastu

Paide kindlustas oma Premium liiga hooaja suurima viigimeistri kohta. Viike on nüüd Vjatšeslav Zahovaiko juhendataval satsil seitse, ühelgi teisel meeskonnal pole neid üle nelja. Mullu tegi Paide terve hooaja peale ainult ühe viigi.

Ühtlasi on Paide nüüd kaotanud tänavu punkte kogu alumisele nelikule (Viljandi Tulevik, Vaprus, FC Kuressaare, Tartu Tammeka). Liider Tallinna Levadia libises selles voorus juba 12 punkti kaugusele.

4. Mängu parim - Magnus Villota

Vapruse kõvas ja tõhusas kaitsetöös paistis kõige rohkem silma kapten Magnus Villota, kes arvukalt lööke-tsenderdusi blokeeris ja klaaris.