Luup peale | 90+10. on võiduvärava löömiseks enamvähem kõige parem minut üldse! (5)

Paide Linnameeskonna kapten Andre Frolov pärast 1:1 viigivärava löömist. Foto: Liisi Troska / jalgpall.ee

Veel 81. minutil Nõmme Kalju vastu 0:1 kaotusseisus olnud Paide Linnameeskond võttis tahtejõulise lõpuspurdiga 2:1 võidu ja säilitas Premium liiga liidrikoha. Otsustav tabamus sündis 90+10. minutil ja tõi Kaljule kolmanda järjestikuse kaotuse.

Mängu sai paremini sisse Kalju. Kui Paidel oli Henri Anieri leidmise ja rünnakut ülesvõtmisega raskusi, siis Kalju leidis juba esimese seitsme minutiga Paide kaitsjate vahelt kahel puhul üles Aleksandr Volkovi. Ühe löögi Paide kaitsjad blokeerisid ja teine olukord rauges, aga kui eelmistes kaotusmängudes nappis Kaljul teravust, siis Paide vastu näidati seda kohe kohtumise algusest.

14. minutil oli Paide juba suuremas hädas, kui Volkov mängis palli Pavel Marinile, kes konksutas end löögile, aga Mihkel Aksalu tõrjus. Paide puurivaht pidi uuesti sekkuma 25. minutil, kui Kalju nurgalöögi proovis pääses karistusala joonelt Kaspar Paur. Aksalu tõrjus rusikatega, aga järgmisel korral ta enam meeskonda päästa ei suutnud.

35. minutil võitis Kalju keskväljal palli, Marin tõi meeskonna hoogsa triblinguga rünnakule, liikus keskele ja tekitas seeläbi vasakul Aleksandr Volkovile üks-üks olukorra Ishaku Kondaga. Volkov lõikas keskele, ghanalane sammu ei pidanud ja Volkov pääses löögile. Aksalu oleks ilmselt tõrjunud, aga pall võttis Martin Kase jalast rikošeti ja läks postipõrke kaudu sisse.

REKLAAM

Avapoolajal isegi mitte ainsatki poolvõimalust tekitanud Paide esitus muutus vaheaja järel aktiivsemaks. 54. minutil röövis Anier keskväljal palli Mihhail Babitševilt ja viis meeskonna rünnakule. Anier otsusas ise kaugelt proovida, aga lõi selgelt mööda. Paide ründemäng oligi innukam ja ettepoole viidi suuremaid jõude, aga see tähendas samas, et kaitses läks keerulisemaks.

Kalju proovis eelkõie rünnata paremalt, sest Paide vasakkaitses mängis mitte eelmises mängus vigastada saanud Joseph Saliste, vaid sel hooajal esimest korda põhikoosseisu kuulunud 19-aastane Joel Kokla. 63. minutil tuli sealtkaudu läbi Andri Markovitš ja serveeris hiilgava võimaluse Volkovile, kes pidanuks tegema 2:0, aga lõi tagumisest postist napilt mööda.

64. minutil teenis Paide nurgalöögi, mille järel proovis Hindrek Ojamaa kaugelt. Marko Meerits tõrjus, aga Paide sai indu juurde. Anier kannustas kaaslasi "Usume, kutid, usume! Tuleb ära!" hüüdega, aga seepeale tuli ohtlikult hoopis Kalju. 66. minutil murdis paremalt läbi Kaspar Paur ja tsenderdas pehmelt. Alex Matthias Tamme pealöök tabas posti.

Kaljul avanes ka kolmas väga hea võimalus kaheväravalisse eduseisu asuda, kui 73. minutil tuldi taas paremalt läbi. Madal sööt läbis meestesumma ja jõudis täiesti vaba vasakääre Pavel Marinini, kes ei saanud aga raamidele pihta. Need eksimused läksid Kaljule kalliks maksma.

Kevin Kauber ja Aleksandr Kulinitš. Foto: Liisi Troska / jalgpall.ee

79. minutil mängis Kevor Palumets üks-üks olukorda Karl Mööli, kes ei suutnud aga realiseerida ja lõi mööda. 82. minutil sai Paide aga viigivärava kätte, kui Ojamaa tsenderdus leidis üles valveta jäetud vahetusmehe Sekou Camara, kes mängis palli peaga ette Andre Frolovile. Kolm päeva tagasi FCI Levadiale kaks löönud Frolov kõmmutas posti kaudu sisse ja seis oli viigis.

Paide küttis end viigivärava järel üles – mehed, võtame siit võidu kah! Esmalt avanes 2:1 värava šanss aga Kaljul, kui 87. minutil sattus pall trahvikastis ette Marinile, kes kõmmutas, aga Ojamaa blokeeris. Sama minut kestis endiselt, kui Anier end teises väljakuotsas löögile mängis. Meerits koukis palli alumisest nurgast välja.

90. minutil tabas Camara jalaga Marko Meeritsa pead. Kalju väravavaht ei saanud mängu jätkata ja teda asendas Sergei Lepmets. Viis minutit kestnud tohterdamispausi järel oli selgelt üritavamaks pooleks juba Paide, kes jõudis sihile 90+10. (!) minutil, kui Camara jättis palli hiilgavalt selja taha vahetusmees Sergei Mošnikovile, kes tulistas madalalt sisse. Soccernet.ee tähelepanekud:

1. Paide teenis õnne välja ja kasutas selle ära

Paide tuli mängule sama 4-2-3-1 asetusega, millega nad olid pühapäeval üllatanud Levadiat. Aga kui Levadia vastu loovutati initsiatiiv ja jäädi ootama võimalusi kontrarünnakuteks, mida siis halastamatult realiseeriti, siis Kalju vastu samast plaanist tolku polnud.

Paide Linnameeskonna ründaja Henri Anier. Foto: Liisi Troska / jalgpall.eeVaevalt see kedagi üllatas, sest Kalju ei panusta ju rohkele söödumängule, mida katkestades on soodne kontrasse söösta, vaid viib palli võimalikult kiiresti väljaku viimasele kolmandikule, kusjuures palli ei mängita kaaslasele kindla, vaid võitluse peale.

Avapoolajal jäi Paide kahevõitlustes liiga sageli kaotajaks ja nii avanesid Kaljul võimalused, millest üks ka väravaks realiseeriti. Teisel poolajal kohanes Paide Kalju pakutava mänguga paremini. Rohkem duellivõite ja vähem praaki panid Paide ründemängu paremini jooksma. Tõsi, kaitses Kaljut kinni ei saadud ja Paidel vedas, et lõpuspurti tuli alustada kõigest üheväravalisest kaotusseisust.

Aga õnn on vaja välja teenida ja ära kasutada. Paide sai tänases mängus hakkama mõlemaga. 90+10. minutil löödud värav näitab meeskonna tugevat sisu. Sekou Camara on seni jätnud endast üpris mitte midagi ütleva mulje, aga sekkus täna hiilgavalt, andes kaks resultatiivset söötu. Väga hästi sekkus ka põhikoosseisust välja langenud Sergei Mošnikov. See on tugeva meeskonna tunnusmärk.

Ääremängijad Deabeas, Siim Luts ja Edgar Tur on vigastustega eemal, mis on sundinud Paidet oma mängu ümber korraldama. Kahjuks läks olukord täna veel halvemaks, sest tõsine põlvetrauma tabas ka Kevin Kauberit. Kõige selle kiuste on saadud järjestikustes mängudes jagu nii Levadiast kui ka Kaljust. See on väga kõva sõna.

Ning 90+10. minuti võiduväravast tekkinud emotsioon on Paidele edasist hooaega silmas pidades väga võimas relv. See meenutab meeskonnale ikka ja jälle, et neil on põhjust endasse uskuda, sest neis peitub kõvasti sisukat ja tahtejõulist jalgpalli. Selles mõttes on 90+10. minut võiduvärava löömiseks enamvähem kõige parem hetk üldse. Närve läheb palju, aga edasine mõju on vägev.

2. Kalju teeb häid mänge valel ajal

Sarnaselt pooleteist nädala eest FCI Levadiaga peetud mängule ei ole Kaljul esituse pärast põhjust endale suuri etteheiteid teha. Tulemuse osas muidugi, aga meeskonna esitus Paides oli igati korralik. Nad domineerisid esimest poolaega, tekitasid teisel kolm korralikku võimalust 2:0 värava löömiseks, aga ei suutnud neid realiseerida, mis maksis kätte.

Kalju esitus on olnud halb mängudes Legioni, Narva Transi ja Pärnu Vaprusega. Kui esimesest saadi 1:0 võit kätte, siis kahest tagumisest aga 0:1 kaotused. Kokkuvõttes on Kalju seis nukker – kuue mänguga on tabelisse teenitud kuus punkti. Kui lisada karikasarja veerandfinaalis Viljandi Tulevikult saadud kaotus, siis on nad seitsmest võistlusmängust kaotanud viis.

Nõmme Kalju mängis Paide vastu tegelikult korraliku partii, aga pidi leppima 1:2 kaotusega. Foto: Liisi Troska / jalgpall.ee

Aga spekuleerigem, milline oleks Kalju seis, kui nad oleks mänginud Levadia ja Paide vastu nii, nagu Transi ja Vapruse vastu. Ning nende kahe vastu omakorda nii, nagu kahe liidri vastu. Üheväravalised kaotused Levadiale ja Paidele olnuks mitu korda suuremad, aga samas olnuks täna näidatud intensiivsusega Transi ja Vapruse murdmine vägagi tõenäoline.

Hooaja eel arvestatavat kõlapinda leidnud spekulatsioon, et matšides tippudega Kalju hätta ei jää, sest neid nad mängida oskavad, peab pigem paika. Aga selle spekulatsiooni teine pool, et kohtumistes tabeli teise poole esindajatega hakkab Kalju vääratama oluliselt sagedamini kui mullused medalistid, peab samuti paika. Niimoodi aga kõrges mängus kaasa rääkida ei saa.

3. Sergei Mošnikovi roll

Kui eelmise hooaja aluses juhtus veel, et Paide peatreener Vjatšeslav Zahovaiko jättis Sergei Mošnikovi vahetusmeeste sekka, siis alates 11. juulist kuulus poolkaitsja kõigis 19-s Premium liiga mängus põhikoosseisu. Sama oli seis ka tänavuse hooaja alguses, aga kahes viimases mängus, duellides Levadia ja Paidega pole Mošnikov enam põhikoosseisu mahtunud.

Kusjuures vähemalt täna polnud kohe kindlasti tegemist KTM-reeglist tingitud kitsendustega, sest Paide alustas mängu kolme KTM-iga ehk soovi korral võinuks Zahovaiko Kevor Palumetsa pingile jätta ja Mošnikovi põhisse määrata. Seda soovi Paide peatreeneril polnud, sest Palumets tegi kolm päeva tagasi Levadia vastu väga hea partii ning õigustab talle antud usaldust.

Kõige selle valguses on huvitav jälgida, milliseks kujuneb Mošnikovi roll lähitulevikus.

4. Mängu parim – Sekou Camara

Kõhuviirusest kimbutatud Premium liiga parimal väravakütil Henri Anieril polnud täna kõige teravam minek. Aga Sekou Camara sekkumine andis Paide rünnakule kõvasti vunki juurde ning lõpuks oli just guinelase panus otsustava tähtsusega, sest ta andis resultatiivsed söödud mõlemale Paide väravale. Ning need polnud sellised lihtsakoelised söödud, vaid mõlemad nõudsid Camaralt head visiooni ja kaasmängijate tegude tunnetamist.

Protokoll:

21. aprillil kell 19.30 Paide kunstmurustaadionil

Paide Linnameeskond - Nõmme Kalju FC 2:1 (0:1)
82. Andre Frolov, 90+10. Sergei Mošnikov - 35. Aleksandr Volkov

Väravasöödud: 82., 90+10. Sekou Amadou Camara - 35. Pavel Marin
Hoiatused: 90. Sekou Amadou Camara - 29. Pavel Marin, 57. Deniss Tjapkin
Mänguolud: +12, vahelduva pilvisusega ilm; kunstmuru heas seisukorras
Pealtvaatajaid: 0, pole lubatud
Peakohtunik: Karl Koppel
Abikohtunikud: Riivo Stolts, Erkko Liiv
Neljas kohtunik: Jagnar Jakobson

Paide: Mihkel Aksalu, Joel Kokla (69. Sekou Amadou Camara), Martin Kase, Ishaku Konda, Hindrek Ojamaa, Karl Mööl, Sander Sinilaid, Kevor Palumets, Andre Frolov, Kevin Kauber (64. Sergei Mošnikov), Henri Anier.
Varus: Mattias Sapp, Kristjan Pelt, Hadji Drame, Sergei Mošnikov, Sekou Amadou Camara, Siim Aer, Rasmus Kallas.

Kalju: Marko Meerits (90+5. Sergei Lepmets), Aleksandr Kulinitš, Mihhail Babitšev, Vladimir Avilov, Andri Markovitš, Deniss Tjapkin, Igor Subbotin, Pavel Marin, Alex Matthias Tamm, Kaspar Paur (90+1. Kaarel Usta), Aleksandr Volkov (79. Vladislav Homutov).
Varus: Sergei Lepmets, Giannis Tsivelekidis, Vladislav Homutov, Aleksandr Ivanjušin, Kaarel Usta, Mark Edur, Amir Natho.

Tabeliseis:

Koht
Võistkond
M
V
V
K
VV
P
1.
6
5
1
0
14:3
16
2.
6
5
0
1
17:9
15
3.
7
2
2
3
7:8
8
4.
7
2
2
3
11:16
8
5.
3
2
1
0
10:4
7
6.
4
2
1
1
6:4
7
7.
6
2
0
4
4:5
6
8.
6
1
2
3
9:17
5
9.
5
1
1
3
4:10
4
10.
6
1
0
5
5:11
3

SEOTUD PILDIGALERII
Fotograaf: LIISI TROSKA
SEOTUD LOOD
SEOTUD MÄNGUD
Kommentaarid

Boy Punat   •  
(220.255.164.***)
nice
purgeenius   •  
(193.143.10.***)
Sellised punnitatud võidud näitavad meeskonna sisu. Eks tänada tuleb ka Kalju totaalseid puujalgasid. Frantseviga arvatavasti finito, sest tabels on neid kaotusi väga palju.
Wingback   •  
(213.180.19.***)
Paide tahab vist liiga kinni panna. Vägev, edu!
Mõnuagent 007   •  
(82.131.86.***)
Kurat, vaatasin esmalt, et taustal on kõige vingema nimega jalgallur Narkowich.
Kebab   •  
(91.129.100.***)
Mõnu. Või on see hoopis uus Kalju särgisponsor?

Sisene
LOOTUSTANDEV NOOR
Leping Soome kõrgliigaklubiga oli vaid algus: noor koondislane põleb tahtest saada liiga parimaks väravakütiks
MM TOOB UUED MURED
Sel aastal tuleb suvi turul teisiti - või kas ikka tuleb? Katari MM sunnib mängijaid vastama uutele küsimustele
SERBLASE TULEVIK
Ott Järvela | Kas Marko Savic saab võimaluse vigade paranduseks?
VUTIJUTUD
Pikk ette (ja ise järele) | Levadia naudib terve Eesti jalgpalli toetust, aga kannab ka kohustust ja vastutust
REKLAAM
RISTNURK
REKLAAM
SOCCERNET TV
VIIMASED PILDIGALERIID
Koht
Võistkond
M
V
V
K
VV
P
1.
Tallinna FC Flora
16
14
2
0
42:8
44
2.
Tallinna FCI Levadia
17
14
2
1
41:7
44
3.
Nõmme Kalju FC
16
10
3
3
28:14
33
4.
Paide Linnameeskond
17
9
2
6
41:18
29
5.
FC Kuressaare
17
7
3
7
20:23
24
6.
Tartu JK Tammeka
17
4
2
11
16:36
14
7.
JK Narva Trans
15
4
1
10
16:27
13
8.
JK Tallinna Kalev
17
3
3
11
15:46
12
9.
Tallinna JK Legion
16
3
5
8
18:30
10
10.
Pärnu JK Vaprus
16
2
1
13
16:44
7
SILM PEALE!

Vaata siit "Silm peale!" värsket lugu!

https://www.zone.ee/
SOCCERNETI FOORUM - FÄNNIDE KOHTUMISPAIK!

Räägi kaasa aktuaalsetel jalgpalliteemadel või muudel huvipakkuvatel teemadel! Külasta Soccernet.ee foorumit!

OTSEÜLEKANDED

Soccernet.ee selle nädala otseülekanded:

  • T 18.00 Kuressaare - Levadia (Premium liiga)
  • T 19.00 Eesti - Kasahstan (NA MM-valikmäng)
  • T 20.00 Kalev - Kalju (Premium liiga)
  • K 17.30 Tammeka - Trans (Premium liiga)
  • N 19.00 Viimsi - Nõmme United (Esiliiga)
  • R 18.00 Levadia - Kalev (Premium liiga)
  • L 17.00 Trans - Paide (Premium liiga)
  • L 19.30 Legion - Flora (Premium liiga)
  • KÕIK näidatud mängud ja kava on siin!

TEAD ROHKEM?

Aita Soccernet.ee kajastust paremaks muuta.

Saada uudisvihje uudised@soccernet.ee!

PREMIUM LIIGA TABEL
Tallinna FC Flora
44
Tallinna FCI Levadia
44
Nõmme Kalju FC
33
Paide Linnameeskond
29
FC Kuressaare
24
Tartu JK Tammeka
14
JK Narva Trans
13
JK Tallinna Kalev
12
Tallinna JK Legion
10
Pärnu JK Vaprus
7