Luup peale | Algul Paidele kõrge pressinguga raskusi valmistanud Kure sai lõpuks selge kaotuse (galerii!) (0)

Premium liiga 22. vooru kohtumist võõrsil Paide Linnameeskonna vastu energiliselt alustanud FC Kuressaare jäi avapoolaja lõpus nurgalöögist kaotusseisu ning alistus lõpuks numbritega 1:4.

Paide tegi eelmise vooruga võrreldes põhikoosseisus kaks muudatust: Sander Sinilaidi ja Hindrek Ojamaa asemel alustasid Abdul Razak Yusif ja Edgar Tur. Just Yusifi ja Turi väravad viisid Linnameeskonna 2:0 juhtima. Yusif suunas 43. minutil jalaga posti kõrvale Andre Frolovi korneri, Tur skooris 52. minutil Henri Anierilt saadud hea läbisöödu järel üks-üks olukorras postipõrkega.

Teine värav tundus andvat Paidele indu juurde ning 62. minutil tegi Deabeas seisuks 3:0. Ta sai Yusifilt söödu ja koperdas esmalt palli otsa, kuid säilitas selle, tegi hea petteliigutuse ja lõi siis 20 meetrilt tagumisse alanurka.

76. minutil tekitas Kuressaare endale korraks lootusekiire. Värskelt vahetusest sekkunud Oliver Rass andis läbisöödu Mattias Männilaanele, kes pani duellis määrustepäraselt Ishaku Konda pikali ning lõi alla nurka.

Lõppseisu vormistas Paide lahtimängitud karistuslöögist - ilusas kombinatsioonis osalesid Frolov, Sergei Mošnikov ja Joseph Saliste, värava vormistas Deabeas.

Kuressaare poolkaitsja Karl Mööl mängis esmakordselt (kõik 90 minutit) pärast suvist üleminekut oma emaklubi Paide vastu, kust ta peatreener Vjatšeslav Zahovaikoga tekkinud erimeelsuste tõttu Saaremaale laenule saadeti. Tähelepanekuid mängust:

1. Kuressaare alustas hea pressinguga

Mängu alguses tegi Kuressaare väga head kõrget pressingut, võites palle Paide väljakukolmandikul tagasi ning teenides seal palju pikki audiviskeid ja nurgalööke. Paide mängijad olid rünnakute algatamisega hädas ja lükkasid palle pidevalt lihtsalt üle külje- või otsajoone.

Juba neljandal minutil avanes suurepärane võimalus Otto-Robert Lipul, kes lõi viiekasti nurgast, Mihkel Aksalu tõrjus. Lipp kuulus täna esimest korda pärast 2020. aasta juunikuud Premium liigas põhikoosseisu, vahepeal oli ta pikalt vigastustega hädas.

18. minutil pääses Miili pika audiviske ja Ranon Kriisa pikendamise järel karistusalast jalaga löögile Mattias Männilaan, kes lõi napilt mööda. Enamikes olukordades suutsid võõrustajad eesotsas Kondaga siiski pallid oma kastist puhastada.

2. Yusif oleks enne skoorimist peaaegu punase saanud

Kohtumise ainsa kollase kaardi sai 30. minutil Yusif, kes tabas õhuvõitluses Artjom Jermatšenkot kõrgeletõstetud käega näkku.

Vaid kaks minutit hiljem läks Yusif, tald ees, võitlusesse Rauno Tutkiga, kes siiski haiget ei saanud. Kohtunik Siim Rinken pidas Ghana poolkaitsjale loengu, aga jättis teise kollase kaardi andmata. Seis oli siis 0:0. Rinkeni karmima otsuse korral oleks hilisem väravalööja ja väravasöödu andja hoopis platsilt lahkunud ning Paide tunniks ajaks vähemusse jätnud.

3. Üle nelja pole Kuressaarele üheski mängus löödud

Kahes eelmises kohtumises taga nulli hoidnud ja võitnud Kuressaare korjas täna oma võrgust välja neli palli - nii palju on saarlastele sel liigahooajal löödud varem ainult ühe korra, aprillis sai sellega hakkama Tallinna Flora.

Paide lõi viimati ühes liigamängus neli väravat samuti aprillikuus, kui alistas Tallinna Levadia 4:0. Märtsikuust on Paidel ette näidata 5:1 võit Narva Transi üle.

4. Mängu parim - Deabeas

Deabeas lõi teisel poolajal kaks päris ilusat väravat. Ka avapoolajal oli ta Paide üks silmapaistvamaid mängijaid ning tekitas 25. minutil vasakult äärelt sisse murdes Mošnikovile ühe väga hea väravavõimaluse. Mošnikovi lähilöök jäi pisut nõrgaks ja Kristen Lapa tõrjus.

28. augustil kell 18.30 Paide linnastaadionil

Paide Linnameeskond - FC Kuressaare  4:1 (1:0)
43. Abdul Razak Yusif, 52. Edgar Tur, 62., 85. Deabeas - 76. Mattias Männilaan

Väravasöödud: 43. Andre Frolov, 52. Henri Anier, 62. Abdul Razak Yusif, 85. Joseph Saliste - 76. Oliver Rass
Hoiatused: 30. Abdul Razak Yusif
Mänguolud: +18, päikesepaisteline ilm; muruväljak väga heas seisukorras