Luup peale | Andrejevi Levadia au sai Legioni vastu kannatada, kuid vähemalt mitte hävitatud (galerii!) (2)

Premium liiga 31. mänguvooru avakohtumises pidasid Tallinna Legion ja FCI Levadia tulise võitluse. Kohtumine lõppes 1:1.

Nikita Andrejevi jaoks oli see teine mäng Levadia peatreeneri kohusetäitjana ning esimene punktikaotus (eelmises voorus võideti Nõmme Kaljut 1:0).

Mäng Sportland Arenal algas nii mängupildi kui ka ilma poolest tormiselt. Levadia alustas teravalt, Legion pööras oma rõhu kaitsele. Esimene ohtlik pealelöök nägi ilmavalgust 11. minutil, kui Robert Kirss saatis 25 meetrilt Legioni väravale peale korraliku mürsu. Löök oli terav ja tugev, aga täpsusest jäi natukene puudu – 28-aastase tipuründaja üritus vuhises napilt vasakust alumisest nurgast mööda.

Kuigi paistis, et Levadia on oma päitsed mängule peale seadnud, siis avavärava lõid hoopis vastased. 27. minutil lükkas Legion söötu, mille käigus leiti paremalt äärelt üles sööstnud Daniil Tarassenkov, kelle terav sööt värava alla leidis üles Daniel Fedotovi. Fedotov lõi ühe puutega palli Levadia esikinda Karl Andre Vallneri jalge vahelt väravasse. Seis 1:0.

Suure vaevaga teenitud eduseis kaua ei kestnud, sest juba 34. minutil tõi tabloole viigiseisu Mark Oliver Roosnupp. Brent Lepistu vasakult äärelt teele lastud tsenderduse klaaris Legioni kapten Aleksandr Volodin, kuid tema õnnetuseks kukkus nahkkera Roosnupule. 25-aastane ääreründaja sai palli omaks, tegi paar puudet ning virutas mänguvahendi paremasse ristnurka. Legioni puurivaht Ivans Baturins sai küll näpud vahele, aga sellest ei piisanud. Seis 1:1.

Avapoolaja viimases faasis lõid mõlemad võistkonnad võimalusi, kuid midagi ülemäära ohtlikku ei tekitanud. Vaheajale mindi viigiseisus.

Teine poolaeg tõi endaga kaasa palju põnevust ja väravavõimalusi. Kui avapoolajal oli domineerivam pool Levadia, siis vaheaja järel oli platsil kaks võrdset punti. Mõlemad meeskonnad lõid poolaja esimeses pooles mitmeid võimalusi, kuid väravavahtidele need peavalu ei valmistanud – löögid jäid kas nõrgaks või olid ebatäpsed.

Esimene ohtlik olukord sündis 75. minutil. Levadia vahetusest sekkunud mängumees Karl Rudolf Õigus söötis palli värava ette ning see tabas Legioni keskkaitsjat Erko Jonne Tõugjast. Rikošetist võttis pall suuna väravale, kuid punasärkide õnneks läks see värava eest läbi. Jätkuolukorras pääses löögile Lepistu, kelle ürituse tõrjus Baturins otse enda ette. Lahtisele pallile jõudis esimesena jaole Liliu, aga tema pealelöögi tõrjus Legioni puurivaht nurgalöögiks.

Selle olukorraga läks lahti tõeline võimaluste jada. Minut hiljem oli mäng juba teise värava all, kus peaga sai löögile Nikita Ivanov. Tema kahjuks lendas mänguvahend napilt üle värava. Järgmised suured võimalused tulid alles täiesti mängu lõpus. 90. minutil pudistas Baturins palli otse Liliu jalale, aga tema õnneks kindlustas ta seljatagust Volodin, kes klaaris palli väravajoonelt.

Mängu viimane šanss tuli hetk enne lõpuvilet. Levadia kapten Lepistu pääses karistusalas löögile, kuid see oli ebatäpne. Seejärel kõlas lõpuvile. Võitluslik mäng lõppes 1:1 viigiga. Soccernet.ee tähelepanekud:

1. "Loomade jalgpall"

Tänane kohtumine möödus väga agressiivselt. Kui vaadata ainult kaarte (Levadia sai neli kollast, Legion ühe), siis võib öelda, et see on harilik vutt, aga mängupilt ütleb teisiti. 57. minutil sai Aleksandr Nikolajev Õiguselt jalaga kõhtu. Tõsi, see polnud tahtlik, aga vea- ja ehk ka kaardivääriline oli küll. Mõistagi ei tulnud neist ühtegi.

Järgmine küsitav seik leidis aset 65. minutil, kui Lepistu püüdis purjetada Legioni karistusalasse. Kasti ääres tegid Lepistule "võileiba" Pavel Dõmov ja Nikita Kondratski. Kohtunik seisis olukorra kõrval ning ei suvatsenudki vilet puhuda. 78. minutil juhtus sarnane olukord teise värava all. Milan Mitrovic rammis karistusalas Kondratskit selga, kuid Martti Pukk seal viga ei näinud.

Sarnaseid juhtumeid oli mängu jooksul veel, aga peab tõdema, et kohtunikud hoidsid kogu mängu vältel ühtlast joont – vilepartiiga kellelegi liiga ei tehtud.

2. Ernest Agyiri tagasitulek

Levadia mängumees Ernest Agyiri käis enne tänast viimati platsil alles 21. augustil, kui rohesärgid alistasid võõral väljakul 3:2 Kuressaare. Toonases mängus sai Agyiri vigastada. Vigastuspaus kestis 24-aastasel ghanalasel peaaegu poolteist kuud. Ta sekkus mängu 45. minutil ning paistis silma teravusega, samas teenis ta ka kollase kaardi.

3. Mängu parim - Aleksandr Volodin

Tänases mängus paistis enim silma Legioni kapten Aleksandr Volodin. Tema kohalolu ja oskused mängisid tähtsat rolli selles, et Legioni kaitse pidas Levadia survele vastu. Volodini eest räägib ka asjaolu, et ta hoidis ära 90. minuti võiduvärava – tema oli mees, kes klaaris Liliu löögi väravajoonelt.