Luup peale | Austria veteran tegi Atleticole ühe kingituse teise järel, aga kerkis lõpuks ikkagi otsustajaks (0)

Neli korda mööda löönud Marko Arnautovic sai lõpuks sihtmärgile pihta. Foto: Scanpix / AP Photo / Luca Bruno

Marcus Thurami vigastuse tõttu ootamatult vara väljakule pääsenud Milano Interi ründaja Marko Arnautovic raiskas ühe hiilgava võimaluse teise järel, kuid lõpuks oli see ikkagi tema, kes Madridi Atletico noruspäi koju tagasi saatis. 1:0 koduvõit lubab Interil Meistrite liiga 1/8-finaali kordusmängule soosikuna sõita.

Inter omas enamuse avapoolajast initsiatiivi, kuid esimesel pooltunnil ei toonud see neile mitte ühtegi väravavõimalust. 12. minutil nõelas hoopis Atletico, kelle vasakäär Samuel Lino pääses 15 meetrilt löögile ja saatis palli paar meetrit tagapostist mööda.

Poolaja viimasel kümnekonnal minutil hakkas ka kodumeeskonnal olukordi tekkima. 36. minutil sooritas Lautaro Martinez Nicolo Barella tsenderduse järel kümnelt meetrilt terava pealöögi, mis lendas aga liialt Jan Oblaki lähistele.

Kaks minutit hiljem noppis Thuram vahelt Rodrigo de Pauli äpardunud söödu ning söötis kiirrünnakul Martinezele, kel avanes kastijoonelt hea vaade väravale, kuid argentiinlase sooritus ebaõnnestus. 43. minutil pääses ka Thuram ise löögile, aga prantslase üritus kasti tagant ei valmistanud samuti Oblakile probleeme.

Teine pool mängust kujunes palju tormilisemaks. Möll algas juba 49. minutil Interi hiilgava võimalusega, kui Federico Dimarco superkross põrkas kaitsjate tagant läbi ja leidis vaheajal sisse vahetatud Marko Arnautovici, aga Austria ründaja ühepuutelöök viiekasti tagant lendas väravast mööda. Kolm minutit hiljem pääses sama mees Barella tsenderdusest üheksalt meetrilt peaga löögile - jälle mööda.

Diego Simeone leidis vastukäigu, tuues vahetusest sisse Atletico hooaja suurima väravaküti Alvaro Morata. Järgneski viieminutiline periood, mis kuulus külalismeeskonnale. 56. minutil pääses Lino viiekasti nurga juurest löögile, aga ei saanud palli postide vahele. Juba järgmisel minutil oli Marcos Llorente kiirusega läbi pääsemas, aga Stefan de Vrij jõudis viimasel hetkel olukorda paikama.

Tasapisi kandus mäng seejärel uuesti Interi kätte. Arnautovicil avanes 63. minutil eelnevatest veel parem šanss, aga pärast Martinezega seina mängimist ei suutnud ta mugavalt ette tulnud palli kuuelt meetrilt raamide vahele toimetada. 72. minutil oli sama mees veelkord aktsioonis, suutmata tabada värava ees Denzel Dumfriese teravat tsenderdust, mis tema eest läbi vihises.

Martinez näitas Austria ründajale eeskuju, kuidas pall sihtmärgini toimetada. 77. minutil sooritas ta Hakan Calhanoglu tsenderdusest kaheksalt meetrilt terava pealöögi, mille Oblak püüdis. 79. minutil pääses argentiinlane aga kontrarünnakul väravavahiga silmitsi ning kuigi Oblak tõrjus tema ürituse, oli siis Arnautovic esimesena jaol ning sai palli terava nurga alt lõpuks ometi raamide vahele - 1:0!

Atletico leidis endas jõudu initsiatiiv enda kätte haarata ja paaril korral jõuti ka väravale lähedale. 81. minutil vihises Lino kauglöök pisut väravast mööda. 88. minutil ei jäänud Morata kaugele, et viielt meetrilt pealöök väravale suunata, kuid lõpuks ei pidanud Yann Sommer Interi väravasuul ainsatki tõrjet tegema. Märtsikuist kordusmängu Madridis peab Atletico sellegipoolest kaotusseisust alustama. Soccernet.ee tähelepanekud:

1. Avapoolaeg kuulus Kanyele

Kohtumise eel räägiti palju ründajatest, Interi suurepärases hoos olevast ründepaarist ning Atletico leitud väravahoost Antoine Griezmanni juhtimisel. Reaalselt rullus väljakul aga avapoolajal lahti Meistrite liiga sõelmängule kohane taktikaline lahing, kus ründajad said väga vähe võimalusi silmapaistmiseks. Inter surus mängu pigem Atletico väljakupoolele, aga ei leidnud oma ründajaid üles. Atletico kontratest sündis omakorda avapoolajal vaid üks poolohtlik olukord.

Mõlemad tiimid noolisid eelkõige kiirrünnakuvõimalusi. Inter kontrollis enamuse ajast palli, kuid kõige ohtlikumalt õnnestus positsioonirünnak siis, kui õnnestus külalismeeskond kõrget pressi tegema meelitada ja siis sealt kiiresti välja mängida. Atletico omakorda seisis külma närviga kaitses, lubamata Interit enda trahvikastile liiga lähedale. Poolaja lõpuosas hakkas Atletico ise kaitseliinis palliga eksima, mis lubas Interile nende esimesed tõsiseltvõetavad olukorrad.

Kui avapoolaeg kujunes väravavõimaluste poolest nii vaeseks, et sotsiaalmeedias räägiti väljakul toimunust ehk isegi vähem kui mustas maskis Kanye Westi kohalviibimisest, siis teisel poolajal vallandus õnneks muru peal korralik tulevärk.

2. Arnautovici kõver sihik

Inter aktiveerus teisel poolajal kohe ja muutus väga ohtlikuks. Atletico näitas omakorda, et nad on võimelised ka ise pressi all olles teatud perioodidel ootamatu lisakäigu sisse lülitama, järjestikustel rünnakutel suurte jõududega kontratesse jooksma ja vastaseid kõrge aktiivse pressinguga üllatama.

Kodumeeskond tekitas siiski palju rohkem väravavõimalusi ja oli võitu igati väärt. Neli šanssi tuulde lasknud Arnautovici vähegi parema realiseerimise korral võinuks vahe olla ka tunduvalt suurem, aga Interis on Austria ründaja palli võrku saamisega parajas hädas. Kahel eelneval hooajal Bolognas lõi ta korralikult väravaid, kuid Interi särgis on ta Serie A-s kirja saanud vaid kaks tabamust ja Meistrite liigas oli see talle samuti teiseks väravaks.

Muidugi on ta Martineze ja Thurami varjus ka võrdlemisi vähe mänguaega teeninud, kuid ohtralt löömata jäänud võimalusi ei aita mänguajale just kaasa. Aprillis 35-aastaseks saava mehe ründajavaist pole kuhugi kadunud, ta jõuab pidevalt headesse olukordadesse ja löögipositsioonidele, kuid sihik tuleb paremini paika saada - eriti kui Thurami vigastus peaks tõsisemaks osutuma, vajab Inter temalt enamat.

3. Inzaghi kellavärk

Kui viik tähendanuks kahtlemata õnnestumist Atletico jaoks, kes läinuks kordusmängule vastu kontrolliva poolena, siis Interi värav pöörab kõik pea peale. Kolme nädala pärast Madridis peab Atletico nüüd ründama asuma, aga Interi alistamine 90-minutilise mänguga on osutunud sel hooajal ülesandeks, millega on hakkama saanud ainult üks võistkond ... Sassuolo.

Tõepoolest, Serie A-s 17. kohal olev klubi pakkus Interile nende hooaja ainsa "täisväärtusliku" kaotuse, naasedes septembris San Sirolt 2:1 võiduga. Hiljutise tööõnnetusena jäi Inter karikasarjas lisaajal alla ka Bolognale, aga karikaformaadis kaotamine on Simone Inzaghi juhendatavale meeskonnale väga tavatu kogemus.

Inzaghi on teadatuntud karikaspetsialist, kelle treenerikarjääri auhinnariiulil on hulk karikaid nii Interi kui ka enne seda Rooma Lazioga. Hetkel liigub ta alles oma esimese Itaalia meistritiitli suunas, kuid kahe ja poole hooajaga Interis on Inzaghi võitnud klubile juba kolm Itaalia superkarikat ja kaks Itaalia karikat. Samuti on ta tõstnud meeskonna uuesti karikanõudlejaks Meistrite liiga tasemel, kus ei suudetud enne eelmise hooaja finaalipääset rohkem kui kümme aastat mitte midagi korda saata.

Inzaghi Inter töötab nagu kellavärk, tema armastatud 3-5-2 asetus ja liikumised on peensusteni sisse drillitud ning mängijate mitmekülgsus lubab muuta mänguplaani nii dünaamiliseks, et sellele vasturohu leidmine on neetult keeruline. Meeskond on pealegi enesekindluse tipul, domineerides koduliigat ülivõimsalt ning püsides ka Meistrite liigas ainsagi kaotuseta.

4.  Mängu parim - Lautaro Martinez

Arnautovic sai lõpuks värava kätte, mis oli tema enesekindluse jaoks kahtlemata ülioluline, aga Interi ründemängu südameks on ikkagi Martinez, kelle löögi järel Arnautovici võimalus tekkis. Serie A suurim väravakütt oli Atletico kaitsjate poolt eriti hoolika valve all, aga suutis ka vähese ruumi ja ajaga ikka ja jälle palli väravale suunata või kaaslastele jätkata.

Inter - Madridi Atletico  1:0 (0:0)