Luup peale | Bakici iluvärav aitas Legionil esmakordselt Levadialt punkti võtta (galerii!) (0)

Liider Tallinna Levadia domineeris Premium liiga 29. vooru mängu Tallinna Legioni vastu ning läks kaks korda juhtima, aga piirdus lõpuks 2:2 viigiga.

Skoori avas 22. minutil Zakaria Beglarišvili, kes sai Mark Oliver Roosnupult karistusalasse söödu ning saatis 15 meetrilt madala löögi väravasse.

37. minutil Legion standardolukorra järel viigistas. Pavel Dõmov tõstis püstsöödu karistusalasse, Karl Andre Vallner läks valesti väravast välja ning Brent Lepistu peapuude polnud olukorra klaarimiseks piisavalt tugev. Pall maandus Mihkel Ainsalule, kes suutis mitte kõige lihtsamast asendist tühja võrku tabada.

Teise poolaja alguses lendas Beglarišvili pealelöök vastu Dõmovi kätt ning Levadia teenis oma liigahooaja 15. penalti. Beglarišvili realiseeris penalti postipõrkega, Ivans Baturins vajus vales suunas - 2:1.

Viimase sõna ütles aga 76. minutil Dušan Bakic, kes lõi värava, mis kandideerib kindlasti novembrikuu ilusaimaks tabamuseks. Ta puges kahe levadialase vahelt läbi ning tulistas kauglöögi täpselt tagumisse ristnurka.

Ilm ei olnud tänase matši ajal jalgpallurite jaoks lihtne. Mängu tabasid mõned rahesajuhood ja Baturins otsustas vahepeal kindaid vahetada. Tähelepanekuid mängust:

1. Legion kasutas uut formatsiooni

Varasemalt neljase kaitseliiniga mänginud Legion tuli täna lagedale viiese liiniga. Kõige parempoolsema kaitsjana tegutses alguses Pavel Dõmov, hiljem Kirill Nesterov. Vasakul oli Sander Puri, keskmistena tegutsesid Artur Šarnin, Sigitas Olberkis ja Aleksandr Volodin. Samas ei hoitud viiest liini kogu aeg, vaid mängiti paindlikult.

Levadia koosseisu juures väärib märkimist Ilja Antonovi naasmine vigastuspausilt põhikoosseisu, viimati oli ta mänginud juulikuus. Kuna Maximiliano Ugge kandis mängukeeldu, siis lappis keskkaitset tavapärane poolkaitsja Lepistu.

2. Levadia algus oli terav

Kõige teravamat ja võimalusterohkemat jalgpalli pakkus Levadia esimese poolaja esimeses pooles, mil tundus, et Legioni uus formatsioon ei toimi. Karistusalast said esimestena löögile Robert Kirss ja Bogdan Vaštšuk, kes olid ebatäpsed.

21. minutil ehk üks minut enne avaväravat andis Beglarišvili tsenderduse ja Kirss lõi ülepealöögi posti. Kirss oli varem kõigis kolmes tänavuses omavahelises mängus Legioni vastu skoorinud, kuid jäi täna sellest loetud sentimeetrite kaugusele.

Mängu ajal sadas sellist rahet. Foto: Liisi Troska / jalgpall.ee

3. Legion hammustas Levadiat esmakordselt

Kõigi varasemate kohtumistega võrreldes oli täna erinev ka peamine ehk lõppskoor. Legion sai kõrgliigas Levadialt punkti kätte ajaloos esmakordselt. Eelmised neli omavahelist kohtumist järjest olid andnud tulemuseks Levadia minimaalse võidu, kuigi Legion oli ka ise kõigil neil neljal puhul skoorinud.

Sel liigahooajal alles teise viigi teinud Levadia edestab nüüd Tallinna Florat seitsme punktiga, mis tähendab, et Floral on homme (mängus Nõmme Kaljuga) võimalus vahe liidriga neljapunktiliseks vähendada.

4. Mängu parim - Zakaria Beglarišvili

Beglarišvili tekitas mängu alguses oma heade söötudega kaaslastele mitu head väravavõimalust ning lõi seejärel ise Levadia mõlemad väravad. Kui ta välja vahetati, olid rohesärgid veel eduseisus, hiljem jäi Levadial pisut teravusest puudu.