Luup peale | Dudelange'i laviini elas Kalju hädaga üle, aga Saksa kahurväelase megakuuli mitte (5)

Dudelange alistas Nõmme Kalju 3:1. Foto: Ott Järvela

Euroopa liiga kolmanda eelringi avamängus kaotas Nõmme Kalju 1239 Josy Bartheli nimelisele staadionile kogunenud pealtvaataja ees Luksemburgi valitsevale meistrile Dudelange'ile 1:3. Järgmisse ringi jõudmise võimalused on teisipäevase kordusmängu eel kasinad.

Dudelange'i sangariks ja Kalju timukaks osutus sakslasest ründaja Dominik Stolz, kes lõi 28. ja 30. minutil võõrustajad 2:0 juhtima. Sander Puri 41. minuti värav pärast Maximilino Ugge kavalat kannasöötu taastas Kalju jaoks talutava olukorra, ent 75. minutil kõmmutas Stolz kauglöögist kaabutriki.

Viimasel veerandtunnil ei õnnestunud Kaljul tekitada arvestatavaid võimalusi kaotusseisu vähendamiseks ja teisipäeval tuleb A. Le Coq Arenal alustada kaheväravalisest kaotusseisust. Lisaks ei saa kaasa teha 90. minutil vastasele tehtud tõsise vea eest otse punase kaardi teeninud Robert Kirss. Soccernet.ee tähelepanekud tänasest mängust:

1. Dudelange'i meeletu laviin, mis pidanuks edasipääseja kiiresti ära otsustama

27 minutile üpriski unustamisväärsele jalgpallile järgnes totaalne Dudelange'i laviin, mille all vajus Kalju laiali nagu pehkinud palk. 28. minutil võttis Dominik Stolzi madal löök Vladimir Avilovi jalast rikošeti, mis viis palli kauni kaarega üle Pavel Londaku ja seis oli 1:0. Kaks minutit hiljem lõi sama mees peaga 2:0.

Kalju kaitsemäng oli puudulik ja tahtejõuetu ning Dudelange haistis verd. 32. minutil murdis Daniel Sinani vasakult läbi ja lõi terava nurga alt peale, aga pall läks värava eest läbi. 34. minutil oli Stolzil hea šanss lüüa oma ja meeskonna kolmas, aga ta udjas Mehdi Kirchi madala tsenderduse napilt mööda.

35. minutil vajas Kalju kolmeväravalise kaotusseisu vältimiseks Avilovit, kes blokeeris väravajoonel löögi, mille Dudelange oli juba Londakust mööda toimetanud. Periood 28. kuni 35. minutini meenutas korvpalliparalleeli appi võttes Harlem Globetrottersi etendust, kus Dudelange oli staaride ja Kalju äpude meeskonna rollis.

Nõmme meeskonna mängijate kehakeel selle kurbmängu ajal valmistas pettumuse, sest sportliku viha tärkamist ei paistnud. Küll aga longu lastud õlad ja muud allaandmise märgid. Kalju lagunemine oli šokeeriv ning Eesti meister pidi mitu korda ja põhjalikult õnne tänama, et leiti end ainult 0:2 kaotusseisust. Dudelange oleks pidanud nende minutitega edasipääsu ära vormistama.

2. Kas tulnuks üheväravalise kaotusega leppida?

Teise poolaja keskel tegi Roman Kožuhhovski kaks vahetust, mis suurendasid meeskonna ründevõimekust, sest Kaspar Pauri ja Igor Subbotini (mõlemad ametilt ründavamat sorti poolkaitsjad) tulid väljakule Max Mata ja Robert Kirss, kellest esimene ründaja ja teine pigem samuti, kuigi tegutses täna parema ääre positsioonil.

Kožuhhovskil oli võtta ka kaitsvama suunitlusega Nikolai Mašitšev, aga tema jäi pingile. Kalju peatreener tundis ilmselt, et ründeteravust lisades on võimalik Dudelange'i üllatada ja napsata viigivärav. Sarnane oli ka Kalju mängijate hoiak väljakul, sest ettepoole söötu otsides muututi pärast 70. minutit senisega võrreldes ambitsioonikamaks ja võeti ka riske.

Tagant järele tarkus ütleb, et ilmselt olnuks mõistlikum lisada tsementi, mis kindlustanuks 1:2 kaotusseisu, mille pealt oleks andnud teisipäeval A. Le Coq Arenal mängida küll ja veel. Võõrsil löödud värava reegli tõttu piisanuks edasipääsuks ju 1:0 võidust.

Paraku algab kordusmäng Kalju 1:3 kaotusseisust, sest 75. minutil karistas Dudelange'i ära ühe avause, mis Kalju karistusala lähistel pärast mängu avamist tekkis. Stolz pääses 20 meetrilt löögile ning tulistas kauni kuuli ristnurka, mis pani Josy Bartheli staadioni peatribüüni siiralt rõkkama, sest kõik said aru, et trumbid on nüüd Dudelange'i valduses.

3. Luksemburgi meistrile sobib ründamine rohkem kui kaitsmine

Kalju peatreeneri Roman Kožuhhovski mängu-eelne tähelepanek, et vastasele väga meeldib palli omades mängida, osutus igati täpseks. Võrreldes kaitsmisega, kust nappis koherentsust ja intensiivsust, tuli ründamine Dudelange'il väga kenasti ja elegantselt välja. Nende mängijad on Kalju omadest selgelt tehnilisemad, tunnetasid seda ja nautisid kah.

Kaitses, nagu öeldud, asjad sama hästi ei sujunud. Kuna Dudelange'i meeskond läbis suvel totaalse ümbersünni – mullusest võistkonnast jäi alles kõigest viis mängijat ja vahetus ka peatreener –, siis ilmnes võistkondlikkuses ootuspäraselt puudjääke, mille arvelt õnnestus Kaljul teenida mõned korralikud rünnakud.

Eriti torkas silma keskpoolkaitsjate Mario Pokari ja Charles Morreni ning kaitseliini puudulik koostöö. Samuti ei tundnud Dudelange end mugavalt standardolukordasid kaitstes, sest Deniss Tjapkini ja Maximiliano Ugge füüsilisele võimsusele neil seisva palli olukorras hea vastus puudus. See on kordusmängu silmas pidades ka Kalju peamine lootus.

4. Malbe publik

Kui mängu-eelsel päeval pakkusid Dudelange'i ametnikud, et kohtumisele on oodata 1500-2000 pealtvaatajad, siis vahetult enne mängu sõnasid kohalikud ajakirjanikud, et tõenäolisem arv on 1000, sest "terve Luksemburg on praegu puhkusel". Tõde jäi nende kahe pakkumise vahepeale, sest mängu jälgis 1239 pealtvaatajad.

Luksemburgi jalgpallipubliku maneerid olid malbed. Headele sooritustele aplodeeriti, altminekuid saadeti pettumusohetega. Pidevat skandeerimist vaevaks ei võetud, lõpuvile järel aplodeeriti aga pikalt ja südamlikult, sest edasipääsulõhn on juba Dudelange'il sõõrmeis.

5. Kalju parim – Pavel Londak

Kogenud väravavaht ei teinud küll supertõrjeid, nagu Meistrite liiga esimeses eelringis Škendija vastu, aga korralikke kogunes tema arvele omajagu. väravavahi kindel partii oli täna Kalju jaoks üks väheseid õnnestumisi.

Protokoll:

8. augustil kell 21.00 Josy Bartheli staadionil

F91 Dudelange - Nõmme Kalju FC  3:1 (2:1)
28., 30., 75. Dominik Stolz - 41. Sander Puri

Hoiatused: 20. Ricardo Delgado - 68. Vladimir Avilov, 73. Peeter Klein
Eemaldamine: 90. Robert Kirss
Mänguolud: +23, pilvine ilm; väljak kuiv
Pealtvaatajaid: 1239
Peakohtunik
: Fabio Verissimo 
Abikohtunikud: Luis Campos, Pedro Nuno De Sa Martins
Neljas kohtunik: Antonio Emanuel Carvalho Nobre (kõik Portugalist)

Dudelange: 30-Tim Kips, 5-Tom Schnell, 8-Mario Pokar, 9-Danel Sinani, 10-Dominik Stolz (85. 13-Omar Natami), 15-Ricardo Delgado, 22-Antoine Bernier, 23-Ryan Klapp, 24-Mehdi Kirch (90+1. 16-Thibaut Lesquoy), 28-Charles Morren, 34-Mohamed Bouchouari.
Varus: 31-Ilias Moutha-Sebtaoui, 4-Kobe Cools, 11-Bertino Cabral Barbosa, 13-Omar Natami, 16-Thibaut Lesquoy, 20-Mickael Garos, 77-Sabir Bougrine.

Kalju: 96-Pavel Londak; 2-Aleksandr Kulinitš, 5-Maximiliano Ugge, 4-Vladimir Avilov, 26-Andri Markovitš; 27-Sander Puri, 7-Reginald, 6-Deniss Tjapkin, 43-Kaspar Paur (60. 99-Max Mata); 15-Igor Subbotin (73. 17-Robert Kirss), 21-Peeter Klein (85. 8-Vladislav Homutov).
Varus: 1-Vitali Teleš, 3-Mikk Reintam, 8-Vladislav Homutov, 9-Nikolai Mašitšev, 17-Robert Kirss, 19-Aleksandr Ivanjušin, 99-Max Mata.

SEOTUD MÄNGUD
Kommentaarid

jkj   •  
(37.157.107.***)
Kui kalju homme treenereid lahti ei lase pärast sellist klounaadi, siis võiksid oma putka üldse kinni panna.
rallikas   •  
(194.150.6.***)
Kui mängijate kvaliteet on nii pask, siis pole ka treeneritel mitte midagi teha.

Subbotin ja Tjapkin olid keskväljal täiesti katastroofilised. Sealt algasid kõik vead, sest palli ei suudetud loogiliste söötudega pärast 20. minutit enam kordagi üles viia.

Mata ei pidi oma esimest puudet vahetusest tulles üle 15 minuti ootama, sest mitte ühtegi mõistlikku söötu tema suunas ei tulnud.

Markovich ja Avilov jäid kohutavalt aeglasteks ning nende pealt ka 0:2 ja 1:3 väravad tulid.
jkj   •  
(84.50.127.***)
to rallikas:
Sa oled treener ja sa tead, mis mehed sul on, sa ei saa neid vanakooli Itaalia taktikaga peale lasta. Sa pead valima taktika millega su mehed hakkama saavad. See on treeneri viga, et mäng nägi välja - istume kastis ja ootame millal meile ära lüüakse.
parool_on_123456   •  
(91.129.101.***)
Kuidagi niru tõesti, kalju loovus on kuidagi ainult reginaldi õlgadel.
2mSööt3mMööda   •  
(85.76.77.***)
Minule isiklikult meeldib kaitses mängida väga koherentselt....just sayin! :)

Sisene
SILM JA KÕRV PEALE!
Mikker külge! 90 minutit luubi all olnud Koppel: kui mäng hakkab, siis ma olen väga-väga siniste prillidega
PREMIUM LIIGA
SUUR OTSEÜLEKANNETE PÄEV
FLORA VÄÄRT VÕIT
Sappinenile antud punane kaart võis olla illegaalne, Flora pärib UEFA-lt aru
EESTLASED VÕÕRSIL
FLORA VÄÄRT VÕIT
EUROOPAS TOIMUS
OLULIST
POHLAK PÕHJENDAS
Pohlak selgitas Flora kohustuste tasumist: sellest kokkuleppest võidavad kõik osapooled
TASKUHÄÄLING
Pikk ette (ja ise järele) | Kas Flora vääris malakat või mitte? Taskuhäälingus läks löömaks!
SILM PEALE!
Karl Andre Vallner: mu eesmärk ei ole olla nõrgemas klubis põhiväravavaht, kel on hästi palju tööd
SOCCERNET TV
RISTNURK
VIIMASED PILDIGALERIID
Koht
Võistkond
M
V
V
K
VV
P
1.
Tallinna FC Flora
20
18
1
1
54:14
55
2.
Paide Linnameeskond
20
14
0
6
50:23
42
3.
Tallinna FCI Levadia
21
12
5
4
53:28
41
4.
Nõmme Kalju FC
20
12
3
5
39:12
39
5.
Viljandi JK Tulevik
20
9
0
11
25:36
27
6.
Tartu JK Tammeka
21
6
6
9
22:32
24
7.
JK Narva Trans
21
5
5
11
20:31
20
8.
FC Kuressaare
21
4
6
11
20:42
18
9.
Tallinna JK Legion
21
4
5
12
14:36
17
10.
JK Tallinna Kalev
21
2
3
16
10:53
9
SILM PEALE!

Vaata siit "Silm peale!" värsket lugu!

https://www.zone.ee/
PREMIUM LIIGA ÜLEMINEKUD

Vaata, millised muutused on toimunud Eesti meistriliiga klubides!

OTSEÜLEKANDED

Soccernet.ee selle nädala otseülekanded:

PREMIUM LIIGA TABEL
Tallinna FC Flora
55
Paide Linnameeskond
42
Tallinna FCI Levadia
41
Nõmme Kalju FC
39
Viljandi JK Tulevik
27
Tartu JK Tammeka
24
JK Narva Trans
20
FC Kuressaare
18
Tallinna JK Legion
17
JK Tallinna Kalev
9
SOCCERNETI FOORUM - FÄNNIDE KOHTUMISPAIK!

Räägi kaasa aktuaalsetel jalgpalliteemadel või muudel huvipakkuvatel teemadel! Külasta Soccernet.ee foorumit!

TEAD ROHKEM?

Aita Soccernet.ee kajastust paremaks muuta.

Saada uudisvihje uudised@soccernet.ee!

MENÜÜ
 
KESKKONNAD
FACEBOOK