Luup peale | Ebaõnnega üle valatud Kalev ei saanud Tammeka kvaliteedile vastu (vaata galeriid!) (1)

Premium liiga kaheksanda vooru Soccernet.ee telemängus alistas Tartu Tammeka 4:0 Tallinna Kalevi.

Tammeka asus kohtumist juhtima 18. minutil, kui Martin Jõgi andis suurepärase läbisöödu Albert Prosale, kes lahendas selle rünnaku külmavereliselt. Tammeka suurendas eduseisu 65. minutil, kui värava sai kirja Frankline Okoye. Pärast seda tabamust kodumeeskond murdus ning Tammeka suutis veel kahel korral palli Kalevi väravavahi selja taha toimetada. 83. minutil sai jala valgeks vahetusest sekkunud Sten Reinkort ning neli minutit hiljem Akim Sairinen.

1. Kalev alustas südikalt, aga Tammeka karistas valusalt

Tasavägisest kohtumisest väljus võitjana Tartu Tammeka, kes erinevalt Kalevist suutis oma võimalused peaaegu, et ideaalselt ära kasutada ning neli vastuseta palli Vallneri selja taha lüüa. Ka Kalevil olid omad võimalused - esimesel poolajal tabati nii posti kui ka latti, kuid nende kahjuks jäi õnnest natukene puudu ning väravaarvet avada ei suudetud. Oleks Kevin Rääbise 13. minuti pealelöök Pechteri selja taga maandunud, oleks mängupilt sootuks teine olnud.

Kindlasti vääris Tammeka tänasest kohtumisest võitu, kuid märgatavat klassivahet kahe tiimi vahel ei olnud. Oleks Kalev oma võimalused ära kastunud, oleks võinud mäng kalduda emmale-kummale poole.

Frankline Okoye väravat tähistamas. Foto: Oliver Tsupsman

2. Kalev murdus 0:2 peal

Seniks kuni mänguseis oli Kalevi poolt vaadates 0:1, oli kohtumises nii pingelisust kui ka tahtejõudu mõlemal tiimil midagi korda saata. Pärast 65. minutil löödud Frankline Okoye väravat oli näha, et Kalev sai päris kõva tagasilöögi, millest enam toibuda ei suudetudki. Kalevi mängijate isu kadus ning õhus oli vaid küsimus, mis skooriga Tammeka selle kohtumise võidab.

3. Mängu parim - Albert Prosa

Foto: Liisi TroskaProsa sai kirja oma hooaja kolmanda tabamuse ja pealegi väga tähtsa, viies tartlased seda kohtumist Jõgi suurepärasest söödust 1:0 juhtima. Prosal oli teisel poolajal omajagu võimalusi veel, kui ründaja pealöök tabas posti ning värava eest ei suutnud palli Vallnerist mööda lükata. Õnneks need raisatud võimalused tartlastele saatuslikuks ei saanud.

Tundub, et Tammeka peatreener Kaido Koppel on Prosale andnud üsna vabad käed ning seetõttu on Tammeka põhiründajal võimalus kaitsemängijate vahel üsna vabalt ringi liikuda ning ründekolmandikul parajat segadust korraldada. Ka tänases kohtumises oli näha, kui tihtipeale küsis ründaja palli madalamale, siis jälle ääre peale, millega Kalevi kaitsjad olid kohati päris hädas.