Luup peale | Flora andis paljudele põhimängijatele puhkust, aga esile kerkisid võimaluse saanud noored (lisatud pildigalerii) (0)

Tallinna Flora sai Pärnu Vapruse üle kindla võidu. Foto: Liisi Troska / jalgpall.ee

Meistrite liiga teise eelringi jõudnud ja mänge Poola suurklubi Varssavi Legiaga ootav valitsev Eesti meister Tallinna Flora käis vahepeal väljakul koduses Premium liigas, kui Pärnu Rannastaadionil alistati kohalik Vaprus 4:0.

Flora sai kohe mängu üle kontrolli ja haaras juhtohjad 27. minutil, kui Henri Välja realiseeris 11 meetri karistuslöögi, mis oli määratud Magnus Villota käega mängu tõttu.

Seejärel oli mäng üpris võrdne, kuni Flora lõi enne poolajavilet kaks iluväravat. Markus Poom keerutas 45. minutil palli karistuslöögist ristnurka ja kaks minutit hiljem realiseeris Daniil Kuraksin Välja oivalise kannasöödu. Vaprus oli murtud.

Flora suurendas 54. minutil eduseisu neljaväravaliseks, kui Sergei Zenjov sai Sten Reinkortilt hea söödu, purjetas palliga karistusalasse ja virutas selle esiposti kõrvale ristnurka.

Flora sahistas veel viiendat ja kuuendat korda, aga need väravad ei lugenud, sest nii Välja kui Rauno Sappinen skoorisid suluseisust. Vapruse parim võimalus oli teisel poolajal Virgo Vallikul, kelle kauglöögi tõrjus Flora väravasuul olnud Karl-Romet Nõmm. Soccernet.ee tähelepanekud:

1. Legia skaut eriti palju infot ei saanud

Kui Flora järgmine eurovastane Varssavi Legia oli edasipääsu Meistrite liiga teise eelringi kindlustanud, lausus meeskonna peatreener Czeslaw Michniewicz, et saadavad oma skaudi Pärnusse, et olla euromänguks valmis.

Vapruse ja Flora mängu kommenteerinud Soccernet.ee toimetaja Rasmus Voolaid poolakate skauti Pärnus ei märganud, aga küllap oli asjatundja kohal ja jälgis kohtumist.

Iseasi on see, kui palju oli sellest kasu, sest Flora peatreener Jürgen Henn nimetas algkoosseisu ainult kaks põhimängijat, kes tõenäoliselt Legia vastu alustavad. Need mängijad olid Märten Kuusk ja Sergei Zenjov, kes aga teisel poolajal välja vahetati. Põhimängijatest sekkusid vahetusest Rauno Sappinen, Marco Lukka ja Konstantin Vassiljev.

See tähendab, et Matvei Igonen, Henrik Pürg, Michael Lilander, Markus Soomets ja Henrik Ojamaa said välja teenitud puhkepäeva. Ojamaa ei kuulunud isegi Flora koosseisu, lisaks jäi eemale Meistrite liiga esimese eelringi korduskohtumises trauma saanud Martin Miller.

2. Sheini ja Kuraksini debüüdid algkoosseisus

Flora treenerid andsid paljudele põhimängijatele puhkust ja võimaluse noormängijad, kes kasutasid usalduse ära. Rocco Robert Shein ja Daniil Kuraksin tegid algkoosseisudebüüdi Premium liigas. Shein ehitas Flora mängu keskväljal ja Kuraksin möllas vasakul äärel.

Sheini ja Kuraksinit kiitis kogenud äärekaitsja Ken Kallaste: "Vahepeal läks Roccol pea põlema [Tauno] Tekkoga, aga poiss rahunes maha ja mängis oma mängu väga hästi lõpuni. Kuraksin oli äärel üks-ühele väga ohtlik, aga võib-olla võiks veidi nahaalsemalt palli küsida, sest oli äärekaitsjast üks-ühele üle. Noored poisid mängisid hästi."

Kui Kuraksin sai kirja karjääri esimese värava Premium liigas, siis Shein oli lähedal resultatiivsele söödule, aga Rauno Sappinen sahistas suluseisust, mida võib-olla ei olnud. Korduse põhjal on seda keeruline hinnata, aga äärekohtuniku hinnangul oli Sappinen suluseisus.

Henri Välja. Foto: Liisi Troska / jalgpall.ee

3. Mängu parim - Henri Välja

19-aastane ründav poolkaitsja kuulus Konstantin Vassiljev asemel Flora algkoosseisu ja otsustas mängu saatuse esimesel poolajal. Tema realiseeris penalti, teenis Markus Poomi tabamusega lõppenud karistuslöögi ja andis väravasöödu Daniil Kuraksinile. Ta oli selgelt kõige näljasem mängija väljakul. Teisel poolajal skooris veel, aga värav ei lugenud suluseisu tõttu.