Luup peale | Flora kõigub ja Vaprus kosub, aga tasemevahe pääseb ikka maksvusele (galerii!) (0)

Premium liiga liidri ja viimase mõõduvõtt kujunes oodatust palju pingelisemaks, aga FC Flora pani oma klassi ikkagi maksvusele, lüües tunni aja paiku kaks väravat järjest ja kindlustades sellega 3:1 võidu.

• Vaata Jana Pipra pildigaleriid SIIT või artikli alt

Mäng algas ootuspäraselt Flora võimsa territoriaalse ülekaaluga, kuid tempo ei olnud siiski nii intensiivne, et see oleks toonud kaasa ka palju väravavõimalusi. Ometi näis kõik minevat Flora plaani järgi, kui 15. minutil torkas Martin Miller väravasse Henrik Pürgi pealöögi järel postist tagasi põrkunud palli - 1:0!

Eduseis näis aga Florat pisut uinutavat ning Vaprus karistas selle ära kümme minutit hiljem, kui Magnus Villota saatis pika palli ette, see põrkas Kevin Kauberi seljast õnnelikult Ronaldo Tiismaale ette ning Vapruse 21-aastane ründaja vajutas selle kasti tagant ühe puutega väravasse - 1:1!

Flora oli sunnitud jälle käiku lisama, aga nende rünnakutelt nappis viimast teravust. Väravavõimalusi tekitati küll piisavalt, kuid need jäid kasutamata nii Konstantin Vassiljevil, Milleril kui ka Sergei Zenjovil ja nii astuti poolajapausile viigiseisul.

Võinuks eeldada, et Flora vajutab teisel poolajal gaasi põhja, kuid esimene veerandtund osutus hoopis Vapruse parimaks perioodiks selles mängus. Vaid minuti möödudes teenis Vaprus nurgalöögi, mille järel pääsesid nii Magnus Villota kui ka Martin kase värava eest palli suskama, aga Karl-Romet Nõmmest nad seda mööda ei saanud. Nõmme esimese tõrje järel põrkas pall vastu Markkus Seppiku kätt, aga Flora kaitsja oli pikali maas ja toetas selle käega maha ega jõudnud ootamatule põrkele reageerida, nii et peakohtuniku vile vaikis.

Vaprus sai üha paremini mängu sisse ja korraldas ka positsioonirünnakuid, aga kui nad olid 60. minuti paiku pikalt palli vallanud ja selle kaotasid, siis nõelas Flora armutult vastu. Zenjov tegi paremal äärel eeltöö, tema tsenderdus põrkas Hendrik Vainu kinnastest lahti ning Rauno Alliku oli esimesena jaol, et pall värava poole lükata. Reno Mark klaaris küll väravajoone kandist, aga abikohtuniku hinnangul käis pall üle joone - 2:1!

Juba 90 sekundit hiljem oli pall uuesti Vapruse väravas ja mängu saatus sellega sisuliselt otsustatud. Vassiljev saatis 40 meetri pealt kaarpalli täpselt lati alla - 3:1! Sealt alates kontrollis Flora sündmuseid juba päris kindlalt ning kuigi nad enam väravale suurt ohtu ei kujutanud, ei lubatud ka Vaprusel midagi korda saata. Soccernet.ee tähelepanekud:

1. Flora kõigub

Flora esitused alates eurosarjas põrumisest on olnud harjumatult kõikuvad. Suured võidud TJK Legioni üle on vaheldunud närviliste võitudega FC Kuressaare ja Tartu Tammeka üle, Narva Transi vastu jäädigi võidust ilma ja nüüd ei jäädud väga kaugele ka sellest, et komistada tabeli punase laterna otsa.

Täna ei suudetud kordagi Vaprust totaalse surve alla panna ning periooditi ei kujutanud nad vastaste väravale üldse mingit ohtu. Samas näidati aga ikkagi piisavalt klassi, et otsustavatel hetkedel väravad ära lüüa, isegi kui need sündisid pigem vastu mängukäiku.

See võib tunduda liigse kriitikana pärast kaheväravalist võitu, mis pikendas Flora kaotuseta seeria Premium liigas lausa 39 mänguni. Ent samas ei meenu lähiaastatest, et Flora oleks Vapruse alistamisega sellistes raskustes olnud. Mängupilt ei jätnud sugugi nii kindlat muljet, nagu see hämmastav statistiline seeria eeldaks.

2. Vaprus kosub

Vapruse statistilised seeriad on omakorda punasemast punasemad. Võidumaitset tundsid pärnakad viimati 6. mail, misjärel on nad 12 mänguga korjanud vaid kaks viigipunkti. Kaotatud on kuus mängu järjest ning kaotatud on ka viimne kui üks võõrsilmäng sel hooajal.

Numbritele peale vaadates ei tohiks Vaprusel olla lootustki viimasest tabelikohast pääseda, aga mängupilt räägib midagi muud. Sel nädalal oli Vapruse jaoks tegemist juba teise võõrsilmänguga, aga Paide vastu olid nad viigipunktis kinni kui 83. minutini ja täna kuni 61. minutini. Tippklubide vastu on see igati soliidne näitaja.

Suvised täiendused on Vapruse rivistusele olulist sügavust juurde toonud ning mänguvorm näitab kosumise märke, nii et kahtlemata ei ole nad püsimajäämisheitluses veel oma viimast sõna öelnud.

3. Supermängud ees

Premium liiga kalender toob järgmises kolmes voorus meie ette tõelised maiuspalad, kui ridamisi lähevad omavahel vastamisi nii suure neliku tiimid kui ka püsimajäämise eest võitlevad tiimid.

Flora jaoks tähendab see järjestikuseid mänge Paide Linnameeskonnaga võõrsil, Nõmme Kaljuga kodus ja FCI Levadiaga võõrsil. Vaprus kohtub aga nüüd Tallinna Kaleviga kodus, Narva Transiga võõrsil ja TJK Legioniga kodus.

Need mängud tõotavad nii tiitli- kui ka püsimajäämisheitluses nii mõndagi ära otsustada, nii et Floral on nüüd vaja kibekiiresti tippvorm leida ja Vaprusel tuleb omakorda enda potentsiaal tulemusteks realiseerida.

Ilmselt oli just kalender selle taga, miks Vaprus täna Kristjan Kase varumeestepingile jättis, ja võib-olla oli see seotud ka sellega, et Flora tõi Markus Poomi alles lõpu eel väljakule. Mõlemad mängijad on nimelt ühe kaardi kaugusel mängukeelust, nii et seda riski tasus vältida.

4. Mängu parim - Konstantin Vassiljev

Flora keskväljamaestro ei teinud kaugeltki ideaalset mängu, aga ikka ja jälle on tema otsustavatel hetkedel osaline. Just tema karistuslöögi järel sündis avavärav ja tema imevärav pani kohtumisele punkti. Vassiljevi täismäng on Florale heaks uudiseks enne mänge otseste rivaalidega, sest enne tänast kuulus ta viimati põhikoosseisu alles 22. juulil.