Luup peale | Flora tõusis viis korda rohkem mänginud ja peatreenerita jäänud Legionist mööda (galerii!) (12)

Tiitlikaitsja Tallinna Flora alustas täna lõpuks oma uut Premium liiga hooaega, kui alistas 2:1 Tallinna Legioni, kellele oli see juba viies mäng.

Flora avas skoori 28. minutil, kui Markus Poom söötis Henrik Ojamaale, kes andis omakorda oivalise ühepuutesöödu liini taha, kuhu jooksis Rauno Sappinen. Viimane lõi terava madala löögi lähimasse nurka.

42. minutil Legion viigistas. Aleksandr Šapovalov mängis karistusalas Sander Puriga seinasöötu ja lõi lähedalt palli läbi Matvei Igoneni käte võrku.

Flora valdas palli rohkem, aga ka Legion oli kenasti mängus sees. Otsustavaks sai teise poolaja alguses määratud penalti. Nikita Andrejev klaaris palli trahvikastist väga kõrge jalaga, tabades ka Ojamaa õlga. Ojamaa lisas igaks juhuks olukorda näitlejameisterlikkust, võttes kunstmurule langedes näost kinni. Kristo Tohver ootas hetke ja puhus siis saatuslikku vilet. Sappinen realiseeris penalti löögiga enda poolt vaadates paremale küljevõrku, Ivans Baturins hüppas vales suunas.

Kui väravad välja arvata, tekkis kohtumise ilmselt parim võimalus 17. minutil, mil Konstantin Vassiljev tsenderdas ja Sergei Zenjov lõi mõnelt meetrilt peaga, aga Baturins tõrjus hiilgavalt. Läti puurivaht tõrjus mängu jooksul ka paar Sappineni lähilööki, 64. minutil ebaõnnestus Vassiljevi sooritus kaheksalt meetrilt ja pall veeres nõrgalt väravast mööda. Legioni poolelt lõid Aleksandr Šapovalov ja Artjom Artjunin karistusala tagant mööda, Daniil Pankovi lähilöögi suutis Michael Lilander viimasel hetkel blokeerida ning Pavel Dõmov ei tabanud kastis otse õhust palli puhtalt.

Tähelepanekuid mängust:

1. Belov saadeti avapoolajal minema

Legionit tabas enne esimese pooltunni täitumist lühikese ajaga kaks valusat hoopi, sest kaks minutit enne Flora avaväravat sai punasärkide peatreener Deniss Belov otse punase kaardi.

Belov eemaldati selle eest, et ta viskas palli eemale, kui Flora paremkaitsjal Kristo Hussaril oli õigus see audist väljakule visata. Peatreener lahkus rahulikult ja läks istuma tribüüni kõige ülemisele reale, Legioni juhendamise võttis üle abitreener Sergei Terehhov. Belov peab nüüd automaatselt järgmises kohtumises juhendamiskeeldu kandma.

2. Andrejevil täitus juba neli kollast kaarti

Järgmises matšis FC Kuressaare vastu ei saa Legionit aidata ka meeskonna parim väravakütt Nikita Andrejev, sest tabamustest (3) veel rohkem (4) on ründajal nüüd kollaseid kaarte.

Kaardi sai Andrejev otsustava värava eel penaltiolukorras, nii et antud olukord oli võistkonna jaoks topeltvalus. Andrejevist sai sel Premium liiga hooajal esimene mängija, kes jõudis mängukeeluni puhtalt kollaste kaartidega, ilma punaseta.

3. Flora jätkab sealt, kus pooleli jäi

Flora oli ühe väikese pausiga poolteist kuud ühest koroonaisolatsioonist teise sammunud ning sai oma esimese liigamängu pidada üle kuu aja hiljem, kui algselt plaanitud. Sellest hoolimata jätkas tiitlikaitsja sealt, kus eelmisel hooajal pooleli jäi. Flora on nüüd püsinud 19 liigamängu järjest kaotuseta, olles neist võitnud 18 ja viigistanud vaid ühe. Eelmise hooaja parim väravakütt Rauno Sappinen jätkas samuti kohe resultatiivset hoogu, Legioni vastu on ta sihile jõudnud kõigis neljas Premium liiga kohtumises.

Flora on nüüd ühe mänguga kogunud rohkem punkte kui Legion viiega. Legion jätkas nii, nagu oli hooaega alustanud - andis tippklubile hea lahingu, pakkus korraliku esituse, palju ei jäänud puudu, aga võiduarvet endiselt ei avanud.

4. Mängu parim - Henrik Ojamaa

Ojamaa tegi eeltöö mõlemale Flora väravale ning teenis mitmeid vigu. Legioni paremkaitsja Artur Šarnin oli temaga esimesel poolajal hädas, võttis tema pidurdamiseks 14. minutil kollase kaardi ning lasi kümme minutit hiljem Ojamaal endale jalge vahelt ära teha ja karistusalasse murda. Vaheajal vahetatigi Šarnin välja.